• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

No mi kolečko pro hlasitost šlo do kopru po cca 2 letech na tom číňanovi, takže musím používat ovládání na volantu. Pokud použiji kolečko, tak hlasitost vyskočí strašně nahlas ...
 
Vytvořil jsem schéma zapojení standartní a Bose verze pro neoriginální rádia.
Rovnou říkám ano, jde to i z výkonové části přes odpory, ale toto řešení jednak funguje jako repro výhybka navíc s útlumem, jednak způsobuje značný šum a jednak zkreslení, proto bych rozhodně doporučoval variantu s CINCH výstupy ;)

M6 GH Radio varianty.png
 
Instalace parkovací kamery
(Hatchback)

Vzhledem k tomu, že jsou všude návody akorát na sedan a combi, který mají osvětlení značky ve víku stejně jako zpátečku, jsem musel přijít na to, jak napojit napájení od zpátečky, aniž bych musel tahat kabely přes strop a celý víko (značka s osvětlením kde je kamera je v nárazníku).
Kostru jsem vzal z kostřícího bodu G18 a napájení kamery a signál Reverse pro rádio na konektoru C36 pin D černý vodič s modrým pruhem. Je pod levým plastem ve kterým drží plato. Využil jsem průchodku v zadním čele a dopředu jsem šel po levé straně v prazích. Za kvalitu fotky displeje se omlouvám, folie na displeji dělá rozmazaný efekt na foto.

zapojení kamera.png 20200704_123047.jpg 20200704_123817.jpg 20200704_132213.jpg 20200704_133501.jpg 20200704_135529.jpg 20200704_163404.jpg 20200704_174925(1).jpg
 
Poslední úprava:
Mě se libil Idoing kvůli dvěma 4G anténám a externí wifi anténě a samozřejmě launcher se skinem, kterej jsem jinde neviděl.
Bohužel při dotazu na oficiálního prodejce Idoing zda radio je určeno pro bose nebo non-bose se ukazalo, že paní nemá předepsanou odpověď na tuto otázku a absolutně netuší co po ní chcu. Když jsem se dotázal na launcher, tak se mě zeptala co to launcher je.
Takže jsem se ještě optal u Sinosmartu kde mě na vše pan odpověděl a ještě do zprávy nahazel promo kódy který mě snížily cenu radia ve finále o cca 6-7 stovek, pribalili plastový nářadí na demontáž interieru, zadní klasickou kameru a ještě OBD BT modul. Ve finále oproti Idoing byl rozdíl minimálně 2tis Kč. Takže mě přesvědčil Sinosmart
Ahoj, platil jsi nějaké clo?
 
A je tam
Zobrazit přílohu 29258 Zobrazit přílohu 29259

Co všechny zajímá nejvíc :
- ovládání na volantu funguje
- funguje i HF tlačítko na volantu !!
- funguje info displej
- hodiny JDOU nastavit pomocí aplikace v menu
- zvuk podstatně lepší než s origo rádiem (mám BOSE)
- indikace prvků ventilace a klimy
- rádio podporuje RDS

Odkaz na rádio Sinosmart 4G/64G LTE zde

Parkovací kameru s Birdview a LTE zprovozním o víkendu
Ahoj , tak jsi mě nalomil , že ho objednám taky ). Co všechno ti zobrazuje OBD, tlaky pneu chyby , a nebo jen eventuelně kody závad, máš i přední kameru??
A když to shrneš tak jsi snim spokojenej??
 
Ahoj , tak jsi mě nalomil , že ho objednám taky ). Co všechno ti zobrazuje OBD, tlaky pneu chyby , a nebo jen eventuelně kody závad, máš i přední kameru??
A když to shrneš tak jsi snim spokojenej??

Tiež by ma to zaujímalo, vyzerá to dosť dobre.
 
Tiež by ma to zaujímalo, vyzerá to dosť dobre.
Mám dost vyvinutou slabou vůli, radio jsem objednal, k tomu přední a zadní kameru, OBD BT a ochrané sklo 9". Teď jsem plný dojmů jestli a kdy dorazí a jak bude fungovat )
 
Poslední úprava moderátorem:
v bazaru je teď takové to původní rádio s navigaci (ne android). Navigace nefunguje - nějaký čínský nápis.
Totoupload_2020-7-17_12-58-12.png

Vyplatí se do toho vůbec investovat, nebo je pomalé?
Na originálu mě štve, že není možné přehrávat z karty, nebo USB a nevidím na displaji, kdo mě volá a vytáčení pomocí hlasu je taky otravné.
Dík
 
Podla mna radsej kupi nove lacnejsie android ako stary original, ktory nedokaze prakticky nic zaujimave
 
Presne tak, originálne rádio (mi) neponúka nič zaujímavé a za tie peniaze už vôbec. Ja skôr rozmýšľam či dať prednosť Sinosmart alebo Idoing...
 
@Pavel 21 je tam několik parametrů v rámci OBD , který jede přes standartní HS-CAN. Tlaky jedou tuším přes druhou sběrnici MS-CAN a i když je na ni rádio napřímo napojeno, tak ji nepodporuje ( je to zřejmě jen kvůli ovládání na volantu a info displej.

Jinak rádio je super, jen mě mrzí, že jsem si nepřiplatil za QLED displej, zjistil jsem to až po zaplacení a odeslání zásilky , že taková možnost je

Original radio od Bose systému hraje otřesně, zvuk se daleko zlepšíl. Další zlepšení přišlo po namontování základní řady Hertz Uno (K165 + X165). Teď to hraje pěkně čistě a čitelně. V písničkách objevuju nový zvuky :)
 
@no_hits ako si spokojný s cúvacou kamerou? Resp. model, ktorý si si vybral sa montuje namiesto osvetlenia EČV alebo niekde vedľa? Lebo na slovenských eshopoch sa predáva cúvacia kamera, ktorá sa elegantne vymení za osvetlenie EČV (pričom ostane aj LED), ale nie som si istý či by bola kompatibilná s rádiom Idoing.
 
Je to nacvaklý misto krytky osvětlení SPZ, navíc je krytka čirá takže je značka lépe osvětlená. Kamera splnila moje očekávání i když by za ty peníze mohla mít trochu lepší obraz
 
a já poprosím o zkušenost s rádiem, myšleno příjmem FM. Co jsem četl většinu recenzí, tak za právě toto čínské rádia dost kritizovali.
Že bych neměl zobrazený název stanice by mě nevadilo, ale v místech kde se pohybuju moc dobrý příjem není a jsem rád, že chytnu aspoň pár stanic. Rádio poslouchám tak 3/4 času a nerad bych měl sice krásný display, přehrávání MP3 atd.a atd. ale šumění místo rádia.
Dík
 
a já poprosím o zkušenost s rádiem, myšleno příjmem FM. Co jsem četl většinu recenzí, tak za právě toto čínské rádia dost kritizovali.
Že bych neměl zobrazený název stanice by mě nevadilo, ale v místech kde se pohybuju moc dobrý příjem není a jsem rád, že chytnu aspoň pár stanic. Rádio poslouchám tak 3/4 času a nerad bych měl sice krásný display, přehrávání MP3 atd.a atd. ale šumění místo rádia.
Dík
No dvojitý tuner jako u originálu bych tam asi nečekal...

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
V tom mým je tuner NXP TEF6686. Prijem je lepší jak u origo radia i čistší. Citlivost tuneru se dá doladit v nastavení jak pro AM tak FM. Dá se vybrat mezi 5 regiony pro správné frekvenční pásmo rádia a krokovani (usa, Čína, japonsko... víc si nevybavím) přepínání mezi stanicemi je bez prodlevy ihned při kliknutí. RDS funguje bez problémů.
On je taky rozdíl jestli si koupíš lacinou slabou kopii za pár korun co kupuje většina (ty stojí opravdu za hovno ale lidi se pak chlubí tim že to měli hned z EU skladu a za pár peněz a pak nadávají jak s nima výrobce vydrbal, přitom se sebou vydrbali sami) a nebo dražší jako já, který funguje

@shr3k k čemu by byl v OEM radiu byl dvojitý tuner? Ptám se opravdu ze zvědavosti, protože mě nenapadá využití.
 
ve druhém vozidle (vw - oem radio) mě druhý tuner funguje na příjem dopravních informací, tuším TCM nebo tak nějak... nevím jak u mazdy
 
Poslední úprava:
Back
Top