• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ahojte,
nesetkal jste se nekdo s tim, ze vam navigace ukazuje jinou polohu, nez ve zkutecnosti mate a skace po okoli?
Asi od minuleho tydne jezdim v navigaci chvili "po poli" a chvili po vybrane trase. Take rychlost, ktera je pocitana pres GPS zacala byt jina nez co mi ukazuje napriklad navigace v mobilu. Neni to zpusobene jizdou v zastavene oblasti, stejny problem mam i mimo mesto a na techto trasach jsem nikdy nemel problem. Soft reset (mute+nav tlacitko) pomohl, ale asi jen na 10-15minut.

Taktez pri stlaceni volani (zeleneho tlacitka na volantu) se pouze nacita seznam poslednich volani, ale vubec se nezobrazi.

6 roku mi to fungovalo bez problemu.

Mam mzd: v59.00.502eu, MZD-AIO-TI v2.8.6(Speedometer, Statusbar Tweaks), Android Auto Tru_go 1.15.
( vim, ze je to zla fotka-trepali se mi ruce, ale pointu z toho pochopite :) ).


1678453720794.png
 
Co vím já, tak jinou kartu už ti to nevezme. Nové aktualizace se každopádně dají obcházet. Já mám například jednoho "maníka", který mi kartu prodal a až příští rok uplyne 3 letá aktualizace, tak za malý poplatek mohu pravidelně posílat kartu k aktualizaci na něho do nekonečna.
zdravím, hlásím se také o aktualizaci za poplatek :) šlo by to??
 
Jinak já jsem úspěšně otestoval nákup navigační karty z Aliexpresu... stojí to cca 6 stovek.
 
V recenzích někdo píše, že mapy jsou staré.

Mazda Toolbox says that maps are 2020Q8.
Btw, bylo by zajímavé zjistit, jak se k těm sw mapám Číňani dostávají. Normálně stojí cca 3x tolik. Eufemismus je obchodní špionáž, česky krádež...
 
Ahoj, mám takový poznatek s vestavěnou navigací. Při servisní prohlídce jsem si nechal aktualizovat mapové podklady(prosinec 2023). Dnes jsem použil navigaci z Kunovic u UH do Otrokovic a navigace mě vedla na ještě nedostavěnou dálnici, 2x. Tak když tak na Moravě bacha.
 
To je známý fakt, oni tam dávají už předem úseky, které se mají v dohledné době otevírat...u nás bylo před časem to samé v prosincovém update i když obchvat se otevíral až v dubnu pak
 
Někdy to i dost přestřelí. Já mám v mapách D3 kolem Budějovic a kus dolů už cca 2 roky (alespoň tehdy jsem si toho všiml), přitom se má otevřít snad koncem letošního roku.
 
V Slovenských mapách je tuším už pár rokov tunel Višňové, ktorý možno bude za 2-3 roky ak sa to zas celé nerozkradne a nepreruší stavba (stavia sa cca od roku 1998).
Offline mapy je treba brať ako papierový atlas, tam tiež museli myslieť trošku optimisticky popredu, inak by bol za rok neaktuálny.
 
Taky se zeptám. Pokud někdo jezdíte úsek D1 od Chodova do Čestlic/obousměrně, tak zda vám čtení dopravních značek v Mazdě ukazuje max. rychlost 110km nebo též původních 130km? Tento úsek je už téměř dva roky vyňat z dálničního a pokud vím, tak Mazda čte rychlosti úseků z mapových podkladu jestliže nemá značení podél silnice. Já mám poslední aktualizaci tuším že někdy z prosince 2023.
 
Jezdím tam celkem pravidelně a taky mi ukazuje 130. Sice mám mapy z r. 2021 (další aktualizace jsem nekupoval), ale ani značku to nepřečetlo.
 
Back
Top