• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém Mazda Connect/NNG bez dotykového displeje (od roku 2018)

shr3k

správce
Člen týmu
6 208
Tady se píše o tomto systému, prosím držte se toho a nevkládejte příspěvky o předchozí dotykové navigaci.2021-Mazda3-Black-Leather-Interior-04.jpg
 
Mazdar kluci a holky. Mám trochu problém s navigací u CX-30 (DM). Z ničeho nic mi přestala zobrazovat ve 3D. Když přepnu na zobrazení 2D tak se šipka otočí ve správném směru ve směru jízdy, když ale přepnu na zobrazení 3D tak zůstane tam kde byla původně v 2D a nerespektuje směr vozidla, takže, když otočím auto, zůstane šipka obráceně a ani 3D zobrazení není aktivní. Zůstane vlastně pohled 2D s tím že přestane respektovat směr auta. Když jedu například s Waze tak je všechno v pořádku. Vypadá to jako kdyby přestala fungovat nějaká součastka v autě. Někde jsem četl že tam má být giroskop. V servise jsem to komentoval a evidentně nevěděli o čem mluvím a jen přéhráli systém. Problém se tím nevyřešil. Mechanik mi řekl, že s aktualizací map by se to mělo spravit. To si nemyslím. Začalo to zlobit bez jakéhokoliv zásahu a ani aktualizaci jsem nedělal. Prostě jen ze dne na den to přestalo jít. A protože s 2D zobrazením není problém tak to asi v mapách nebude. Vyznáte se v tom někdo? V čem by mohl být problém? Za každý poznatek budu rád ať můžu při další návštěvě trochu navést mechanika.
 
Tak dneska jsem náhodou koukl na stránky a update, už instaluji ?
Dříve mi chodil email, že je nová aktualizace map a navigace, teď nic.
 
Tak už informační email od Mazdy na aktualizaci map a navigace přišla, to jenom abych jim nekřivdil ?
 
Nejdřív mi přišla informativní SMS od Yari ze vyšla aktualizace a den na to mail od Mazdy, že vyšla aktualizace.
Asi si dám snídani a jdu na to i když tu vestavěnou navigaci prakticky nepoužívám, ale jsem zvědav když je teď aktuální zda už najde novou bytovku kde bydlím 1,5 roku ?
 
Nejdřív mi přišla informativní SMS od Yari ze vyšla aktualizace a den na to mail od Mazdy, že vyšla aktualizace.
Asi si dám snídani a jdu na to i když tu vestavěnou navigaci prakticky nepoužívám, ale jsem zvědav když je teď aktuální zda už najde novou bytovku kde bydlím 1,5 roku ?
Tak uvidíš, já jsem také zvědavý na změny ?
 
Jako v první řadě by to chtělo nějakou grafiku pro rok 2021, přeci jen to na pohled vypadá jak před 20 lety.
 
No já sám přidal nějaké POI do HereMaps, TomTomu (a samozřejmě do mapy.cz a Google maps), které měla mazdí navigace špatně. A to už asi před 2 roky. Po několika aktualizacich mazdí navigace jsou tam ty chyby stále, žádná změna. Myslel jsem,že mazda čerpá data z here maps, ale teď o tom trochu pochybuju. Případně ví tu někdo, do kterých map nahlásit chyby, aby to mazda někdy třeba opravila ve své navigaci? Ne teda, že by mě to nějak extra trápilo, sám jezdím přes waze na Apple car play, ale i tak...
 
Podívej to taky nevím. Hlásil jsem to do Google který to taky neumí, Apple taky nenajde mou adresu a Mapy.cz taky ne.

Asi žiju v alternativním časoprostoru čtvrté dimenze. ?
 
To teda.... U mě naštěstí ty všechny zmíněné mapy zvládly opravy zrealizovat. Krom mazdy
 
Tak ta nová aktualizace má dost nepřesností a a hlavně čeština, to jsou perly a hlavně se paní na dlouho odmlčuje a odbočení řekne těsně v křižovatce, ale není to často. Výrazy jako cituji : milimetr Boleslav myšleno Mladá Boleslav a toho více, takže se člověk i zasměje ???
 
Tak to já snad ani tu aktualizaci dělat nebudu. Už sem se do toho pustil ale ten jejich úžasný SW se na 2h kousnul s tím ze připravuje instalaci tak sem to zas zrušil. A pokud tam jsou takové potíže a vlastně nic kvůli čemu by stalo za to aktualizovat vidím jako výhodnější nechat si verzi z ledna, která aspoň funguje normálně.
 
to tam museli dát o víkendu tu novou verzi, já na to koukal před cca 3-4 dny a ještě tam ta nová nebyla
 
Back
Top