• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
ahoj tak konecne som sa dostal k tym gumam mam teda goodyer ultra grip 9 RE050A 205/60R16 92H su zimne


a mam pocit ze ani uz tak nehucia ale su uz hodne zjazdene asi este tuto zimu vydrzia

Dnes som narazil na letnu pneumatiku fulda sportcontrol2XL FP 215/50R17 95Y ma niekto skusenosti ?recenzie skoro ziadne nejake testy som nasiel cena celkom slusna este sice zima ani nezacala ale dobra priprava na leto neni na zahodenie zimne mam vyriesene ale tieto letne ma hodne zaujali vraj su aj okrem inych dobrych vlastnosti celkom tiche ocenim nejake komentare
RE050A je typ letnich sport pneu Bridgestone Potenza. Byly skvele vydrzely nam M6 90tis km.

Jinak nyni nejlepe (pomer cena - vykon) vychazeji ve vetsich rozmerech R17,18 pneum Kleber Krisalp HP3

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Čau, na jaře mě čeká koupě nových letních gum a ve VTP mám zapsanej jen jeden rozměr a to 225/45 - na origo 18" liťákách které bych rád zachoval
Co jsem pročítal tak lepší by byl rozměr 225/40(dík @Deri ) :D, no a jde mi to jak je tam nechat dopsat.. (rozdíl 800-900kč na kusu je dost)

Pneu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 nebo Dunlop SP Sport MAXX RT2


No, bude stačit napsat prodejci mazdy a ten mi vystaví nějaké lejstro s kterým zajdu na úřad nebo to bude složitější a prodejce nepomůže? Pokud vystaví lejstro, budou tam všechny možné povolené rozměry na GH?
Díky :rolleyes:
 
Ne, to ti bohužel nevystaví ani prodejce ani SCC...

Takže mám smůlu a takovej rozměr do VTP nedostanu, jaktože ho někdo má a někdo ne? :mad:

btw pokud bych měl jinači liťáky tak je potom šance že k nim budu mít připsané i jiné rozměry pneu?
 
Ceka me nakup letnich pneu 215/45/18. Poradite nejake dobre pneu s cenou 3000-4000 czk? Mel jsem ted Michelin pilot sport3 a celkem spokojenost ale pokud existuje nejaka lepsi alternativa tak proc ji nevyzkoušet. Kazdopadne mely by vydrzet 3 sezony celkem svizne jizdy jak po rovinkách tak i pekne drzet v zatáčkách ve vyssich rychlostech.
 
Ceka me nakup letnich pneu 215/45/18. Poradite nejake dobre pneu s cenou 3000-4000 czk? Mel jsem ted Michelin pilot sport3 a celkem spokojenost ale pokud existuje nejaka lepsi alternativa tak proc ji nevyzkoušet. Kazdopadne mely by vydrzet 3 sezony celkem svizne jizdy jak po rovinkách tak i pekne drzet v zatáčkách ve vyssich rychlostech.
Dunlop SP Sport Maxx RT2 XL
 
Mám Pirelli Cinturato P7 XL jsem spokojený i se sportovní jízdou- ale pokud jsi měl Michelin tak ten nájezd bude nejspíš větší
 
Na relativne velky najezd bych jeste mozna doporucil nejake Conti. P7ky super, sedi a jsou tichoucke...ale mizi pred ocima.

Nicmene jestli jsi byl spokojeny s tema Michelinama (sam jsem je mel na novem aute), tak nic jineho nevymyslej. Ale ta cena...
 
Dunlop SP Sport Maxx RT2 XL
Nase BNko je z fabriky obuto do 18tek Dunlop Sport Maxx TT. Vypada to, ze 70+tis km daji. Funguji velmi dobre za vsem podminek a nesjizdeji se jim hrany ani kdyz jezdim v zatackovitem profilu co podvozek dovoli :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Čau, na jaře mě čeká koupě nových letních gum a ve VTP mám zapsanej jen jeden rozměr a to 225/45 - na origo 18" liťákách které bych rád zachoval
Co jsem pročítal tak lepší by byl rozměr 225/40(dík @Deri ) :D, no a jde mi to jak je tam nechat dopsat.. (rozdíl 800-900kč na kusu je dost)

Pneu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 nebo Dunlop SP Sport MAXX RT2


No, bude stačit napsat prodejci mazdy a ten mi vystaví nějaké lejstro s kterým zajdu na úřad nebo to bude složitější a prodejce nepomůže? Pokud vystaví lejstro, budou tam všechny možné povolené rozměry na GH?
Díky :rolleyes:

Buď rád za 225/45... Šestka je vcelku dost tuhá, občas až neuvěřitelně a to jsem člověk, kterému tohle u auta nevadí, "pokud je to kvůli jízdním vlastnostem"
Sám jsem ale občas v údivu, jak tuhé to auto občas je... Na rozměru 225/40 by to bylo ještě horší.

Btw. Goodyear Eagle F1 jsem letos obul já a velká, velká spokojenost. Je tichá, funguje skvěle i na vodě a gripu má na rozdávání.
 
Buď rád za 225/45... Šestka je vcelku dost tuhá, občas až neuvěřitelně a to jsem člověk, kterému tohle u auta nevadí, "pokud je to kvůli jízdním vlastnostem"
Sám jsem ale občas v údivu, jak tuhé to auto občas je... Na rozměru 225/40 by to bylo ještě horší.

Btw. Goodyear Eagle F1 jsem letos obul já a velká, velká spokojenost. Je tichá, funguje skvěle i na vodě a gripu má na rozdávání.

Popravdě nad jízdníma vlastnostma jsem nepřemýšlel, nejsem zkušenej.. tím "tuhé" myslíš v jakém smyslu?

Ok jsem rád, že jsem vybral zrovna tyto pneu, jen ta cena nic moc :D .. nevíš jakou má výdrž? Aby vzorek nemizel pod očima
 
Výdrž netuším draku, sám jsem zvědavej, co vydrží... Ale jinak budeš určitě spokojenej. Já s šestkou jezdím tak, abych si ten podvozek užil a i cestu do tesca si dělám hravou, honím apexy, bavím se a ty gumy jsou pecka ..

Tuhej myslím jako tuhej :D Na hezké cestě není problém, ale jak se cesta zmení v opravovanej ementál a ještě zvlněnej atd, tak auto má tendenci kopírovat každou nerovnost a moc toho neodfiltruje. Bavím se o 18" kolech. Nedávno jsem jel v GH, obutém na 17" a byl to vcelku dost rozdíl...
Ale kupovat menší kola kvůli tomu nebudu:D
Mám 18" i na zimu a zvyknul jsem si. Je to daň za schopnej podvozek a velká kola... A pořád lepší, než kdyby se to houpalo, jak kanoe na Lipnu :D
Na druhou stranu je to mnohem lepší než třeba Octavia 2 RS, která je ještě tužší, ale podvozkově není tak dobrá, jako GH. Ale takhle to hold koncern dělá. Dojem sportovnosti dělá zbytečně tvrdý podvozek...
 
Takže mám smůlu a takovej rozměr do VTP nedostanu, jaktože ho někdo má a někdo ne? :mad: btw pokud bych měl jinači liťáky tak je potom šance že k nim budu mít připsané i jiné rozměry pneu?
Pokud koupíš nějaký aftermarket, je možné alternativní rozměry zapsat, je tu na to téma.
 
Pokud někdo máte zkušenosti s různými značkami pneumatik na cx-7 (235/60 r18 103 v),napište prosím váš názor. Popřípadě kde sehnat kvalitní pneumatiky za rozumnou cenu.

Edit Natural: Přesunuto to existujícího tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
Měl bych taky dotaz ohledně letních pneu. Čeká mě výměna na GHčko (225/45 R18), něco jsem tady pročetl, ale stále nějak nevím.
Rád bych se vešel do tří tisíc za kus, ale radši si připlatím za kvalitnější, když to bude nezbytně nutné...
Máte nějaké konkrétní doporučení? Ideálně tiché a držící na mokru... :)
Díky za případné rady..
 
Back
Top