• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém Mazda Connect/NNG bez dotykového displeje (od roku 2018)

Snad trefím správné téma... třeba to někomu i pomůže (anebo jsem podruhé objevil všem známou Ameriku o_O)
Aktualizace map byla roky rutina, pro M6 (GL) 2020 jsem měl nějaký tool, pro MX-30 (DR) a CX-30 (DM) jsem objevil jen jiný tool a taky bylo.

Teď se tu seznamuji s kráskou CX-5 (KF) 2023 a po pár dnech došlo i na SD kartu s navigací... uložena neaktuální verze EU/RUSSIA 2021Q1. Nicméně ani starý ani nový mě dosud známý tool ni ťuk, jen stále čeká a nereaguje na SD kartu, kterou však LENOVO/W10 vidí, přečte, kopíruje. Nezbylo mi, než přečíst celý Google, dtto hlásí i majitelé CX-60 a nakonec jedno fórum/server mě odkázalo na "třetí tool" :eek:

Stáhne to MazdaMapUpdateGlobalAdv (.exe), který se po spuštění extrahuje do dalšího adresáře a po startu dalšího příslušného .exe se objeví obrazovka jako ze záhrobí (ATARI / Sinclair) :) Poměrně svižně však rozpozná současnou verzi, novou dostupnou verzi, platnost předplatného... tak jak již všichni známe. Sebral jsem odvahu, pustil jsem to a záloha, stažení, ukládání na SD a verifikace byla dechberoucí operace 2-3h, internetu 50M down/up navzdory... ale hotovo, finále na fotce :cool:

_after_update_2023Q2_.jpg
 
Poradil by někdo, jak vypnout, aby se mi neustále neukazovali ulice co projíždím v horní části obrazovky viz screen? Ono to stejně není přesné a ani k užitku a v nastavení navigace jsem to nenašel.
Díky 9b95c112232821e21a48622eeb554d84.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Osobně si myslím, že to nepůjde. Leda by si vytáhnul kartu k navigaci v tom případě pak nemá odkud brát data ;)
 
Snad trefím správné téma... třeba to někomu i pomůže (anebo jsem podruhé objevil všem známou Ameriku o_O)
Aktualizace map byla roky rutina, pro M6 (GL) 2020 jsem měl nějaký tool, pro MX-30 (DR) a CX-30 (DM) jsem objevil jen jiný tool a taky bylo.

Teď se tu seznamuji s kráskou CX-5 (KF) 2023 a po pár dnech došlo i na SD kartu s navigací... uložena neaktuální verze EU/RUSSIA 2021Q1. Nicméně ani starý ani nový mě dosud známý tool ni ťuk, jen stále čeká a nereaguje na SD kartu, kterou však LENOVO/W10 vidí, přečte, kopíruje. Nezbylo mi, než přečíst celý Google, dtto hlásí i majitelé CX-60 a nakonec jedno fórum/server mě odkázalo na "třetí tool" :eek:

Stáhne to MazdaMapUpdateGlobalAdv (.exe), který se po spuštění extrahuje do dalšího adresáře a po startu dalšího příslušného .exe se objeví obrazovka jako ze záhrobí (ATARI / Sinclair) :) Poměrně svižně však rozpozná současnou verzi, novou dostupnou verzi, platnost předplatného... tak jak již všichni známe. Sebral jsem odvahu, pustil jsem to a záloha, stažení, ukládání na SD a verifikace byla dechberoucí operace 2-3h, internetu 50M down/up navzdory... ale hotovo, finále na fotce :cool:

Zobrazit přílohu 50160

Ahoj Mabu. Včera som vyskúšal tú aktualizovanú SD kartu s navigáciou a veru som stŕpol keď to trvalo aj 2 min kým sa načítala. Potom sa chytila a funguje. 🤞

Teraz som pozeral ten tvoj screen a vidím rozdiel v tom že ty máš verziu EU/Rusia a ja EU/Ciprus, že by aj tu zafungovali sankcie :)

Obrázok WhatsApp 2024-03-15 o 06.44.52_1ea477c1.jpg Obrázok WhatsApp 2024-03-15 o 06.44.52_4ec5516f.jpg Obrázok WhatsApp 2024-03-15 o 06.44.52_b9277e7f.jpg
 
Back
Top