• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém Mazda Connect/NNG bez dotykového displeje (od roku 2018)

Zdravím a rovnou poprosím o pomoc. Prestala mi fungovat navigace v aute s tim spojene cteni dopravnich znacek. Mam rocnik 2019 duben a za celou dobu bez problemu. Nyni se navigace neotevre, obcas vyskocilo okno s nacitanim ale posléze vyhodilo neocekavana chyba restart aplikace. Zkusil jsem kartu dat do pocitace, kde jiz pocitac hlasil problem s kartou nicmene jsem dal opravit a toolbox kartu nacte i aktualizace probehne v poradku ale v aute navigace nic neotevre se a pri zmacknuti tlacitka navigace u volice se system sekne. Dnes jsem byl s problemem v mazde kde auto zkontrolovali a na nic neprisli jen mi vratili auto a ted uz kartu neprecte vubec a zobrazuje se tam jen kompas. Ujel jsem zatim 60km myslite ze by se to mohlo chytit? Pripadne s tim kopirovanim na jinou ne mazda kartu jak presne funguje. Mam zalohu predeslich map v pocitaci staci to nakopirovat a pak ujet 100km nebo nejdriv vlozit kartu prazdnou do auta ujet 100km a pak nakopirovat. Budu vdecny za kazdou radu nechci kupovat ten nesmysl za asi 15 tisic.
 
Nakopíruj zálohu na novou kartu, dej ji do auta a uvidíš. V záloze už bude navigace uzamčena na tvoje auto, takže čekat 100 km nemusíš. Myslím, že to bude poškozenou kartou.
 
Tak dnes jsem zjistil, že v mapách od Mazdy z prosince 2022 je už Západní okruh Plzně, který otevřeli až v únoru 2023. Kruhák nad Globusem tam ještě není, ale nově otevřená silnice už jo. To je snad poprvé, co tam je něco dopředu.
 
Je tam taky už i obchvat Doudleb nad Orlicí a ten zdaleka ještě není ani dodělaný, natož otevřený...


na druhou stranu jedna taková skoro obec, kde dali značky už asi před 2 lety mi stále hlásí 90kmh :)

 
Ahoj, aktualizujete si někdo ručně firmware CMU ? Nemáte případně odkaz na poslední verzi s postupem pro CX5 2022/23 region Evropa? Našel jsem jen US a nejsem si jistý, abych to nepo.., nechce se mě do servisu. Dík Vašek
 
Vďaka moc za reakci, mám od koupě 11/22 verzi 100.30. Na netu jsem viděl 100.38, myslím i 100.40, jen to asi byl US region. Já v obecnosti wireless Carplay/Androidauto v podstatě ani nechci, principiálně tu má v tu chvíli velkou spotřebu mobilu, tedy abych nepřijel někam s poloprázdným, dám to stejně nabíjet a pak to za mě úplně ztrácí smysl. Kabel je kabel. Nemám se systémem v podstatě problém, mám jen rád “aktualizováno”.
Jediná věc, co bych bral, by bylo propojení Carplay navi pokynů s HUD, ale to je asi jen sen. Zajímavé, že třeba takové malé Clio 2023 odpůrkyně to umí poslat na digital cockpit bez problémů….
 
Ahoj.
Na jakou trasu máte nastavenu navigaci. Rychlá, krátká, ekonomická nebo snadná?
Ať nastavím co nastavím, pořád mě to navadi po malých cestách a ne po větších / lepších silnicich.
Dálnice a silnice s poplatky mám povoleny, nezpevnene naopak zakázány.
 
Já mám rychlou, ale občas taky koukám, kudy mě to chce táhnout. Tak si tam dám nějaký bod na hlavní trase a mám klid.
 
Mazdar ve spolek,

věděl by někdo kde je chyba? Snažím se přihlásit do Mazda Toolboxu abych si aktualizoval mapy a nejde se mi přihlásit - píše mi to chybu, že během připojení došlo k problému, zkontrolujte připojení.. Bude problém s win7, zkoušel jsem odinstalovat starší verzi, stahovat novou atd.

Díky za odpovědi a ať se daří ;)toolbox.jpg
 
Shodou okolností jsem tento týden řešil stejný problém. Je potřeba postupovat podle tohoto návodu. Já rovnou nastavil podporu TLS 1.1 a 1.2 i pro tu komponentu SChannel. Teoreticky to můžeš zkusit nejdřív bez ní. Dokonce nebyl nutný ani restart Windows. Dej pak vědět, jak to dopadlo? :cool:
 
Díky za doporučení, zkoušel jsem nastavit TLS podle videa
a stále stejná písnička 🤷‍♂️
 
Je potřeba postupovat podle návodu, co jsem posílal, nikoliv podle nepřesného videa na Youtube. Ve videu, které navíc řeší pouze tu SChannel komponentu, např. nabádají k založení property Enabled, která v oficiálním návodu vůbec nefiguruje.
Ve stručnosti je potřeba spustit v oficiálním návodu odkázaný "Easy fix", pokud se ti to nechce zakládat ručně. A potom ještě manuálně založit / opravit záznamy v registru pro tu SChannel komponentu. Jelikož "Easy fix" zakládá property pro TLS 1.1 i TLS 1.2, doporučuji založit oba klíče i pro tu SChannel komponentu. Když jsem tohle step-by-step dodržel, Toolbox mi běží i pod Winows 7 Home Premium. Mám teda nainstalované veškeré dostupné aktualizace. Pevně věřím, že když to uděláš stejně jako já, že to rozjedeš. Případně mi napiš do SZ a můžeme na to kouknout po Skypu. ;)
 
Před pár dny jsem stahoval novou verzi (prosinec 2023), dnes jsem ji na chvíli pustil (jezdím jinak na Waze) a překvapila mě jedna věc o které jsem nevěděl, nebo tam dřív nebyla? Ukázalo mi to úsekový radar a dokonce to v tom měřeném úseku počítalo průměrnou rychlost? To tam bylo i dřív, nebo je to novinka? Faktem je, že je to úsek, který je měřený někdy od 03/2022 už a další 2, které jsou někdy od léta 2023 to ještě neukazuje...
Zajímavé je, že na stránce kde jsem aktualizace kontroloval dřív se nová verze stále neukazuje a jinde ano...

navi1.jpg navi2.jpg
 
Úsekový radar tam byl vždycky. Ten už byl i na starší navigaci s dotykovým displejem.
Zrovna před týdnem jsem koukal jestli není nová aktualizace, ale na stránkách nic nebylo a kartu jsem do pc nezkoušel.
 
Tak už i na oficiálních stránkách to ukazuje novou aktualizaci map. Jen email opět nepřišel, že je k dispozici aktualizace.

Screenshot 2024-01-09 at 09-09-05 Mazda.png
 
Jenom zajímavý postřeh. Stáhnul jsem nové mapy (prosinec 23) a na těch ještě chybí dokončená čtyřproudovka z Plzně do Přeštic. Když mám naplánováno něco za touto trasou, navigace se po projetí čtyřproudovky zblázní a nějakou dobu opakovaně přepočítává trasu. Průjezd Přešticemi vypadá jako pokus o turistického průvodce zapadlými uličkami. Navigace se zotaví až řádný kus za Přešticemi. Stejně zmateně se chová i při cestě do Sušice, kde je před Kolincem nový kousek obchvatu, co navigace nezná. Vypadá to na vlastnost. Pokud projedete úsek, který není v podkladech, navigace se prostě na čas "ztratí". Nebyl čas to moc zkoumat, ale možná máte někdo podobnou zkušenost.
 
Back
Top