• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Nákup mazda 6 - 2,2d, 110Kw

Ondřej Zháněl

nový člen
4
Ahoj
zajímá mě Mazda 6 s motorem 2,2, 110Kw. Rv 12/2014, najeto 70 000Km. Mám možnost ji koupit, ale jak tak čtu recenze, nekoupil bych asi nikdy nic:) Jak je to s vačkami a diesel motorem? Nevím od kdy mazda udělala nějakou změnu v motoru, jestli má vůbec smysl kupovat takové auto.Poradí mi někdo?
 
Ahoj. Změny na ventilových rozvodech proběhly údajně koncem roku 2013. Tím ovšem problémy neskončily, jsou toho plná diskuzní fóra. Skyactiv diesely potřebují dost specifické zacházení. Tebou uvažovaný kus má hodně malý nájezd , ta historie je dost důležitá pro stav motoru. Koupit to je ruská ruleta...o_O
 
Historií a stavem vozu jsem si 100% jistý. Nyní to auto nemá závadu. Kolik do budoucna vydrží je asi ve hvězdách. Píše vůbec nekdo že je touto motorizací spokojen? :)
 
já,stejný motor na CX 5, r.2012 najeto necelých 170t.km zatím vše původní, bez jediné závady...
 
Isiel by som len do pofaceliftovych modelov 2015/2016+. Pred tyzdnom som videl u servisaka rozobranu jednu 6tku, standarny problem s vackami a to bol rok vyroby 05/2015..
 
Já mám šestku s tím stejným motorem, rok 2013, aktuálně najeto 96tis a zatím bez jediné závady. Jen se vyvaruj krátkým častým trasám kvůli nedokončeným regeneracím DPF, kdy se ti pak bude hodně ředit nafta do oleje a musíš pak častěji měnit olej. Já osobně měním olej 10-12 tis km max. JInak jsem spokojen a dlouhodobá spotřeba kombinace z největší části dálnice a trochu Praha 6,5l/100km. teď jsem s tím otočil Alpy v Itálii s průměrnou spotřebou 6,2l. Do nafty leju při každém tankování VIF.
 
Tak nakonec to nedopadlo. Ty mazdy se prodávají jak rohlíky. Jakmile má jasnou historii, za chvilku je fuč. Docela mě to mrzí. Teď abych čekal na další.
 
Já čekal tak dlouho, až mě to přestalo bavit a koupil jsem M6 z Německa.
 
Ještě je k dispozici Mazda 5, 1,6d výbava TX Plus, najeto 155 000. Je po rozvodech a servisu. Docela se mi líbí. Pohodlné a praktické vozidlo. Zůstanu ale raději u te 6tky :)
 
Back
Top