• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
Za mňa sú asymetric 5 aj 6 jazdne najlepšie čo som jazdil, ale komu vadí hlučnosť pneu, tak musí zvoliť inú značku.
 
že PS jsou špička bych netvrdil, za mě Assymetric fungovaly stejně a po delší dobu
Assymetric mi vyšly googlováním jako první náhradní volba místo PS, takže určitě budou dobré, a navíc byly i malinko levnější než PS Michelinky
 
Spíš bych řekl že patří k těm nejlepším do každýho počasí ale vyloženě PS bych špičkou nenazval, tak jsem to myslel
 
Já letos na doporučení v pneuservisu taky obul GHčko do Nexen N Fera sport, tak jsem na ně zvědav. Ale na autě je ještě nemám, tak jsem zatím stále v očekávání... :grinning:
Ahoj, co ty Nexeny? Jaká spokojenost po dvou letech? Mám možnost je teď taky koupit za slušnou cenu v rozměru 215/45/17 na GG, tak přemýšlím, jestli do toho jít :)
 
Si dovolím takovou úvahu…. Jakou váhu má doporučení pneuservisu?

Je od manažera co sedí za PC a doporučí pneu na základě ceny/slev/jeho provize?
Nebo je od mechanika který stojí celý den na dílně a nazouvá nové pneu a sundavá staré o kterých nemá žádné korektní údaje o tom kolik km na nich bylo najeto v jakých podmínkách a jak se chovali?

Bral bych doporučení od obchodáka/řidiče osobáka který jezdí třeba 80 tisíc km ročně. Takový člověk protočí sadu/dvě za sezónu a s autem jezdí několik let má tedy srovnání jak se určitá pneu chová na stejném autě a může opravdu porovnávat. Už dodávky a větší jsou pro nás nepodstatné jelikož mají jiné pneu a chovají se jinak pod zcela jiným zatížením.

V pneuservisu jsem se například dozvěděl blbosti jako že moje Conti AllSeason jsou dobré tak do města ale na horách jsou nepoužitelné (zajímavé na horách i v neprohrnutých úsecích a na ledovkách se pneu chovají perfektně) v létě se na nich nedá jezdit a vydrží max jednu sezónu (tak je mám na autě 2,5 roku mají 6 a 5,5mm a 50 tisíc km a v létě drží lépe/stejně než letní Bridgestone Turanza) nebo že v Rakousku je nesmím používat a pojišťovna neproplatí nehodu v zimě protože to není ,,zimní” pneu (to už mě vysloveně rozesmálo a tomu odborníkovi jsem řekl ať si nejdřív nastupuje platnou legislativu a zjistí si co znamená ten alpský symbol co je na pneu).

Chci tím říct že jsou pneuservisy a pneuservisy kde jsou opravdoví ,,odborníci”.

Naopak kdybych hledal informace o kvalitě pneumatik třeba z hlediska vyvažování nebo jejich životnosti směsi pak bych se ptal v pneuservisu.
Ale pokud mi jde o to jak se ta pneu chová šel bych se ptát lidí co sedí celý den za volantem a ne za PC nebo na dílně v pneuservisu.
 
Pravděpodobnost že člověk trefí v PNEUSERVISu odborníka na doporučení pneu si myslím je mizivá. Spíš bych zkusil dlouholeté prodejce (víc zkušených prodejců) pneu. Musí to být člověk ke kterému se sbíhají informace od výrobců, zákazníků .... a sám si je sleduje. Teď jde i o to aby si je i dobře vyhodnotil než vydá doporučení. Já bych zkusil letitého prodejce a plus si prolustroval recenze na webu než dal na informace z pneuservisu.
 
Chlapi, proto se ptám člověka, který na nich už dva roky jezdí :D ... jestli s nimi má ještě někdo zkušenosti, mile rád si je poslechnu, zbytek je mlácení prázdné slámy :D informace výše jsou většině lidí k ničemu a jenom to zahlcuje už tak neskutečně zahlcené vlákno :)
 
Měl jsem Nexen jednou. Jsou to docela dobrý pneu, ale spíš pro lidi co jezdí rozumně. Na top pneu samozřejmě jízdně nemají.
Jestli máš možnost koupit za dobrou cenu tak bych se jich nebál. Hodně však záleží na modelu to nevím jestli myslíš (N Fera, ty by měli být ok).
Jinak, známý má pneuservis 25 let, a jeho rady jsou k nezaplacení. Prošlo mu rukama hodně gum, vidí jaký jsou nový a pak za 4roky.. Jeho slova jsou do dnešních pneu již nedávaj kaučuk a i dráty šidí...
Nexen taky obouvá (doporučuje), když chce zákazník ušetřit (pneu dobré-levněší varianta).
 
Podle dTestu jsou letní Nexen na chvostu téměř ve všech parametrech. Krom ceny, která je o třetinu nižší oproti Continental, nebo Michelin.
Ale jak píše Cloister, pro toho kdo nejezdí na limitu, jsou asi v pohodě.
 
Ahoj, co ty Nexeny? Jaká spokojenost po dvou letech? Mám možnost je teď taky koupit za slušnou cenu v rozměru 215/45/17 na GG, tak přemýšlím, jestli do toho jít :)
Podívej já jsem spokojen, mám tam ty Nfera sport SU2, předtím jsem měl Hankook ventus V12 evo2 a nějak v tom nevidím zásadní rozdíl, letos je ještě dojezdím a pak se uvidí, co dál.
Jezdím převážně okresky, město, žádné dálnice.
Jezdím docela svižně a nikdy jsem neměl pocit, že by mě Nexeny nějak limitovaly.
Ale oni tu jsou větší závodníci, než jsem já, kterým by nebyly dost dobrý... (peace ✌️:laughing: )
 
Neklouže to při tom tlaku? Jak když na asymm 5 ze zvědavosti zvedl tlak z 2,2 na 2,5 tak sice auto míň žralo, ale cítil jsem se nejistě a na mokru to docela klouzalo. Kdybych dal 2,9 tak by to bylo nepoužitelný. Ale zas jsem měl 225/45/18
 
Nasadil jsem teď nové Eagle F1 Asymmetric 6 245/40R19 a 275/35R19 (oboje XL) a jsem příjemně překvapený tichostí a že komfort při stejném tlaku (2,9 všude) je stejný jako zimní SottoZero 3 245/45R18.
Na jaké auto jsi dával taková monstra? To bude asi pořádný výkon..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top