• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Voda v zavazadlovém prostoru

Ggooj

člen KLANu
98
Mazdar, prosím o radu, objevila se mi voda v kufru po stranách jak je hever a na druhé straně. Tvoří se kondenz v levém zadním světle. Snad to má spojitost?
Ďekuji za rady. M6 GG
 
Asi Vám netěší ta "guma" mezi karoserii a světlem. Ideální vyndat vymyt nechat uschnout..pak dobře osadit a dotáhnout.. Je tam. Přesná pozice, kde se pak voda dovnitř neměla dostat. Může to také být něčím jiným, zkontrolujte si gumu kolem celého kufru nebo hadicku od ostřikovače vzadu jestli nevypadala....

Odesláno z mého COL-L29 pomocí Tapatalk
 
Mazdar, prosím o radu, objevila se mi voda v kufru po stranách jak je hever a na druhé straně. Tvoří se kondenz v levém zadním světle. Snad to má spojitost?
Ďekuji za rady. M6 GG
Kdysi jsem to řešil, vyndal jsem polstrování, zavřel se z baterkou do kufru a manželka kropila auto vodou. Teklo to kolem plastové vložky, do které je přišroubovaný nárazník, kousek pod světlem. Obmáznul jsem místo silikonem a od té doby v poho 11 let.
 
Kdysi jsem to řešil, vyndal jsem polstrování, zavřel se z baterkou do kufru a manželka kropila auto vodou. Teklo to kolem plastové vložky, do které je přišroubovaný nárazník, kousek pod světlem. Obmáznul jsem místo silikonem a od té doby v poho 11 let.

Ahoj, riešim podobný problém, nemáš nahodou nejaké foto, kde zhruba mám hľadať tu vložku? Vopred díky
 
Ahoj, riešim podobný problém, nemáš nahodou nejaké foto, kde zhruba mám hľadať tu vložku? Vopred díky
Zdar, koukni na obrázek, v karosérii je otvor označený C, v něm je plastová vložka (matice), do které je přišroubovaný nárazník šroubem č. 5. Po vyndání tapecírunk z kufru to je vidět kousek pod světlem. Alespoň mně to teklo tudy.

z. nárazník.jpg
 
Poslední úprava:
Kladivem jsem rozbil kastlu a udelal tak odtok. Voda mi uz problem nedela a provoz to neomezuje
 
Při přezouvání jsem si všiml vody v kufru. Zatím nic kritického, ale tapec kolem a pod pravým zadním světlem je dost vlhký. Tím pádem to tipuju na zatékání kolem světla. Řešilo se v tématu pro Mazdu 3BL.
Dá se to těsnění vyměnit (respektive koupit)? Na našich e-shopech ho nějak nemůžu dohledat. Nebo jste řešili podsilikonováním?
 
Při přezouvání jsem si všiml vody v kufru. Zatím nic kritického, ale tapec kolem a pod pravým zadním světlem je dost vlhký. Tím pádem to tipuju na zatékání kolem světla. Řešilo se v tématu pro Mazdu 3BL.
Dá se to těsnění vyměnit (respektive koupit)? Na našich e-shopech ho nějak nemůžu dohledat. Nebo jste řešili podsilikonováním?
Kdysi dávno jsem přetěsňoval zadní lampy, protože taky teklo do kufru po bocích. V rychlosti jsem našel v OBI tuhle těsnící pásku. Strhnul jsem tu originální, nastřihal a nalepil tuhle (není to asi přímo ona, ale byla to prostě takováhle páska):
Musím uznat že to fungovalo pěkně a ani mytí světel vapkou tomu nevadilo.
 
Back
Top