• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční okna a karta

David Zajac87

nový člen
5
Zdravím Vás.
Po několika pokusech naprogramovat okna se stále nedaří. Jde od řidiče okno řidice, jíná okna nejdou, u spolu jezdce jde od spolujezdce, ne od řidiče. pojistky jsou ok. Muže to být panelem u řidiče, že by byl vadný? Zadní okna nejdou vůbec je jen slyšet cvaknurí, jinak se nic neděje. Děkuju

A ještě Karta. Dálkové ovládání funguje, ale start bez klíčku ne. Vyměnil jsem baterii v ovladači - kartě, ale pořád nic, čím to může být? Děkuju ještě jednou
 
Nakonec jse přední okna a katru vyřešil odpojením a zapojením baterie. Ty zadní mi ale stále nejdou.
Poradí někdo? Tuším zradu v panelu u řidiče.
 
Nevím jaký jsi dostal návod, takže možná budu opakovat, ale s okýnkem vzadu sjedeš až dolů a pak úplně nahoru a to tlačítko budeš stále držet dokud v tom necvakne... Tak jsi to ale asi dělal, že...
 
Asi tušení bude správné. Mám ten samý problém. Jedno okno prostě nejde od řidiče ovládat. Jedině to rozebrat a hledat.... Jenže já jsem líný
 
Já to měl rozebraný, ale moc jsem toho nezjistil.. Spíše by mně zajímalo, co je pravděblyžší, jestli panel, nebo kabeláž ke dveřím..
 
Ted si to uplne presne nevybavuju, ale mam pocit, ze u MPV (predchudce M5) byla elektrika do soupacek vedena pres dotykovou plosku, ktera se obcas zasrala a chtela vycistic, pripadne kontakty zoxidovaly. Jinak ze by Mazda trpela vylozene na kabelaz do dveri jsem nezaznamenal a par spinacu ve dverich ridice jsem uz menil... Idealne se domluvit s nekym z okoli a dat si nejakou spolecnou grilovacku a behem ni dvere ridice rozebrat a zkusit panely ovladani oken prohodit a hned bude jasno ;)
 
Ted si to uplne presne nevybavuju, ale mam pocit, ze u MPV (predchudce M5) byla elektrika do soupacek vedena pres dotykovou plosku, ktera se obcas zasrala a chtela vycistic, pripadne kontakty zoxidovaly. Jinak ze by Mazda trpela vylozene na kabelaz do dveri jsem nezaznamenal a par spinacu ve dverich ridice jsem uz menil... Idealne se domluvit s nekym z okoli a dat si nejakou spolecnou grilovacku a behem ni dvere ridice rozebrat a zkusit panely ovladani oken prohodit a hned bude jasno ;)
Ty kontakty vyzkouším. Uvidím co se stane. Ty dotykové plošky nejsou. Kabeláž je vedena husím krkem...
 
Tak jsem nelenil a šel se podívat jak to vlastně vypadá... Podle toho co jsem viděl je elektrika zavedena pod tapec a bez demontáže to nepůjde.

IMG_20200706_135255.jpg IMG_20200706_135634.jpg IMG_20200706_135605.jpg IMG_20200706_135538.jpg
 
Nevím jaký jsi dostal návod, takže možná budu opakovat, ale s okýnkem vzadu sjedeš až dolů a pak úplně nahoru a to tlačítko budeš stále držet dokud v tom necvakne... Tak jsi to ale asi dělal, že...
Ahoj nevim proc,ale mne prestalo fungovat ovladani oken z panelu od ridice po odpojeni baterky,uz se mi to stalo jednou ale z niceho nic to zacalo fungovat ale ted ani tuk,zkousim nakodovat ale taky nic
 
Back
Top