• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Skyactiv-G 2.5 A/T

věřím, že budeš nadšený i za rok, jako já :) Užívej @Míra tohle skvělý auto a referuj své zkušenosti a poznatky ,-) Ten šíbr ti nahlas závidím! :D I když už dávno nekouřím, mám rád stálý přísun čerstvého vzduchu klima/neklima.....

....jako by si to říkalo o vlastní galerii...?
 
Poslední úprava:
Kluci,potřeboval bych radu.Vadí mi jedna věc.Když vystoupím z vozu a odejdu s kartou v kapse,tak se mi auto samo zamkne.Tohle bych chtěl deaktivovat nebo existuje více variant toho zamykání?Jinak z auta jsem nadšený,spotřebu mám po 1000 km 6,5.Takže v pohodě i když na GH jsem měl necelých 7 l/100 km.Možná jsem čekal větší úsporu,aspon podle údajů spotřeby v TP.
 
chlape, frfňáš, že jezdíš s 2,5 litrovým benzínem za 6,5 ? :D Jinak jak píše @Lubos1 - v menu je nabídka zamykání, rozšíření této nabídky nabízí @shr3k spolu třeba s deaktivací iSTOPu ..... Na zamykání po odchodu z auta si zvykám doteď, ale když vychytáš princip fungování, je to docela prima. Samozřejmě záleží na tom, jak auto používáš a co ti vyhovuje ....
 
Néé,vůbec nefrfňám,jsem spokojen,i-stop jsem si nechal IHNED deaktivovat,ale než obejdu auto,abych vytáhl dítě z auta a to se mi zamkne,tak to je na šlaka.Všiml jsem si,že když stihnu otevřít kufr a pak ho zavřu,tak se mi auto už nezamkne.Zítra budu testovat vaše rady.
 
je to popsané v návodu, ale obecně platí že pokud zavřeš všechny dveře, dokud je klíč do vzdálenosti 80cm od kliky, pípne to jednou a pokud se vzdálíš o cca 50 cm dál, tak se zamkne. Pokud obcházíš auto pro dítě, tak se to zamkne celkem spolehlivě. Stačí ale nechat pootevřené dveře nebo kufr a nezamkne se to. Stalo se mi, že jsme s kamarádem dojeli na ledovec, já vystoupil a šel si do kufru obouvat lyžáky. Zvoní mi telefon a já remcám, kdo otravuje a volal mi z auta onen zamčenej pasažér :D
 
ale než obejdu auto,abych vytáhl dítě z auta a to se mi zamkne,tak to je na šlaka.Všiml jsem si,že když stihnu otevřít kufr a pak ho zavřu,tak se mi auto už nezamkne.

No já to stihnu obejít bez aut. zamčení v klidu :) musíš chodit přes zadek auta aby tě chytil senzor od kufru a ne přes předek, tam senzor není :)
 
je to popsané v návodu, ale obecně platí že pokud zavřeš všechny dveře, dokud je klíč do vzdálenosti 80cm od kliky, pípne to jednou a pokud se vzdálíš o cca 50 cm dál, tak se zamkne. Pokud obcházíš auto pro dítě, tak se to zamkne celkem spolehlivě. Stačí ale nechat pootevřené dveře nebo kufr a nezamkne se to. Stalo se mi, že jsme s kamarádem dojeli na ledovec, já vystoupil a šel si do kufru obouvat lyžáky. Zvoní mi telefon a já remcám, kdo otravuje a volal mi z auta onen zamčenej pasažér :D
Toto se mi pravidelně stává na benzince při tankování. Manželku uzamknu uvnitř a mnohdy to končí spuštěným alarmem :D
 
No já to stihnu obejít bez aut. zamčení v klidu :) musíš chodit přes zadek auta aby tě chytil senzor od kufru a ne přes předek, tam senzor není :)
ono stačí udělat při zavírání rychlejší krok od dveří a nezamkne se to. Musíš ujít před dobouchnutím dveří víc než těch 80cm od kliky, což není žádný problém, naopak jsem kolikrát rychlejší a musím zamykat dálkou :)

Toto se mi pravidelně stává na benzince při tankování. Manželku uzamknu uvnitř a mnohdy to končí spuštěným alarmem

jj, takhle mi na pumpě houká v autě dítě. Už si zvykla a ani to nekomentuje :D
 
Ja to delam napr. tak ze pokud je nekdo v aute tak tam necham i klic :) ale musim si to uvedomit :) Taky uz jsem houkal na benzice s klicem v kapse a pasazerem v aute :D
 
Jak říkám,tahle vychytávka je pro mne o ničem.Jedno zmáčknutí zamykacího tlačítka je jednodušší,než přemýšlet,jak rychle vystoupit,jestli nechat ve voze kartu nebo na benzínce při placení poslouchat můj alarm(když je děcko vevnitř).Ještě jsem si změnil dobu zhasnutí vnitřního osvětlení(z 30 na 10 minut).
 
Jak říkám,tahle vychytávka je pro mne o ničem.Jedno zmáčknutí zamykacího tlačítka je jednodušší,než přemýšlet,jak rychle vystoupit,jestli nechat ve voze kartu nebo na benzínce při placení poslouchat můj alarm(když je děcko vevnitř)

taky mě to ze začátku štvalo, než jsem vychytal jak to přesně funguje. Ale už jsem si zvyknul a je to fajn. Klíče vůbec z kapsy nevyndavám. Ale každému dle gusta ;)
 
Co z kapsy ... ja je mam trvale v batohu. Nejlepsi pak je, kdyz se vydam k autu a zapomenu si batoh :rolleyes:, protoze uz to pro me neni zadny nutny ritual (vetsinou chodim s batohem kamkoliv). @Natural by mohl vypravet.

Ale zase u batohu na zadech se clovek musi jinak chovat ke vzdalenostem. Nekdy staci se jen spatne otocit a je zamknuto :D.
 
Také mám kartu pořád v kapse,používám jen tlačítko na klice.
 
Když jsem sám, tak nedovírám dveře, ale většinou mám klíče v tašce na sedadle spolujezdce. Jinak jsem "ne"zamykání při obcházení auta vyřešil tím, že jsem dal manželce druhý klíč a tak si můžu chodit okolo jak chci (je-li uvnitř). Mé klíče nechám v kufru v tašce s doklady a nemusím nic nechat válet se v autě. A dokud nevyndám klíče z kufru, tak se auto nezamkne i když žena vystoupí. Někdy to vypadá komicky, když odcházíme z domu. Já jdu první s dámskou kabelkou abych se dostal do auta, pak teprve manželka s mými klíči (těmi zamyká dům).
 
Back
Top