• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Navigace

Poslední email co jsem dostal byl ohledně toho, že starý Mazda Toolbox už nefunguje na posledním macOS 10.15 (Catalina). Je třeba Mazda Toolbox smazat a znovu stáhnout z odkazu v e-mailu.
 
Ahoj,
s odstupem času bych vás chtěl požádat o zhodnocení Mazda navigace vs Android Auto.
Mazda navigace něco stojí a po třech letech vyžaduje prodloužení + další placení za aktuální přepočet dle dopravní situace.
Android auto mi mazda nainstaluje za 5500kč včtně DPH a umožní mi tak užívat zdarma Waze i google maps.
Ale je tu nutnost mít zapojen kabelem telefon, dále AA neumí dodat informace o navigování do head up displeje a ještě mě hodně zajímá, zda AA umí jen zobrazit mapu, abych i bez navigování viděl kde jedu a jaké jsou rychlostní limity (prostě pouze zobrazení mapy, na které se pohybuje moje auto). Prosím někoho, kdo to má odzkoušeno, aby mi naspal svůj názor.
Děkuji.
 
za mě Android auto. Mám origo navigaci i AA , raději používám Waze nebo Google mapy k tomu i Spotify , takže bych se bez origo navigace obešel. Ta mi zatím slouží k zobrazování značek, ale po třech letech se bez ní asi obejdu
 
@Polsonside AA má stejné zobrazení mapy jako Mazda navigace. Necháš si ji na obrazovce a víš přesně kde jedeš, případně jaký je tam asi provoz. Trochu horší je podle mě přepínání mezi AA a systémem MZD.
 
Chápu tak že pro pouhé zobrazení mapy kudy jedu musím mít u AA vždy připojený telefon aby to bralo z mapy Waze nebo Google zatímco u originál nemusím nic připojovat.?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jinak značky na hud displej umí zobrazovat prý Waze. Tedy za pomoci původní navigace.. Nevím jak přesně myšleno.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
K zobrazení značek potřebuješ pokud vím originál navigaci. K zobrazení AA potřebuješ mít logicky připojený telefon.
 
Od chvíle co jsem si nechal nainstalovat AA (cca 1,5 roku), systém MZD nepoužívám. Jedná se o dva zcela rozdílné systémy, kde MZD je svou kostrbatostí pro mě zcela nepoužitelnej. Co se týče navigačních prvků na HUD, nemám žádný problém se sledováním cesty skrz obrazovku, takže mi vůbec nechybí.
 
Co se tedy všechno promítá na ten hud v případě Google maps nebo Waze?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Podle mě nic, osobně tedy jezdím pouze na GoogleMaps ale mám tam akorát omezení rychlostí. To ale souvisí s nativními systémy auta. Nicméně jak jsem psal výše, osobně s tím nemám žádný problém, protože výhody AA jednoznačně převyšují tento nedostatek.
 
Já přispěji též do mlýna...kartu jsem koupil na Ebay, přišla ale ne z Číny, alébrž z Litvy :).
Stála mě 25 Euro i s poštovným, karta funguje bez problémů, přes Mazda Toolbox jsem ji i zaktualizoval, vše v poho.
Jen jsem musel "vypnout" Rusko, jinak by nebylo místo na aktualizaci.
Zkoušel jsem koupit větší micro SD kartu, dát ji do adaptéru a prostě vše zkopírovat, ale nefunguje to.
Asi je to tím, že původní karta je v autě zaregistrovaná a když to člověk zkopíruje na jinou, tak ta jiná tam není zaregistrovaná a prostě jí auto nenačte...
Prosím tě které soubory jsi vypnul na kartě
 
Musis si kartu otevrit v Mazda Toolbox a tam se te to zepta, ze aktualizace je moc velka, co chces, aby se neaktualizovalo, nebo jake soubory nechces...dal jsem Rusko, tam asi nepojedu nikdy...:)...

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Musis si kartu otevrit v Mazda Toolbox a tam se te to zepta, ze aktualizace je moc velka, co chces, aby se neaktualizovalo, nebo jake soubory nechces...dal jsem Rusko, tam asi nepojedu nikdy...:)...

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
Mě se jen ukázalo ukončit nebo instalovat
 
Mě se jen ukázalo ukončit nebo instalovat
Jestli máš problém s tím, že to hlásí nedostatečnou kapacitu, tak věz, že poslední aktualizace mapy Evropy (bez Ruska) z ledna 2021 je již větší než pojme 8 GB karta. Takže lze instalovat jen na kartu 16 GB nebo větší. Sám jsem před rokem ( asi po dvou letech od počátku používání) kvůli rychlosti pořídil větší a rychlejší kartu oproti originálu a zkopíroval jsem si data na ni. Několik návodů na zkopírování tu lze nalézt. Mazda Toolbox mi akceptuje obě karty, mohl jsem klidně aktualizovat mapy na obě karty jednu po druhé. Ovšem teď už se mi mapy na originál nevejdou.
 
Zdravím, potvrzuji, že se mapy z ledna 2021 na 8GB nevejdou a kopírování bez problémů funguje. Mám vyzkoušen tento postup. Na ploše jsem si vytvořil novou složku, do ni překopíroval vše z původní karty. Po ukončení jsem nahradil původní kartu v čtečce novou kartou SDHC Class10 16 GB a zkopíroval vše na novou kartu. Po ukončení kopírování jsem bez problémů aktualizoval přes Toolbox. Nová karta bez problémů funguje, určitě i stará. Původní karty byly asi pomalé. Dříve mi trvala aktualizace asi tři hodiny, nyní asi dvacet minut stahování a a čtyřicet instalace.
 
Poslední úprava:
Rychlost stahování jistě nezávisí na rychlosti karty. Mám za to, že zrychlili svůj server, resp. své připojení, dříve to orpavdu trvalo dlouho a nezaznamenal jsem souvislost s denní dobou či dnem v týdnu. Na rychlosti instalace se rychlost karty již projeví.
 
Potvrzuji, že jsem též, jak už tady bylo zmíněno, původní kartu skopiroval do PC a pak na novou, 16 GB SDHC kartu (rychlost čtení 100 MB/s), novou kartu poté zaktualizoval v PC, vložil zpět do auta a funguje bez problémů..

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Back
Top