• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Víčko nádrže - nelícuje

Tak vzdy zalezi na dealerovi a ludoch. V mojom pripade maximalna ochota, ked som tam nechal auto tak ma chceli este aj odviest spat odkial som prisiel, ze aby som si nevolal taxik. Takze spokojnost. Uvidime tie dvere ako mi poriesia.
To kde sa nachádza taký parádny servis ? :D
 
Ano su velmi napomocni v tanexe tt, odvezu privezu, kavicka, vodicka... bla, bla ...bla.
Bola som tam na tretej garancke, zadala som olej, ktory som chcela a oni mi naliali iny, povedali, ze treba komplet menit vsetky styri brzdy ... doniesla som si vlastne brzdy a zle ich namontovali ...
Za mna tanex nie.
 
Taky mě odstávají dvířka.Připadá mě jako by se zvedaly od pantu či co.Nedávno jsem porovnával v servisu sCX-30 a té víčko sedělo pěkně na pantu.Vím, že když bylo auto nové,tak to víčko sedělo.Řešil už někdo s úspěchem tuhle věc?A pokud jo mohl by napsat co s tím udělali?Díky všem.

IMG_20200226_162817.jpg IMG_20200226_162841.jpg
 
Taky mě odstávají dvířka.Připadá mě jako by se zvedaly od pantu či co.Nedávno jsem porovnával v servisu sCX-30 a té víčko sedělo pěkně na pantu.Vím, že když bylo auto nové,tak to víčko sedělo.Řešil už někdo s úspěchem tuhle věc?A pokud jo mohl by napsat co s tím udělali?Díky všem.

Zobrazit přílohu 26704 Zobrazit přílohu 26705
Mám to samé...zatím to nebudu řešit. V CB Auto jsem sám viděl jednu 3ku, která to měla podobně. Byla stajně Stará jako moje 3ka (cca Říjen). Snad to do garančky nějak půjde opravit. Mně osobně takové věci prostě vadí z principu. Kdybych přeci neřešil to, jak to auto má vypadat, tak jsem mohl jezdit například Dacií bez skrupulí.
 
Taky jsem viděl v pátek v servisu ve Zlíně slušně prohnuté víčko. Třeba to pracuje teplem/chladem jak je to plastové.

Už jednou jsem přes Mazdu.cz něco řešil a dealer měl najednou staženou pr*el. Nechci aby mi to víčko uletelo někde na dálnici.
Mno, případnou výměnu stejně schvaluje importér, takže servisu to může být úplně šumák. Ten to nemá ve své moci ani náhodou, takže zrovna u této věci bych se na stahování prdelí moc nespoléhal. :D
 
Taky jsem viděl v pátek v servisu ve Zlíně slušně prohnuté víčko.


Mno, případnou výměnu stejně schvaluje importér, takže servisu to může být úplně šumák. Ten to nemá ve své moci ani náhodou, takže zrovna u této věci bych se na stahování prdelí moc nespoléhal. :D

To bylo samozřejmě "obrazné" pojmenování věci ;) Jde ale přeci o to, se na věci jako takové prvotně dohodnout s technikem. Nechci přeci psát na Mazdu.cz, jestli to má jít / nemá jít vyreklamovat atd. Já to řešil v poslední době a vím o případech, kdy víčko bylo opraveno - zatím bohužel ne v Česku. Ocenil bych celkově přístup typu -> "Ok, my s tím zkusíme něco udělat. Pokud to nepůjde, tak se zkusíme zeptat Importéra, co s tím" nebo něco podobného. Já se přeci nechci dohadovat se servisy a dožadovat se práva na to, že to aspoň zkusí :)
 
Já se přeci nechci dohadovat se servisy a dožadovat se práva na to, že to aspoň zkusí :)
Chce to písemně uvést do zakázky a písemnou odpověď. Spousta techniků je "natrénovaných" na uchlácholení zákazníka. Znám jen osobně výjimečné případy, kdy technik řekne "Počkejte, jaký rok výroby máte, je to ještě v záruce? Ano, problém známe, pojďme to vyměnit. Já to objednám a zavolám Vám, až to tu bude." (příklad reakce na občas nefungující motorky ve vyklápění zrcátek).

Ohledně toho víčka totiž není vydaná žádná servisní informace, a pro technika to znamená spoustu klapání do počítače a komunikace s importérem s vytvořením nového PQI (product quality improvement).
 
Chce to písemně uvést do zakázky a písemnou odpověď. Spousta techniků je "natrénovaných" na uchlácholení zákazníka. Znám jen osobně výjimečné případy, kdy technik řekne "Počkejte, jaký rok výroby máte, je to ještě v záruce? Ano, problém známe, pojďme to vyměnit. Já to objednám a zavolám Vám, až to tu bude." (příklad reakce na občas nefungující motorky ve vyklápění zrcátek).
Takže příště trvat na tom, závadu "zaprotokolovat"? Uvidím jak to bude vypadat s časem. Víčko se deformuje dle teploty, takže to taky bude hrát roli. Zlatá "plechová" víčka :D
 
Jo já jsem ve Zlíně byl ve čtvrtek k vůli svolávačce a při řeči jsme se na to víčko mrkli.No moc se na to netvářili.Připadá mě jako by se od středu do krajů deformovalo.Jestli změnou teplot či co já vím?Asi budu muset počkat jestli takových případů budou mít víc a doufat ve svolávačku a snad výměnu.Zaráží mě ta mezera mezi víčkem a pantem, protože když se to dotlačí je to přesně tak jak by to mělo být.Zkoušel jsem to i dotlačit jestli to není vyskočené,ale je to prostě prohlé.Tož blbé...
 
Jo já jsem ve Zlíně byl ve čtvrtek k vůli svolávačce a při řeči jsme se na to víčko mrkli.No moc se na to netvářili.Připadá mě jako by se od středu do krajů deformovalo.Jestli změnou teplot či co já vím?Asi budu muset počkat jestli takových případů budou mít víc a doufat ve svolávačku a snad výměnu.Zaráží mě ta mezera mezi víčkem a pantem, protože když se to dotlačí je to přesně tak jak by to mělo být.Zkoušel jsem to i dotlačit jestli to není vyskočené,ale je to prostě prohlé.Tož blbé...
Mám to přesně to stejné. Dle schématu, tam prý není ani jeden šroubek -> tzn. je to nějak nalepené.
 
@Michall Přesně tak, ať je o tom papír...
@HHbota Tak to je ono, co jsem viděl. ;)

IMO blbý plast od Číňana (nepředpokládám, že by si to Hirošima lisovala doma). Poslali jsme tam nevymyté PETky a takhle to dopadlo.

doufat ve svolávačku a snad výměnu
Takový detail, svolávačky se dělají jen na život ohrožující věci.
 
Poslední úprava:
@Michall Přesně tak, ať je o tom papír...
@HHbota Tak to je ono, co jsem viděl. ;)

IMO blbý plast od Číňana (nepředpokládám, že by si to Hirošima lisovala doma). Poslali jsme tam nevymyté PETky a takhle to dopadlo.


Takový detail, svolávačky se dělají jen na život ohrožující věci.
Když to je těžko,on ten číňan už dělá skoro všechno.Něco s větším úspěchem a něco s horším.☺️Je fakt,že to víčko je odfláknuté a nemělo by se to kroutit.Je to sice blbost,ale taková blbost naštve, protože nemůže být tak těžké to udělat pořádně.Stačila by že zadu nějaká výstuha,aby to drželo tvar a bylo by po problémů.Tak je to nějaká placka která se deformuje.Nemyslel jsem svolávačku jako takovou,ale spíše že by těch případů bylo víc začalo se to nějak řešit.Příšte jak už jste psali,zaprotokolovat a uvidí se.
 
@HHbota Asi je teď víc v módě filosofie "ušetřit euro a na milionu aut je to milion euro" :D:D Na předešlém autě (Opel Vectra B) bylo plastové víčko nádrže (bez výztuhy) v kvalitě, troufnu si říct mnohem lepší než je u Mazdy 6 GH plechové.... asi si ho Němci dělali sami :D
Moc pěkná reklama to pro Mazdu není... a při tom taková blbost :rolleyes::rolleyes:.
 
@HHbota Asi je teď víc v módě filosofie "ušetřit euro a na milionu aut je to milion euro" :D:D Na předešlém autě (Opel Vectra B) bylo plastové víčko nádrže (bez výztuhy) v kvalitě, troufnu si říct mnohem lepší než je u Mazdy 6 GH plechové.... asi si ho Němci dělali sami :D
Moc pěkná reklama to pro Mazdu není... a při tom taková blbost :rolleyes::rolleyes:.
Mazda má tu nevýhodu, že nejbližší levná pracovní síla je Čína. Tady to Němci vylisují u nás, že @Krabat :) a je to cajk.
 
Zdravím kolegové,tak nějak mě to moje odstávající víčko pořád nějak nedá spát a chtěl bych vás poprosit kdo vlastníte 3BP HB,jestli by jste mohli detailně nafotit víčko jak lícuje s kastlí a jestli je mezera mezi víčkem a pantem.Rád bych viděl jak to má vypadat.Děkuji všem
 
Taky mě odstávají dvířka.Připadá mě jako by se zvedaly od pantu či co.Nedávno jsem porovnával v servisu sCX-30 a té víčko sedělo pěkně na pantu.Vím, že když bylo auto nové,tak to víčko sedělo.Řešil už někdo s úspěchem tuhle věc?A pokud jo mohl by napsat co s tím udělali?Díky všem.

Zobrazit přílohu 26704 Zobrazit přílohu 26705
Tak se mě víčko s příchodem vyšších teplot začíná vracet do normálu.

Zobrazit přílohu 27774 Zobrazit přílohu 27775 IMG_20200416_160352.jpg IMG_20200416_160404.jpg
 
Back
Top