• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vaše oblíbené večerní aditivum

Flor de Cana jsou zname tim ze to jsou suche rumy a az opravdu ty hodne stare jsou sladsi :) Jestli mas rad sladsi rumy tak zkus spis neco z Dominikanske Republiky, nebo Barbados ;)
 
Jestli mas rad sladsi rumy tak zkus spis neco z Dominikanske Republiky
Ano to uz jsem psal o neco vyse, ze z meho ochutnavani rumu vyplyva ze sladke rumy jsou ve vetsine pripadu z Dominikanske republiky. Ale sladke rumy uz jsem pil i z jinych zemi tak jsem to zkusil a tentokrat to nevyslo...
 
Tak jsem si potreboval zlepsit chut po tom minulem rumu tak jsem se stavil do sveho oblibeneho kramu a neco nakoupil :D Jeden rum je jen pro me Ron Quorhum a druhy Captain Morgan na dnesni grilovacku se sousedy :)
Quorhum mohu opravdu doporucit , krasna vune a vytecna chut :)
Morgan je taky velmi dobry,sladoucky ale urcite neni lepsi nez ten vyse zmineny.
karibsky-rum-quorhum-12-anos-solera-0-7l-40-0.png.big.jpg captain-morgan-private-stock-1l-40-0.jpg.big.jpg
 
jestli ti chutnal Papáček (Don Papa), zkus od Oliver's family Exquisito 1995, zatím jediný rum, který se Papáčkovi byť jen přiblížil svou chutí, projevem.....
 
Urcite vyzkousim ale musim ted na chvili vystrizlivet,posledni dobou uz sem toho dost vypil takze ted bude vetsi pauza :D
 
TMoje večerní aditivum
k této lahůdce bude nějaké to pivko a pak se dorazíme tímto. f6363b2c5d3983b890d48277ca6e62cc.jpgac2ddc912f3d3cc8e4c8422a0b0e4c34.jpg

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk
 
Rikal sem ze nebudu chlastat ale probehl dalsi test :D
15ka Malteco, stejne jako desitka sladoucky lehce stiplavy...doporucuju ;)
karibsky-rum-malteco-15y-0-7l-41-5-0.png.big.jpg
 
Můžu jen tiše měsíc závidět.
Nasadil jsem detox.
Už jsem to přeháněl i v praci.
Tak ať všem chutná a pevný zdraví.
 
Známý-starý kecal, prý má objednaný rum který lejou do sudu od whisky a pak zraje cca20 let někde v nadmořských výškach.
Je to možné?
 
všechny rumy zrajou v sudech od koňaků/sherry/whisky/vína .... třeba Zacapa pomalu kvasí ve vysokých nadm.výškách okolo 2000m n. m.:) nakonec ono uváděné stáří rumů je spíše stářím těch sudů .... ;)
 
Poslední úprava:
Myslim ze rumy se znaci podle toho ktery namichany rum je tam nejstarsi,takze kdyz je to smichano z nekolika rumu a je tam byt jen kapka nejakeho 20ti leteho rumu tak se na obal napise ze je to 20ti lety rum.
 
to je debata na dlouhé podzimní večery u dobrého rumu :) To, co píšeš je taky pravda .... záleží o jaký rum se jedná. Pokud se jedná o blendování / solera míchání, pak se označování řídí i stářím jednotlivých rumů. Stáří sudu hraje taky svou roli a skoro každý destiler / blender má svůj systém jak to označovat ...

Pár odkazů na základní info o rumech, pokud to bude někoho zajímat :

http://www.rumy.estranky.cz/clanky/slovnicek-pojmu/

http://www.toprumy.cz/rozdeleni-a-druhy-rumu/podle-zpusobu-zrani-v-sudu
 
Tak dlouho nikdo nicim neprispel tak zase ja alkoholik :D Minuly rok jsem to koupil tatkovi na vanoce a on to dnes otevrel tak sem si dal par stamprlicek :D Co o tom rict...neni to uplne to moje ale rozhodne nezklame za ty penize. Velmi jemny rum s velmi ovocnou chuti.
rum-arcane-12y-0-7l-40-0.png.big.jpg
 
Back
Top