• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

MZD connect a Android Auto - opět důkaz, že kdyby se chtělo, tak by to i šlo :)


Update:

To scíííí, prej se Android Auto čeká ve verzi firmwaru >=60. Tohle je lepčejší řešení než Mazda Media Player :)


Další info na mazda3revolution.
 
Poslední úprava:
1) Jste spokojeni s navigací Mazda r.2015 a novější? Proč ano, proč ne?

Mám CX5 od listopadu 2015, navigaci používám, je "po ruce", funguje bez problémů, jak psal @Natural , mluví z repro jen na straně řidiče, hlasitost se reguluje ve chvíli, kdy mluví, ale jsou situace, kdy mi nenabídne zrovna to co hledám (např. včera jsem chtěl navést do XXXlutz ve stodůlkách, ulici jsem z hlavy nevěděl, nevigace xxxlutz v Praze neznala - nabídla mi ho někde v Německu nebo Rakousku - už nevím. Tak jsem sáhl po Waze v mobilu a ten to znal. Podobně mi v Rakousku nenašla cílovou ulici v Tauplitz, tak jsem jel do nejbližšího známého bodu podle Mazdy a zbylých 20 km podle Waze - i když na místě mi tu ulici ukázala a zadával jsem správně).
Jinak - 3 roky aktualizace zdarma (aktualizoval jsem v listopadu a do dneska nebyla žádná nová verze), kolik stojí potom to nevím, protože mi nabízí obchod přes Mazda Toolbox pouze to, co si mohu dokoupit.
Pro aktuální provoz, počasí, ceny benzínu a místní vyhledávání jsou "připojené služby", které jsem k navigaci dostal zdarma na půl roku. Posílám nějaké výřezy ze screenshotů, abys měl přehled co tyto služby obsahují a co stojí. Bohužel pro sledování provozu není uvedena Česká republika. Pro příjem těchto informací musí být pro infotainment vytvořen AP přes wifi a pustit ho na internet. Nebere informace z RDS. Takže toto jsem ani nezkoumal.
Jinak vyhledávání podle adres nebo křižovatek ulic funguje z 95 % bez problémů, ovládání navigace je celkem intuitivní
Zobrazit přílohu 18685
Zobrazit přílohu 18686
Zobrazit přílohu 18687
Zobrazit přílohu 18688
Zobrazit přílohu 18689
.
 
Po čase som pozrel na fórum Mazda3revolution a ohľadom tweakov majú zaujímavú utilitku (AIO - All in one).
Po stiahnutí vygeneruje zoznam vybraných tweakov, ktoré prekopíruje na USB. Ten potom nainštalovať do auta.
Ešte stále som sa nedostal k aktualizácii z firmwaru z 51.. na 56.. takže všetko mi nefunguje ale idú napr:
1. zmena poradia zdrojov muziky 1. FM, 2. DAB 3. USB 1,2 4. Bluetooth
2. loop hlavného menu - na konci ide na 2 .stranu
3. loop vertikálnych menu - na konci ide na začiatok ...
4. väčší obrázok skladby
5. úplné odstránenie varovného zobrazenia po zapnutí
6. na cúvacej kamere v pravom rohu zobrannie senzorov transparetné nie nepriehľadné
7. vpravo nad hodinami sa zobrazuje aktuálny dátum, naľavo aktuálna rýchlosť, nad ňou nadm výška

update: aktualizoval som firmware na 56.00.513 (bez problémov)
funguje aj
8. speedometer
9. mp4 video prehrávač (z USB flashky)

android aplikácie som nesúšal (mám ajfón)

http://mazda3revolution.com/forums/...cs/122458-aio-all-one-tweaks.html#post1581490

ukážky (je to španielsky, ale pochopiť sa to dá ;))

mzd_SpeedoCompass_kmh_4.1_by_diginix.gif
 
Poslední úprava:
Ahoj,

máte někdo navigaci v Mazdě? Já si právě "nainstaloval" a řeším, jak změnit zobrazování cen paliva. I když mám vše v češtině včetně hlas. pokynů, tak ceny mám v eurech.
 
Ja bezne prehravam hudbu z telefonu pres bluetooth. Ale nikdy mi na MZD Connectu nefungovalo prochazeni skladeb (at uz na Androidu, tak i iOS). Chapal jsem to tak, ze to funguje jen na USB flashce. Ale az minuly tyden, co jsem mel pujcene jine auto, jsem zjistil, ze tim to neni. Podle vseho to zavisi hlavne take na aplikaci, co tu hudbu pousti. Drive jsem pouzival Google Play Music (na Androidu i iOS), tam to nejde. Ale ted na zkousku pouzivam Apple Music a tam prochazet mou Library pekne jde.

To je pro me docela vyhoda. Moc mi neprislo vhodne a pohodlne menit si hudbu na telefonu, ikdyz uz na nej mam drzak. Pres infotainment je to precejen bezpecnejsi, nez pres dotykovy displej.
 
Ahoj neřešil jste někdo jakým způsobem se dá aktualizovat infotainment (tablet).
Na internetu jsem našel nějaké návody, ale nevím jestli si tam nenahraju třeba španělštinu ;). Jsou tam nějaké nové věci v Aplikacích.

A co mapové podklady ví někdo jak na ně a kde stáhnout?

Tady k tomu malé vysvětlení lehce odbočující od tématu:

Proč se v tom šťourám?
Rozsvítila se nám hláška "change oil due" v Mazdě říkají ignorovat! Auto je krátce po garanční prohlídce.
V tabletu se píše stav oleje 100% do výměny 12 měs nebo 19900km (ještě jsem resetoval - od výměny ujeto cca 500km).
Hladina oleje 0,5cm nad hodnotou MAX!!! Prý je to v pořádku a že to tak dělají aby oleje nebylo málo :depressed::stop: ještě dopíšu jedná se o Mazdu 6 2.2D (2015) jezdí hodně město, tak olej naopak přibývá (ředí se naftou). Prý hlavně nesmí jít nad hodnotu X (křížku) což souhlasím, ale také si myslím, že nad MAX je blbost a hlavně po garanč. prohlídce.

Na internetu jsem se dočetl, že tato hláška je softwarovou chybou a že ho opraví právě ta aktualizace.

Také v Mazdě říkali, že si auto měří kvalitu oleje a případně upozorní na výměnu, ale že u nás je vše OK, že je na 100% teď nevím přesně vyzkouším až bude třeba na 90%, ale dle mě je ho možné také resetovat a bude ukazovat 100% i se starým olejem.

Nevím jestli si o tom nemám třeba myslet, že se na výměnu nevy... (vždyť to má jen 10tis. km přece! :banghead:), protože tato hláška se zobrazí nejčastěji, když je motor studený nebo po chvilkové jízdě a cca po pár km hláška zmizí. Vysvětloval bych si to tím, že olej je špatný - auto to pozná/hodí hlášku a jakmile se motor trochu ohřeje, zlepší se mazací schopnost oleje, tak hláška zase zhasne.

Díky za rady nebo to mám rozdělit do dvou témat? ;)
 
Ahoj neřešil jste někdo jakým způsobem se dá aktualizovat infotainment (tablet).
Na internetu jsem našel nějaké návody, ale nevím jestli si tam nenahraju třeba španělštinu ;). Jsou tam nějaké nové věci v Aplikacích...
Na videu jsou znázorněna vylepšeníčka, na které dal trošku výše skvělý odkaz markpp. Já se toho zpočátku bál, nejsem počítačový expert a navíc anglicky moc neumím, ale obavy byly zbytečné. Program jsem stáhl, na PC jsem ho spustil v DOSovském okně (cmd.exe), postupně písmeny abecedy a 1 až 4 vybral požadovaná vylepšení (každé jednotlivé je nutno potvrdit (ENTER), výsledek se automaticky uložil na FLASHku, tu jsem zapojil do USB v autě, jednou bez spojky stiskl START a čekal (pro urychlení potvrzoval OK), pak se to automaticky restartovalo a bylo hotovo. Super, doporučuji (mne od koupě auta nejvíce chyběla nemožnost digitálního zobrazení okamžité rychlosti, což umělo i 16 let staré auto ruské výroby). Jo a jazyk si můžeš vybrat (zvolíš si i km/míle apod.), pokud by ti nevyhovovala již hotová slovenština, je to udělané tak šikovně, že si to snadno sám přeložíš do češtiny.
Markpp - velmi děkuji za skvělý odkaz.
 
Poslední úprava:
Tak dneska jsem měl podruhé problém s bluetooth, prostě se mi telefon nepripojil. Nešlo ani odebrat spárování. Až po delším vypnutí auta jsem změnil kód párování a odebral sparovany telefon. Pak jsem znovu sparoval. To samé se mi stalo cca před měsícem
 
Su nove mapy pre integrovanu MZD Connect navigaciu, slubeny druhy update v 2016. Mali by byt z 2016Q2, takze oproti 2015Q4 doteraz snad zlepsenie.
 
jak se ti pracuje s Apple Music? Já jsem si na to nikdy nezvykl a mnohem raději mám Spotify (dlouhodobě si platím Premium)
Ja jsem si puvodne platil Google Play Music od doby, co to u nas zacalo fungovat. Nicmene jsem chtel prejit na neco, co ma rodinnou subscripci, cimz se Google hned vyradil, protoze to nabizi pouze na nekterych trzich a ne u nas. Zkousel jsem teda Apple Music a Spotify v ramci jejich zdarma nebo zkusebniho provozu. A nakonec jsem ted skoncil (zacal platit) u Apple Music, protoze to prochazeni knihovny v aute je pro me silny argument. Ale pocitove bych nejradsi pouzival Spotify. Asi jim zkusim napsat, zda se nad tim prochazenim pres bluetooth nechteji zamyslet.

Co se Apple Music tyce, v mobilu funguje celkem bez problemu. Ergonomicky mi ta aplikace prijde nejhorsi z tech tri zkousenych. Na Windows s tim jejich iTunes je to teda des bes - takze v praci vlastne radsi jedu Spotify Free :D.
 
Ja jsem si puvodne platil Google Play Music od doby, co to u nas zacalo fungovat. Nicmene jsem chtel prejit na neco, co ma rodinnou subscripci, cimz se Google hned vyradil, protoze to nabizi pouze na nekterych trzich a ne u nas. Zkousel jsem teda Apple Music a Spotify v ramci jejich zdarma nebo zkusebniho provozu. A nakonec jsem ted skoncil (zacal platit) u Apple Music, protoze to prochazeni knihovny v aute je pro me silny argument. Ale pocitove bych nejradsi pouzival Spotify. Asi jim zkusim napsat, zda se nad tim prochazenim pres bluetooth nechteji zamyslet.

Co se Apple Music tyce, v mobilu funguje celkem bez problemu. Ergonomicky mi ta aplikace prijde nejhorsi z tech tri zkousenych. Na Windows s tim jejich iTunes je to teda des bes - takze v praci vlastne radsi jedu Spotify Free :D.

no právě ta ergonomie a uživatelské prostředí AM mě dost brzo přesvědčilo, že se mi to nechce platit. Dost mi to připomělo iTunes, protože horší aplikaci jsem snad nikdy neviděl :D
 
Zdarec, funguje vám Mazda toollbox? Poslední dva dny mi to hlásí chybu.
Jinak jsem provedl aktualizaci na 56.00.513 a vše OK.Dokonce zůstalo vše nastavené (stanice,jazyk...). Jen nedoporučuji dělat v zimě ;) Byla mi celkem kosa :)

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
Zdarec, funguje vám Mazda toollbox? Poslední dva dny mi to hlásí chybu.
Jinak jsem provedl aktualizaci na 56.00.513 a vše OK.Dokonce zůstalo vše nastavené (stanice,jazyk...). Jen nedoporučuji dělat v zimě ;) Byla mi celkem kosa :)

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
Ahoj, nevim proč,ale od jistý doby mi Toolbox funguje jen na druhym PC. Po jedný aktualizaci mi na prvnim PC hlásí pořád chybu a nebo nechce nic dělat a to jsem ho zkoušel odinstalovávat, vymazávat z registrů atd....
 
Nevíte, prosím, někdo, lze s MZD Connect systémem docílit toho, aby při přehrávání hudby z Bluetooth, CD nebo USB došlo k automatickému přepnutí na FM rádio v době vysílání dopravních informací?

V FM módu mám zapnuté dopravní zpravodajství (RDS TA/TP), ale když přehrávám hudbu z jiného zdroje, tak nikdy nedojde k automatickému přepnutí na dopravní zpravodajství...
 
Back
Top