• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Zdravím, potřebuji prosím radu. Nenašla jsem nikde vlákno, tak se omlouvám za spamování. :rolleyes:Chci si zaktualizovat mapy v navigaci, ale nedaří se mi spojit ToolBox s paměťovou kartou...Může být problém v tom, že jsem zapomněla registrační údaje a vytvořila znovu nový účet? Když se přihlásím na účet na mazda-na.naviextras.com, stáhnu pak dle instrukcí toolbox, hlásí mi to vložte kartu a nereaguje..., prostě nezačne stahování, ani nabídka cokoliv tomu podobná. Zkouším vkládat kartu přímo do slotu notebooku nebo přes čtečku a nejde ani jedna varianta. Kartu mám odemčenou a její obsah se mi normálně v PC načte a ukáže...Mám windows 10.
Děkuji za vaše zkušenosti.;)
 

Přílohy

  • TOOLBOX.png
    TOOLBOX.png
    339 KB · Zobrazení: 29
Ahoj. Já jsem musel nejdříve vložit kartu a pak teprve spustit Toolbox, jinak ji to nenašlo, ale to jsi asi taky zkoušela, že?
 
Ahoj. Já jsem musel nejdříve vložit kartu a pak teprve spustit Toolbox, jinak ji to nenašlo, ale to jsi asi taky zkoušela, že?
jo zkoušela jsem všechny možné pořadí :( Ještě mě napadlo, jestli vadí, že nemám originální navi...
 
já taky nemám origo navy a problém s aktualizací jsem neměl. Jen tedy jsem aktualizoval tak před půl rokem +-. Ale prošlo to v klidu. A taky na win 10.
Ono jsou nějaké nové mapy?
 
já taky nemám origo navy a problém s aktualizací jsem neměl. Jen tedy jsem aktualizoval tak před půl rokem +-. Ale prošlo to v klidu. A taky na win 10.
Ono jsou nějaké nové mapy?

Nevím, nové asi nejsou, ale já ji neaktualizovala 1,5 roku...
 
Mapy jsou posledni z prosince 2016 a stejne jako @Bielan jsem nejdriv nacetl kartu abych SE podival jaky jsou Tam vubec mapy. Az Pak jsem SE pripojil na toolbox. Karta SE normalne nacetla. Mozna problem be windows nebo v ctecce karet.
 
SD karta a celkové zprovoznění navigace je jednoduchá záležitost, stačí si koupit SD kartu (nejlépe 16gb class 10) a dle patřičných návodů (které tuším na mazdaklanu nemáme) se to dá zprovoznit. ;)
 
To nejak nechapu, kdyz tu nekdo prodava kartu, proc bys kupoval dalsi SD (nejlepe 16 GB Class 10)? Je teda pravda, ze kdysi jsem cetl, ze ta zakladni SD karta, na ktere se to prodava, je docela pomala a ze by mohlo pomoct prokopirovani na rychlejsi z duvodu sviznejsiho startu/behu navigace. To je ten duvod?
 
Spíš jsem chtěl poukázat na to, že člověk nemusí takhle kupovat SD kartu na navigaci od překupníka, ale že si to může zprovoznit sám dle patřičných návodů. S tím, že jedinou podmínkou je koupit si SD kartu někde v elektru (prázdnou) ;)

Ale respektuji to, že se touto koupí člověk ulehčí práci. ;)
 
Omlouvám se za diskuzi mimo téma, já jsem měl na mysli SD kartu pro MZD-Connect, nevšiml jsem si, že toto je SD karta s TomTom mapou :oops:
 
Taky už jsem nainstaloval ve čtvrtek a skutečně nevím, co si Mazda představuje pod aktualizací. Od aktualizace očekávám, že tam budou nové mapové podklady, že mne lépe navede k cíli a pod. Dost cestuji po bývalém Československu a tak navigaci ani vlastně ani nepotřebuji, jenom mne baví sledovat, kam by mne která navigace tak asi zavedla - MZD 6/16 mne bezpečně a co nejrychleji navedla k mému druhému domovu, 12/16 i 7/17 mne už navede o ulici dále a oklikou z druhé strany, cca o 1km více. Nebo nové obchvaty měst a sjezdy ze silnic - např.rok starý obchvat Bánoviec nad Bebravou s Vámi zatočí stejně, jak se jezdilo těsně před spuštěním obchvatu, tedy na kruhák a po původní objízdné trase, ale např. i po neexistujícím sjezdu Bánovce východ. Nebo půl roku starý sjezd na Čtyřkoly a Pyšely není v mapě pořád. A tak bych mohl pokračovat:(
 
Taky už jsem nainstaloval ve čtvrtek a skutečně nevím, co si Mazda představuje pod aktualizací. Od aktualizace očekávám, že tam budou nové mapové podklady, že mne lépe navede k cíli a pod. Dost cestuji po bývalém Československu a tak navigaci ani vlastně ani nepotřebuji, jenom mne baví sledovat, kam by mne která navigace tak asi zavedla - MZD 6/16 mne bezpečně a co nejrychleji navedla k mému druhému domovu, 12/16 i 7/17 mne už navede o ulici dále a oklikou z druhé strany, cca o 1km více. Nebo nové obchvaty měst a sjezdy ze silnic - např.rok starý obchvat Bánoviec nad Bebravou s Vámi zatočí stejně, jak se jezdilo těsně před spuštěním obchvatu, tedy na kruhák a po původní objízdné trase, ale např. i po neexistujícím sjezdu Bánovce východ. Nebo půl roku starý sjezd na Čtyřkoly a Pyšely není v mapě pořád. A tak bych mohl pokračovat:(
Davno znama skustocnost, ze kupovat za priplatok tovarensku navigaciu do auta hocktoreho vyrobcu, su velmi , velmi zle pouzite peniaze.
Moja vstavana mazda navigacia "fičí " na mapach z r. 2010 a aktualizacia už ani dostupna nie je. Ale u mna bola navi "zadara" ako sucast vybavy GTA.
Smartphone s navigacnou aplikaciou to zvlada x-nasobne lepsie vždy !!!
 
Nejlepší hláška je "na trase je dopravní zácpa", tzn. že v době aktualizace mapového podkladu se na určitém místě na trase nějaká kolona nacházela, co na takové D1 není problém. Pro člověka neznalého to ale může způsobit vyhledávání alternatívní trasy. Co je ale zajímavé, tak když v aktualizaci nejsou nové silnice nebo sjezdy, tak např. upozornění na práce na silnici, každou aktualizaci, jsou skutečně jenom půlroku staré a skutečně upozorňují na práci, která se v průběhu toho půlroku na silnici dělá, co u aktualizace v létě je aktuální. V zimní aktualizaci je to samozřejmě blbě.
 
Back
Top