• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Odhlučnění vozidel

Tak leda na tlacitkovem ?. Na mem telefonu je to teda po rozkliknuti videt naprosto zretelne ?.

Ten prostredek jsi lehce odflaknul, je to skoda, protoze to nebude fungovat presne tak, jak ma ?.

Ale jestli jsi stihl za 3 hodiny vyhazet sedacky, cele to odstrojit, ocistit, odmastit, nalepit a zase nahazet zpatky tak klobouk dolu, protoze tohle je prace v jednom min. na cely den...?
 
Tak leda na tlacitkovem ?. Na mem telefonu je to teda po rozkliknuti videt naprosto zretelne ?.

Ten prostredek jsi lehce odflaknul, je to skoda, protoze to nebude fungovat presne tak, jak ma ?.

Ale jestli jsi stihl za 3 hodiny vyhazet sedacky, cele to odstrojit, ocistit, odmastit, nalepit a zase nahazet zpatky tak klobouk dolu, protoze tohle je prace v jednom min. na cely den...?
Pracuju v Mazdě, tak ty auta mám naučený a vim co kde povolit.Koukal jsem na jedno video, kde rozebíraly stříbrný rámeček okolo ovládání klimy snad na atomy, ale stačí ho prostě vycvaknout a vyhodit ven ? Ten prostředek jsem tak udělal, protože jsem si nebyl jistý, jestli tam z5 dostanu koberec a na to ještě tunel, ale rozdíl je dost znatelný i tak.Jen než jsem objednal materiál, tak jsem zkusil povolit šrouby co drží sedačky, protože ty zadní co jsou u tunelu dost čast zareznou tak, že je nikdo nepovolí.Ale šly v poho a tak jsem to objednal a udělal.? Ale je pravda, že jsem začal radši ráno v 8, ale když jsem to měl hotové, tak jsem koukl na hodiny a ono teprv 11? ?
 
Adis: tam se toho vejde, to bys koukal ?
Jen mě teď dost sere foukání větru vlevo v rohu u předního okýnka nad 120km/h.Nevím, jestli je už guma slabá, tak možná tam zkusím nalepit nějakou pásku co se dává do oken
 
3hodiny jsou slušnej čas ;) spokojenost?
Je to znát, ale jak jsem psal výše, tak mě trápí fičení v rohu u B sloupku u předního okna.Dělá to i u spolujezdce.Tohle auto vážně není na delší ježdění, protože mě ty hluky už fakt unavujou ? Ve městě ok, ale dálnice je peklo.V srpnu jedeme do Itálie a pak to asi prodám. Ale ještě nevím, čím to nahradit ?. Motor je dobrý, spolehlivý a jinde těžko budu shánět lepší.Potřebuju aby to trochu jelo a aby tam byl určitý akustický komfort a ten druhý bod mi moje šestka nesplňuje. ?‍♂️
 
Ty gumy potřebují opravit, stáhni okno, oddělej gumu jen tam kde ji vidíš - NEVYTAHOVAT VEN, potom použij nějaký silikonový sprej nebo uvolňovač šroubů a zkus v ruce gumu kousek po kousku natahovat. Pak ji nacpi zpět na místo. Pokud bude někde pořád krátká postup opakuj.

Problém je že okno nechodí nahoru ale šikmo dozadu a postupně tu gumu tlačí do rohu u B sloupku, zkrátka je potřeba ji dát zpátky a znovu natvarovat no ;)
 
Ty gumy potřebují opravit, stáhni okno, oddělej gumu jen tam kde ji vidíš - NEVYTAHOVAT VEN, potom použij nějaký silikonový sprej nebo uvolňovač šroubů a zkus v ruce gumu kousek po kousku natahovat. Pak ji nacpi zpět na místo. Pokud bude někde pořád krátká postup opakuj.

Problém je že okno nechodí nahoru ale šikmo dozadu a postupně tu gumu tlačí do rohu u B sloupku, zkrátka je potřeba ji dát zpátky a znovu natvarovat no ;)
Tak jsem na to koukal a ta guma už je tak vytahaná, že jedině novou
 
U mě to taky vypadalo na novou a docela dobře se povedlo, možná to ještě časem doladím určitě to zkus, je to hned, za to nic nedáš, ona po nástřiku docela změkne a začne být pružná ;)
 
Já mám třeba odhlučněné všechny dveře včetně pátých, kapotu a podběhy z vnější strany. Celkově je auto při jakékoli jízdě mnohem tišší od hluku zvenčí a je to fakt znát. Nicméně co zůstalo téměř stejné, je hluk od kol, respektive kamínky nebo voda se výrazně odhlučnila, ale to legendární hučení od kol při hrubším asfaltu zůstalo téměř stejné a myslím si, že je to dáno celkově zpracováním. Třeba 25 let starý Peugeot má ukázkově tiché odvalování, ačkoli tam je výhoda i v malých 15 palcových kolech. Mám možnost ještě vytlumit zadní podběhy z kabiny, ale je to další váha navíc a celkem pochybuji, že to nějak výrazně pomůže. Je to jeden z mála neduhů na korejských a japonských vozech.
 
Odhlučnění podběhů z kabiny je znatelně účinnější jak když je děláno z venku, hlavně u předních kol
 
Přední mám z obou stran ale zadní pouze zvenčí a právě od zadní části je slyšet to odvalování.
Není to ale nic tragického.
 
Zadek mám vytlumený jen zevnitř, zvenku to je IMHO blbost. Kufr mám myslím komplet, polepil jsem i opěradla zadních sedaček...
 
Hmm. Tak ještě promyslím tu zadní část uvnitř... Ale už jsem nechtěl navyšovat váhu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top