• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochrana motorového prostoru před hlodavci

Ahojte ja som to vyriešil takto, je to taká nalepovacia plachta s Aliexpresu za 12 € mam to tam od leta a zatiaľ drží. A celkom dobre my pomáha tento lepkavý sprej IMG_20191110_100055.jpg IMG_20191110_100038.jpg
 
1. Proc by to nemelo drzet, kdyz je to pridelano prichytkama? To nema moc velkou vypovidajici hodnotu

2. Spreje od doby, co jsem zjistil, co to dela v motorovem prostoru za bordel, radim nepouzivat. Jsou experti, co tim zacakaji cely motor. Lepi se na to bordel a casem pak nelze rozpoznat, zda je to zablemcane od oleje nebo od kunospreje (ktery IMHO stejne nefunguje ). A moc se tomu nechce dolu. Kamos si takto koupil jetou M6...sileny.
 
Ahojte ja som to vyriešil takto, je to taká nalepovacia plachta s Aliexpresu za 12 € mam to tam od leta a zatiaľ drží. A celkom dobre my pomáha tento lepkavý sprej Zobrazit přílohu 24890 Zobrazit přílohu 24891
díky za tip, ta folie vypadá celkem dobře, jen nevím jestli jí najdu, ten spray jsem zavrhnul právě kvůli té lepkavosti a upatlanému motoru, zatím jsem dal dovnitř elektronický plašič. Pokud si vzpomenete, jak se ta folie jmenuje, nebo pod čím jí hledat, budu rád
 
Jeden známý mi doporučil chlupy koně, jiný psa.

20191119_093427.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Ač nerad, pochlubím se .... par dní po preventivní instalaci plašiče KEMO M180 nalezena prokousaná izolace na příčce motorového prostoru a izolace trubek klimatizace ( cca 30 cm od místa instalace plašiče ). Možná to tam bylo již dříve, netuším.

Ale co dál?
- spray tschuss-marder
- umýt motorový prostor ale čím, Párou ? u benzínových aut jsou zvěsti že nenastartuje a když tak bude mít problémy do úplného vyschnutí, máte s tím zkušenost ??

20200103_105625[1].jpg 20200103_105747[1].jpg
 
Tak jsem po nějaké době otevřel víko motoru a byla u mě na návštěvě kuna. Naštěstí tady nemá moc to rozdrápat, protože ta vrstva tapecu má asi tak milimetr :grinning:

IMG_1126.jpeg
 
Tak jsem po nějaké době otevřel víko motoru a byla u mě na návštěvě kuna. Naštěstí tady nemá moc to rozdrápat, protože ta vrstva tapecu má asi tak milimetr :grinning:

Zobrazit přílohu 30950
A kuna,pěkně ti to vyžrala.To si musím s tím namontování plašiče pospíšit.Už ho mám týden doma a nemůžu se dokopat ho namontovat.Ještě, že bto byl jenom tapec a ne kabely.;)
 
A kuna,pěkně ti to vyžrala.To si musím s tím namontování plašiče pospíšit.Už ho mám týden doma a nemůžu se dokopat ho namontovat.Ještě, že bto byl jenom tapec a ne kabely.;)
U BM jsem tam měl ultrazvukovou plašičku a efekt nula ;) Japonské kabely a hadičky jí nechutnají - říkali v servisu.
 
Tu ultrazvukovou plašičku tam chce dát hned, než vás navštíví kuna poprvé. Pak už nepomuže nic. Na trojce mám tu rušičku od koupě auta a kuna zatím žádná, a to jich tu máme v okolí plno. U šestky jsem ji měl v motoru několikrát, naštěstí kousala jen tapec, nikdy nic jiného.
 
V mém motorovém prostoru toho k snědku moc není :) Ta už se dojde maximálně ohřát :cool:
 
Shodou okolností jsem včera v rádiu slyšel rozhovor na toto téma a doporučovali třeba závěsnou voňavku do WC a nebo tygří lejno to je prý nejlepší,ale kdo by chtěl vozit v motoru lejno.:grinning:Známý mě doporučil mýdlo,ale to je potřeba obměňovat,aby to furt voňelo.Každopádně je to boj...s mrchama.
 
Já bydlím u lesa a jak jednou nezaparkuju v garáži, hned ji tam mám, mrchu. Už mi vykousala pěknou díru nad baterkou. Údajně by měly pomoct i psí chlupy a pravidelně obměňovat. Někdy vyzkouším.
 
Po použití kombinace vanilkových stromečků a čerstvě mletého pepře mi kuna dala už cca 3/4 roku pokoj.
 
Back
Top