• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

Zdravím všechny ve spolek, i já jsem se stal hrdým majitelem nového přírůstku v rodině, Mazdy CX-3 Attraction, r.v 2019 a rád bych vás požádal o radu. Chci vyměnit žárovky osvětlení RZ za LED, dle rad na fóru jsem se k žárovkám zevnitř kufru bez problémů dostal. Ale problém je v tom, jak žárovku z patice vyndat? Odojil jsem celou patici, vytáhl ven, ale žárovka tam drží jak přibitá. Je na to nějaký fígl, nebo musí přijít na řadu hrubá síla větší než největší? Díky za rady.
Dej fotku
 
@majorus Ano 2019 to má naprosto stejně jako předchozí CX-3. Zevnitř pátými dveřmi klasika patice pootočit vytáhnout a T10 žárovku potom tahem odpojit od patice.

@Lupo Hlavně dlouho ty couvačky nenechávej svítit.

@marastan Nejlepší řešení dálkových je přestavba světel na bi-led / bi-xenon projektory a H15 nechat jen jako denní svícení.
 
A na kolik vyjde přestavba na hid bi xenony? Také o tom uvažuji poněvadž Mazdě se řešení h 15 moc nepovedl
 
Hlavně dlouho ty couvačky nenechávej svítit.
Jak se ty couvačky dají nechat dlouho svítit? Já měl za to, že se rozžínají jen při nastartovaném autě a zároveň zařazeném R. Ale je to jen předpoklad co vychází z praxe u Corolly(1992), na Majdě jsem to ještě netestoval, ještě jsem s ní nebyl na technické.
 
A na kolik vyjde přestavba na hid bi xenony? Také o tom uvažuji poněvadž Mazdě se řešení h 15 moc nepovedl
Počítej cca 15 tis. dle druhu a výkonu.
Cool Blue Intense H15..
snad se mi nerozteče parabola
Ano od vyššího světelného výkonu jsou jiné žárovky. CBI jsou více či méně originály s jemně bělejším nádechem.
Parabola se nerozteče, ale v uzavřeném prostoru pro H15 se ledky jednoduše upečou..
Jak se ty couvačky dají nechat dlouho svítit?
Třeba když dlouho couváš?? A nemusíš mít ani nastartováno. Doporučuji ti vyzkoušet sáhnout na led s desítkami 4014 chipů nasázenými vedle sebe například po minutě svícení -> teplo -> nízká životnost.
 
Nepamatuji si, jestli jsem kdy couval delší dobu jak 15 vteřin v kuse. A i kdyby se tím teplem měla životnost zkrátit z 30.000 hodin jen na 500 hodin, myslím si, že pořád to v té zpátečce vydrží přes 80 let i kdybych ji snad čirou náhodou využil každý den na 1 minutu.
 
A jak k čertů vytáhnout žárovku z kasliku u cx 3 poraďte??!!bo druhej den nad tím dunám nechci hrubou sílu hahaha
 
A jak k čertů vytáhnout žárovku z kasliku u cx 3 poraďte??!!bo druhej den nad tím dunám nechci hrubou sílu hahaha
Nejlíp prsty vycvaknout celou objímku i s žárovkou, jde to nahmatat kterým směrem zatlačit, jen to chce trošku zatlačit. Pak se k žárovce dostaneš v poho.
 
Poslední úprava moderátorem:
Čau Pánové,kde všude teda jsou na cx3ce normální žárovky,vím o spz-kufru kaslíku-osv.interiéru,asi couvačky (u nich nevím)please?
 
Čau Pánové,kde všude teda jsou na cx3ce normální žárovky,vím o spz-kufru kaslíku-osv.interiéru,asi couvačky (u nich nevím)please?
Záleží na ruku výroby a výbavě. Ideální, když si doplníš PODPIS ;)
Couvačky jsou u vyšších výbav od FL už z továrny LED. U nižších výbav zůstaly vláknové, jako u před FL.
V závislosti na výbavě se potom ještě dají kromě výše zmiňovaných led měnit potkávačky, obrysovky/brzdovky, parkovačky, přední zadní blinkry, zadní mlhovka.
 
Back
Top