• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
Nevím jak je to možné, ale najel jsem na ORIGO letních 19" BRIDGESTONE 44 tisíc .... nechápu to, furt si to přepočítávám ... ale prostě je to tak. To se mi na MAZDĚ 6 GH nikdy ani zdaleka nepodařilo s různými gumami.
 
A to je málo nebo moc?Já bych řekl úplný průměr.Na Michelinách s různými auty jsem atakoval 60 000km.
 
No v mém případě na M6 je to prostě moc .... před tím jsem měl max 30 tisíc a to nijak nejezdím extra živě .... dokonce jsem jednou koupil CONTINENTALy a ty byly sjeté po 20 tisících ... před tím jsem měl právě převážně MICHELIN a ty daly přes 30 a samo že na PUTNU mi vydřely i 60 tisíc ... ale na M6 GH prostě ne.
 
Přes těch 60 000 km jsem najel i u GG 105 kw, ale před výměnou pneu jsem vždy udělal geošku,vždy bylo co štelovat.
 
Dnes prezuté na zimné Continental WinterContact TS850P - 215/50 R17 95V XL FR.
Musím povedať, že oproti letným Goodyear Efficient Grip Performance - 95W sú znatelnejšie hlučnejšie. Uvidíme, aké budú na snehu.
 
Dnes prezuté na zimné Continental WinterContact TS850P - 215/50 R17 95V XL FR.
Musím povedať, že oproti letným Goodyear Efficient Grip Performance - 95W sú znatelnejšie hlučnejšie. Uvidíme, aké budú na snehu.
Snad nějaký bude :)
 
Mam taky ty Conti TS850, ale v 16" a za me obrovske zklamani co se tyce hlucnosti.

Na druhem aute o podstatne levnejsich Nokianech vubec nevim!
 
Mam taky ty Conti TS850, ale v 16" a za me obrovske zklamani co se tyce hlucnosti.

Na druhem aute o podstatne levnejsich Nokianech vubec nevim!
Tak to já jsem opět vsadil na Goodyear Utra Grip Performance Gen-1 a jsem maximálně spokojený
 
Já šel do DUNLOP Winter Sport 5, měl jsem je už na minulém autu (v jiném rozměru) a byl jsem s nimi spokojen. Proti letním Michelin Energy Saver, které byly jako origo na autě jsou Dunlopy znatelně tišší. Při 130km/h, tam kde na letních převládal hluk od kol teď slyším spíš aerodynamický hluk. Doufám že nezklamou ani na sněhu, jestli tedy nějaký bude.
 
Musím povedať, že ja sám som nečakal taký valivý hluk od tých pneu, je to dosť výrazné a obťažuje ma to. Uvidíme, či sa to zlepší po najazdení nejakých km.

Nokian WR A3 taktiež 95 V XL boli pekne tichučké.
 
Musím povedať, že ja sám som nečakal taký valivý hluk od tých pneu, je to dosť výrazné a obťažuje ma to. Uvidíme, či sa to zlepší po najazdení nejakých km.

Nokian WR A3 taktiež 95 V XL boli pekne tichučké.
to si mal tiez zimne? tie nokiany? ja mam goodyerky a tiez hucia
 
auto mam len mesiac a gumy som zdedil s nim pozriem a napisem ake su
len nemam velmi s cim porovnat letne co som mal nahodene isli v celku dost ticho ale vzadu brigestony a vpredu ani neviem co za znacka to je ale tie letne budem menit komplet a to bude dilema a zimne ma cakaju tiez o rok komplet vymena. ked som zhanal mazdu v jednej ked som siel to bol strasny hluk od gum a to bolo pri dakych 70 az 90km takze gumy dilema ake obut a reci ako daj si odhlucnit auto a poobne hmmm sam si to neurobim a v okoli zlina nemam kde a myslim si ze sa da trafit kvalitne gumy ktore budu tichsie
 
Aj ja obuvam na 2 mazdy Goodyear Ultragrip gen-1 a urcite su hlucnejsie...ale s tym som ratal a chcel som lepsiu pneu hlavne v inych aspektoch...voda, brzdenie, lad..
 
Dnes prezuté na zimné Continental WinterContact TS850P - 215/50 R17 95V XL FR.
sú znatelnejšie hlučnejšie. Uvidíme, aké budú na snehu.
Už od staré řady TS830 jsem odcházel kvůli hluku. Zakotvil jsem před lety u A-čkové řady Nokian a naprostá spokojenost ;)
 
jaký gooodyeary máš?
ahoj tak konecne som sa dostal k tym gumam mam teda goodyer ultra grip 9 RE050A 205/60R16 92H su zimne

ahoj tak konecne som sa dostal k tym gumam mam teda goodyer ultra grip 9 RE050A 205/60R16 92H su zimne
a mam pocit ze ani uz tak nehucia ale su uz hodne zjazdene asi este tuto zimu vydrzia

Dnes som narazil na letnu pneumatiku fulda sportcontrol2XL FP 215/50R17 95Y ma niekto skusenosti ?recenzie skoro ziadne nejake testy som nasiel cena celkom slusna este sice zima ani nezacala ale dobra priprava na leto neni na zahodenie zimne mam vyriesene ale tieto letne ma hodne zaujali vraj su aj okrem inych dobrych vlastnosti celkom tiche ocenim nejake komentare
 
Poslední úprava moderátorem:
Dnes poradny test Polaris 5 v rozmeru 225/45/18 na silne vrstve ujezdeneho neposypaneho snehu a musim rict, ze parada...Jak trakce, tak brzdeni opravdu prijemme prekvapeni. Hluk a komfort pri dalnicni jizde rovnez super, takze za me Polaris 5 v pomeru cena vykon velmi dobre pneu. Snad se ty vlastnosti rapidne nezhorsi s najezdenymi kilometry. IMG_20181117_100649.jpg
 
Back
Top