• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

Jeden dotaz do pléna a síce dajú sa vymeniť aj žiarovky denného svietenia (pri CX3 Emotion) za ledky? V tejto výbave sú žiarovky klasické. Boli by tam krajšie ledky, takže ak máte niekto vymenené aj tieto, dajte vedieť že aké a kde ste ich zohnali. Týmto si dovolím osloviť aj led guru @Natural a požiadať ho o radu a spoluprácu.
Všetkým ďakujem za posterhy ;)
 
Určitě dají ALE. Jelikož je žárovka denní zároveň žárovkou dálkovou, tak při výměně za LED přijdeš o funkční dálková světla (parabola je počítána na obyč žárovku a při použití LED bude svítit světlo všude možně, jen ne na cestu), což není dobré.

Jako případnou variantu bych viděl výměnu žárovky za Osram CoolBlue HYPER. Ale jelikož se v H15 nedělají, tak nejspíš také smůla, jelikož ostatní žárovky, které parodují xenonový efekt, jsou stále žluté (a drahé). Více ohledně žárovek například v tomto vláknu: Výměna halogenových žárovek v potkávacích světlech ;)
 
Určitě dají ALE. Jelikož je žárovka denní zároveň žárovkou dálkovou, tak při výměně za LED přijdeš o funkční dálková světla (parabola je počítána na obyč žárovku a při použití LED bude svítit světlo všude možně, jen ne na cestu), což není dobré.

Jako případnou variantu bych viděl výměnu žárovky za Osram CoolBlue HYPER. Ale jelikož se v H15 nedělají, tak nejspíš také smůla, jelikož ostatní žárovky, které parodují xenonový efekt, jsou stále žluté (a drahé). Více ohledně žárovek například v tomto vláknu: Výměna halogenových žárovek v potkávacích světlech ;)

Jenže další věcí je, že HYPER nejsou schváleny pro provoz... Dělaji Intense, ale za tu cenu bych se hooodně dlouho rozmejšlel...
http://www.autolamp.cz/search/zarovka-H15-12V-1555W-PGJ23t-1-C.B.Intense64176CBI.html
 
No ono LED nějakou tu homologaci mít také nebudou. Jde o to, že INTENSE mají žlutou barvu a tudíž o nějaké barvě xenonu/LED nemůžeme mluvit ani zdaleka. Jinak souhlas, cena navíc tomu dává korunu. Více v tématu o žárovkách a toto téma bych nechal spíše LED technologii ;)
 
ahoj lidi jak široké se tam vejdu sufitky ? myslím do interiéru stropní lampičky ve předu 2x 31mm a v zadu to samé ale abych neobjednal moc široké :D
 
díky za nabídku ale ledkoval jsem si aktuální M6 GY toto opravdu zvládnu sám ale ještě jednou dík
 
Jak jste si jistě mohli všimnout na srazech, tak každý nový člen jde poznat podle toho, že nemá oLEDkovanou Mazdu :rolleyes:
Ze srazů většinou všichni už odjíždějí komplet LED osvětlení ;)

Tady takový malý seznam patic, které se v CX-3 objevují:

Patice T10: osvětlení RZ 2x
Patice T15: zpátečkové světlo 2x
Sufit 31mm: stropní osvětlení 3x, zavazadlový prostor 1x


Rozhodně doporučuji na stropním osvětlení pracovat s plastovým nářadím.
Kdo by měl jakýkoli postřeh nebo dotaz, směle do toho :)
Jinak se těším na další LEDkování na srazech :hungry:

EDIT: Přidávám pár foto spokojených LEDkařů z této diskuze. Další fotky určitě budou přibývat ;)
Zobrazit přílohu 4850 Zobrazit přílohu 4847 Zobrazit přílohu 4849 Zobrazit přílohu 4848
@Natural
díky za inspiraci a pošťouchnutí do výměny, vše se zdařilo, jen u zpátečkové žárovky mám patici T10, zadní blinkr má patici T20 (oranžová), sufitky 31 mm do vnitřního osvětlení se mohou použít s širším "tělem" (např. T10 sufit COB 31 mm, na stránkách stualarm kod 95COB04), všude se vejdou, LED osvětlení RZ je super, jen opatrně při výměně resp. zpětného naklapnutí vnitřního osvětlení nad zadními sedadly,
 
fajn dík dobré vědět že tam mohu dát i širší jinak chci červenou do interiéru :) :D
 
@Flexo90 Používám široké 14mm. Červenou ještě v CX-3 nemáme, tak se budeme těšit potom na foto ;)

@pedro Super, jsem velice rád, že je mezi námi další oLEDkovaná CX-3 ;)
Jenom upřesnění. Ve zpátečkách jsou T15. S T10 mají pouze společnou patici, viz. násedující foto:
a3948ab95396ab30bce7bc6eaa217e1b.image.220x220.jpg stažený soubor.jpg
Jinak mám velké zásoby LEDek za zlomkové ceny například Stualarmu :)

Ohledně blinkrů se s námi klidně poděl, budeme moc rádi za každé info (rychlost, intenzita blikání; použité žárovky). Tohle téma se hodně řešilo na GH, ale vzhledem k zásahu do elektra se touto cestou u nových aut nepouštíme ;) Předělání blinkrů do LED technologie

Ať to svítí! MAZDAR
 
@Flexo90 Používám široké 14mm. Červenou ještě v CX-3 nemáme, tak se budeme těšit potom na foto ;)

@pedro Super, jsem velice rád, že je mezi námi další oLEDkovaná CX-3 ;)
Jenom upřesnění. Ve zpátečkách jsou T15. S T10 mají pouze společnou patici, viz. násedující foto:
Zobrazit přílohu 6170 Zobrazit přílohu 6171
Jinak mám velké zásoby LEDek za zlomkové ceny například Stualarmu :)

Ohledně blinkrů se s námi klidně poděl, budeme moc rádi za každé info (rychlost, intenzita blikání; použité žárovky). Tohle téma se hodně řešilo na GH, ale vzhledem k zásahu do elektra se touto cestou u nových aut nepouštíme ;) Předělání blinkrů do LED technologie

Ať to svítí! MAZDAR
@Natural
díky za přivítání a upřesnění, nejsem v tom tak kovanej
do zadních blinkrů jsem použil http://www.stualarm.cz/produkt/95c-t20-3ora-cree-led-t207443-oranzova-10-30v-12smd-samsung-3w-osram/ a fungují, chybu nehlásí, jsou ale pekelně drahý, rychlost stejná jako původní, intenzita možná o malinko , ale malinko menší, pěkně ostrý nástup blikání

MAZDAR
 
@pedro Díky mnohokrát za info. Předpokládám, že v předních si neměnil, když je rychlost blikání stále stejná? Moc rádi se podíváme a porovnáme blinkry na nějakém tom srazu ;)
 
@Natural
díky za přivítání a upřesnění, nejsem v tom tak kovanej
do zadních blinkrů jsem použil http://www.stualarm.cz/produkt/95c-t20-3ora-cree-led-t207443-oranzova-10-30v-12smd-samsung-3w-osram/ a fungují, chybu nehlásí, jsou ale pekelně drahý, rychlost stejná jako původní, intenzita možná o malinko , ale malinko menší, pěkně ostrý nástup blikání

MAZDAR
noo tak to si ještě počkáte :D teprve příští týden jedu do Liberce a bude se auto objednávat takže to nějakej měsíc potrvá jen mám dilema jakou barvu nejspíš to vyhraje ale bílá :D
 
@Pedro70 Díky mnohokrát za info. Předpokládám, že v předních si neměnil, když je rychlost blikání stále stejná? Moc rádi se podíváme a porovnáme blinkry na nějakém tom srazu ;)
@Natural
tak tak, do předních (do větších akcí) jsem se zatím nepouštěl ;) a vzhledem k ceně asi chvilku počkám, pokud nám to vyjde, rádi bychom dorazili 17.9. na letiště v Zábědově
 
@Flexo90 a já už myslel, že je ta červená krasavice v profilovém obrázku je už u tebe doma :) V pohodě, my si rádi počkáme :D Tak přeji dobrý výběr ;)

@pedro Ono je totiž možné, že po výměně i předních už začnou blikat LEDky rychleji oproti vláknu (jakoby byla prasklá žárovka). Díky za info ;)
 
@Flexo90 a já už myslel, že je ta červená krasavice v profilovém obrázku je už u tebe doma :) V pohodě, my si rádi počkáme :D Tak přeji dobrý výběr ;)

@pedro Ono je totiž možné, že po výměně i předních už začnou blikat LEDky rychleji oproti vláknu (jakoby byla prasklá žárovka). Díky za info ;)
mám na tebe jeden dotaz prosím tě vejde se tam i šíří 18mm sufitka ? do předu a do zadu ?
 
@Flexo90 Pokud se jedná o délku 31mm, tak se šířkově o ty 2mm na každé straně vleze. Vepředu je místa hodně a vzadu na šířku to půjde ;)
 
Back
Top