• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

Pár fotek jak jsem slíbil.
 

Přílohy

  • P2260002.JPG
    P2260002.JPG
    412 KB · Zobrazení: 138
  • P2260003.JPG
    P2260003.JPG
    406,6 KB · Zobrazení: 139
  • P2260004.JPG
    P2260004.JPG
    324,3 KB · Zobrazení: 142
  • P2260006.JPG
    P2260006.JPG
    388,2 KB · Zobrazení: 141
  • P2260005.JPG
    P2260005.JPG
    406,4 KB · Zobrazení: 141
tak dnešní návštěva u klubového LEDguru Natural a CX-3 je komplet oLEDkovaná ;). Díky moc za super odpoledne a pokec, všem kdo má zájem doporučuji, fakt ví co dělá a poradí :)
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    329,4 KB · Zobrazení: 134
  • 2.jpg
    2.jpg
    169,6 KB · Zobrazení: 133
  • 3.jpg
    3.jpg
    170,4 KB · Zobrazení: 137
  • 4.jpg
    4.jpg
    487,3 KB · Zobrazení: 139
  • 5.jpg
    5.jpg
    482,7 KB · Zobrazení: 135
  • 6.JPG
    6.JPG
    1,1 MB · Zobrazení: 139
  • 7.JPG
    7.JPG
    1,1 MB · Zobrazení: 137
  • 8.jpg
    8.jpg
    453,8 KB · Zobrazení: 140
  • 9.jpg
    9.jpg
    352,2 KB · Zobrazení: 138
  • 10.jpg
    10.jpg
    659,9 KB · Zobrazení: 142
Ti si pis že jo , zitra auto přihlásim , koupim rámeček , nalepim, namontuju, nafotim a hned to se hodim :)
 
nejsem expert na homologaci, ale E13 znamená že to je homologováno v Lucembursku. Aby to mělo českou, musí to mít E8 ... ale každopádně ty žárovky vypadají zajímavě
 
Ahoj všem. Dnes jsem narazil na netu na celkem zajímavou stránku s led žárovkama, který by měly mít homologaci. Má s tím někdo zkušenost? http://www.xenony-zlin.cz/led-zarovky/led-headlamp/headlamp-led-h8-h9-h11-phillips
Určitě ti rád ušetřím peníze :) Vzhledem k tomu, že halogenové světlomety jsou konstruované na halogenové žárovky, tak to dobré nebude. I když LED jsou sebesilnější, tak nastává velký problém s usměrněním světla. LED nebude svítit tam kam má, nebude mít klasickou hranu a tak bude hodně oslňovat protijedoucí automobily. A když říkám hodně, tak opravdu hodně.

Pěkně ukázáno například v tomto videu ;)

Ohledně homologace. E13 znamená, že byly LED homologovány v Lucembursku, jak píše @Vitus . To ovšem znamená, že jsou způsobilé k provozu ve všech zemích, které přijaly dohodu s EKG ONZ. Tady by teoreticky problém být neměl. Každopádně je otázka, pro jaký účel byly homologovány.
Když teda pomineme, že světlomet není homologován na jiné zdroje než je halogen.
Jinak první rádoby homologované LED, co jsem zatím viděl. Dobrá práce :happy:

Zkušenost s tímto konkrétním typem nemám, takže pokud se do nich pustíš a otestuješ je, budeme jenom rádi za info. Každopádně víš co se dá od nich očekávat ;)
 
IMO falešná homologace. Lucembursko je tím pověstné. Philips už v Austrálii a na Dálném Východě prodává LED náhradu H4 Ultinon, tak vydržte, snad to sem také dojde.
 
Ono v těch homologacích je vůbec bordel :) Na většině žárovek (těch klasickejch skleněnejch) co mám na autě tak je obvykle E1 (prakticky všechny halogenky) nebo například E2 (v případě bajonetek blinkrů) Na plexi čelních světel je taky E1 a na origo MPS zadních světlech nebo bočních blinkrech je E13....
 
Však to je normální, díly se prostě homologují po celé Evropě. Jen podotýkám, že těm čínským LED tu E13 moc nevěřím. A když, tak jedině s ECE papírem o shodě a prověřením na lucemburském registru.
 
Trošku mě u těch couvaček mrzí, že hlavní kužel světla je spíš do stran než za auto. No, ale za krásu se musí trpět :)
 
No jak se vezme trpět, zase je větší úhel záběru :) Každopádně perfektní poznámka ;)
 
Dneska jsem si konečně vyměnil i žárovku v kastlíku, na kterou jsem zapomněl :)
 
chlapi máte nějaký tip na značku LED žárovek která je dobrá!
potřebuji vyměnit na RZ a couvačku.
blinkry a zbytek jste nechali originál? jak je složitá výměna?
dik za rady a tipy
 
Back
Top