• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

ahoj, je možné dát ledky do denního osvětlení? dal jsem do potkávaček xenony, a barevně to neladí.
Možná kecám, a není to denní osvětlení, ale obrysové. Myslím ta malá světýlka na vnějším boku světlometů.
 
Ano není problém viz například

Vyřešíme v SZ ať sladíme barvu s xenonama. Mám skladem teploty bílé od 4000K do 6700K ;)
 
Zdravím všechny členy, zvláště majitele Mazdy.
Rovněž jsem majitelem Mazdy CX-3 rok 2019 výbava Takumi. Tudíž nehorázný problém se svícením. Kombinace žárovek H11+H15 je ta nejhorší, se kterou jsem se doposud setkal. Od prosince 2019 jsem vyzkoušel snad všechny možné homologované halogenové žárovky, ale výsledek byl vždy skoro stejný. V současné době mám všechny vnitřní žárovky včetně osvětlení RZ a zpátečkových světel předělány na LED. Zbývá tedy něco udělat i s hlavními světlomety. Předělání na Xenony pomocí dostupných sad do stávajících světel se mi nejeví zrovna jako nejlepší řešení. Raději bych zvolil LED řešení. Hledám mezi tzv. kvalitními žárovkami a našel jsem následující:
nebo
Chci se na názor na uvedené žárovky optat odborníka na LED technologie správce klanu Naturala. Pokud má k dispozici lepší řešení, tak bych se rád osobně sešel, jelikož bydlím cca 30km od Vyškova a není tedy z mé strany problém se osobně dostavit a problematiku dořešit.
 
Zdarec Jardo, taky jsem řešil tvůj problém a zatím jsem tam dal na tlumená světla ty xenony a konečně se dá s tím jezdit..
Jen na STK tam na tu chvilka raději vrátím originál.;)
 
Zdravím všechny členy, zvláště majitele Mazdy.
Rovněž jsem majitelem Mazdy CX-3 rok 2019 výbava Takumi. Tudíž nehorázný problém se svícením. Kombinace žárovek H11+H15 je ta nejhorší, se kterou jsem se doposud setkal. Od prosince 2019 jsem vyzkoušel snad všechny možné homologované halogenové žárovky, ale výsledek byl vždy skoro stejný. V současné době mám všechny vnitřní žárovky včetně osvětlení RZ a zpátečkových světel předělány na LED. Zbývá tedy něco udělat i s hlavními světlomety. Předělání na Xenony pomocí dostupných sad do stávajících světel se mi nejeví zrovna jako nejlepší řešení. Raději bych zvolil LED řešení. Hledám mezi tzv. kvalitními žárovkami a našel jsem následující:
nebo
Chci se na názor na uvedené žárovky optat odborníka na LED technologie správce klanu Naturala. Pokud má k dispozici lepší řešení, tak bych se rád osobně sešel, jelikož bydlím cca 30km od Vyškova a není tedy z mé strany problém se osobně dostavit a problematiku dořešit.
Mám od Natural led a spokojenost
 
Ano, dálkové stále jen výměnou projektoru za bi-led či bi-xenon, kvůli sdružené funkci denního svícení, jak je tu již několikrát psáno ;)

Chci se na názor na uvedené žárovky optat odborníka na LED technologie správce klanu Naturala. Pokud má k dispozici lepší řešení, tak bych se rád osobně sešel, jelikož bydlím cca 30km od Vyškova a není tedy z mé strany problém se osobně dostavit a problematiku dořešit.
LED od Philipsu jsou dobrou volbou a jednoznačně doporučuji. Spíše ovšem koukej na označení HL (head light) než fog, jelikož jsou do mlhovek ve stejné modelové řadě výkonově slabší. Samozřejmě mám ve svém ledkovém pytlíčku led, které mají za stejně peněz o trochu více muziky :)
Tomu druhému odkazu bych se asi vyhnul, pokud nechceš lovit půl ledky ve světle a druhou za světlem :)
Více můžeme dořešit v SZ, do Vyškova pojedu cca za měsíc :cool:
 
Ano, dálkové stále jen výměnou projektoru za bi-led či bi-xenon, kvůli sdružené funkci denního svícení, jak je tu již několikrát psáno ;)


LED od Philipsu jsou dobrou volbou a jednoznačně doporučuji. Spíše ovšem koukej na označení HL (head light) než fog, jelikož jsou do mlhovek ve stejné modelové řadě výkonově slabší. Samozřejmě mám ve svém ledkovém pytlíčku led, které mají za stejně peněz o trochu více muziky :)
Domu druhému odkazu bych se asi vyhnul, pokud nechceš lovit půl ledky ve světle a druhou za světlem :)
Více můžeme dořešit v SZ, do Vyškova pojedu cca za měsíc :cool:
Díky za odpověď a upozornění. Určitě dám na Tvoje rady a LED H11 do hlavních světel si koupím od Tebe. Akorát bych se potřeboval na koupi domluvit rychleji. Je tedy nějaká rychlejší možnost, než za měsíc ve Vyškově?
Ještě jednou díky.
 
Zdravím vás kolegové "Mazďáci". Včera mi došly led H11 žárovky od Naturala. Ihned jsem je namontoval a ještě večer vyzkoušel za provozu. Rozdíl v osvětlení silnice oproti nejsilnější halogenové žárovce se nedá popsat. Velká spokojenost. Protijedoucí neblikali, tudíž by nemělo docházet k oslňování.
Větší problém pak ale nastává při přepnutí na dálková halogenová světla H15. Zde opět to nejlepší co se dá sehnat. Při přepnutí to vypadá jako by se ve světle zapálila svíčka. Přece musíme něco vymyslet i s tou žárovkou H15. Na trhu existují žárovky např.:
nebo:
Obojí mají aktivní chlazení a kdyby se žárovka nezakryla tou krytkou, tak by to snad mohlo i chladit. Asi špatný názor, ale nechci předělávat celá světla, pouze měnit žárovky, které před STK okamžitě vrátím lehce do původního stavu.
Uvedené žárovky by prý měly zvládat denní svícení, tak i dálkové.
Jaký je názor ostatních Mazďáků. Zvláště Naturala?
Děkuji za názory.
Zvláště děkuji Naturalovi za zaslání žárovek H11.
Jarda P
 
Zdarec, taky by se mi to líbilo, uvidíme, co na to Natural.
Akorát ani u jedné uvedené H15 není uveden výrobce, tak uvidíme...
 
@Sláva1956 , vždyť už jsme si psali v SZ a je to tu navíc popsáno ve vláknu několikrát :cool:

@Jarda P Díky za skvělou spolupráci, jsem moc rád, že spokojenost ;)
Ohledně H15 doporučím přečíst tohle téma. Jednoznačně nedoporučuji nechat světlo bez deklu -má své funkce, jelikož zabraňuje nadměrné prašnosti a vlhkosti.
Denní svícení je u těchto typů navíc většinou ostré a v kombinaci se svitem uprostřed u masky vozu, evokuje rozsvícené dálkové světlomety i když jsou zapnuty "jen" DRL. Ohledně chlazení ani nemluvím..

Nicméně je na každém co si do svého vozu namontuje, recenze tu jsou, zkušenosti také (vypínání a zapínaní potkávacích světel v pravidelných intervalech, aby docházelo k uchlazení DRL v uzavřeném prostoru) a každý se rozhodne, podle toho, jak auto užívá a jak jej baví :)
 
Ahoj, po upgrade na LED v potkavackach od Naturala jsem dnes na STK bez problemu prosel, ja na ne totiz uplne zapomenul, na lepsi se rychle zvyka :)
 
Já bral dle foto Link už není funkční denní v pohodě cca 6000 kelvina

Screenshot_2022-09-01-21-15-12-11_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
 
Back
Top