• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN

Tak vše vyměněno, dokonce i zadní blikny v pohodě blikají tak, jak mají, zadní mlhovka takyt OK, ale když jsem dal LED na zpátečku, přestaly fungovat zadní senzory, jsem netušil, že to mají na sebe navázaný. Dal jsem zpět žárovku a funguje v pohodě. Tak jsem objednal ještě jinou LED na tu couvačku
 
čus, pořídil jsem si nově mazdu 3 HB 2014 výbava challenge ( nebo jak se to píše :D ). Rád bych si oledkoval co jen půjde, není tu na to nějakej LEDmaster co by mi poradil? Četl jsem, že Natural je docela liga, jen nevím jestli ještě stále funguje. Díkes
 
Trochu opožděně, veliký dík @Natural za přeledkování interiéru a zpátečky někdy koncem zimy :) Ještě kdybych měl interiér v bílé, byl by to jiný nářez :D Jedině doporučuju, jak bylo napsáno mnohokrát, skvělá práce, na fotkách to tak nevynikne... A pokec o autech super, zrovna jsem viděl čerstvě dotáhnutou MX5, nádhera :) Díky.
 
Já děkuji za tekutou odměnu, radost spolupracovat a ať to pěkně svítí ;)
 
Ahojte . Ako je to s vymenou žiaroviek vo vnutornom osvetleni a v spiatočke za LED ? Je mozne poskodenia BCM modulu?

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
 
Vevnitř jsem vyměnil všechno za LED a funguje v pohodě:) Ve slunečních clonách, stropní přední i zadní, v kufru, v přihrádce spolujezdce, vše bez problémů, jediná malá chybka je při stmívání stropního světla - mírně bliká, ale nic podstatnýho.
Měnil jsem i venkovní osvětlení, na značce - bez problémů, zadní blinkry - musíš koupit No Hyper Flash, No error, jinak rychle blikají, nebo dát odpory zvlášť. Mám vyzkoušené že pokud dám jen zadní tak je to v pohodě, pokud i přední, občas se stane že bliknou rychleji.
Ve zpátečce mám taky LED a bez problémů, ale kámošovi přestali fungovat zadní senzory, nevím jaký to má vliv, ale po vrácení obyč žárovky zase fungovaly. Jinak v mlhovce mám obyč žárovku - při výměně za ledku mi nefungovala kontrolka na palubovce že je zapnutá. Někdo tu psal i o předních mlhovkách a nedoporučuje se výměna, jsou na to tvarovaný ty origo a nesvítí to dobře.
jinak mám tohle:
zadní blinkry WY21W(7443NA) : https://www.aliexpress.com/item/32981165049.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dvc1Iv8

zpátečka W21W(7440): https://www.aliexpress.com/item/32890050626.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dvc1Iv8

na značku (W5W): https://www.ebay.com/itm/2x-T10-194-168-W5W-COB-8-SMD-SILICA-Super-Bright-LED-light-Bulb-White-12V-6500K/253132606908?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

interiér: https://www.ebay.com/itm/For-Mazda-3-BM-LED-Interior-Kit-Premium-6-SMD-Bulbs-Xenon-White-Set-2013-2018/253940358706?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
 
Poslední úprava:
Ahojte . Ako je to s vymenou žiaroviek vo vnutornom osvetleni a v spiatočke za LED ? Je mozne poskodenia BCM modulu?
Ano je to možné při použití nevhodných LED, hlavně při výměně osvětlení kufru.
všechno za LED a funguje v pohodě:)
Jsem rád, že je mezi námi další oledkovaná mazdička ;)
Jenom trochu upřesním informace a poradím ohledně zmiňovaných LED pro další mazďáky, kteří plánují výměnu osvětlení do budoucna.
Zpátečka se dá určitě pořídit daleko svítivější a to se použitím ZES Philips chipů (originálních, nikoli padělků). Při použití správných LED fungují bez problémů všechny systémy v autě (včetně senzorů a kontrolek).
Doporučím pravidelně kontrolovat osvětlení RZ, jelikož tyhle "šprcgumy" moc dobře nefungují. Stejně tak další levné LED viz.: https://www.facebook.com/mazdaLEDos...679292048227/2356342747748539/?type=3&theater

Naopak, výměna LED za vláknovou žárovku v mlhovkách světelný výkon zvýší. Opět je potřeba samozřejmě použít vhodné LED s originálními chipy, které mají napočítanou ohniskovou vzdálenost na desetinu milimetru jako vláknová žárovka a jsou tak zachovány geometrické parametry světla.
Viz.: Halogén versus LED v hmlovkách

A v neposlední řadě blinkry s integrovaným odporem. Rozhodně s autem dlouho neblikat, jinak se docela roztečou. Na netu je docela dost videí, ale pro výstrahu postuju jedno, kde je přesně stejný typ, který je v odkazu (akorát v chrom provedení).

Ať to všem pěkně svítí :troll:
Mazdár
Rob
 
Mám ty svoje na autě asi půl roku a zatím žádná neodešla, a i když se třeba v blinkrech docela hřejí a nevím jestli třeba po hodinovém blikání by se neupekly, ale kryt mají ze skla né plast. Na značku jsem koupil takové, které nemají na konci ty drátky, ale plošky, ty drátky se dost často upečou.
 
Jo, opravdu jedna LED na zápatčce mi zlobila, nešly senzory zadní. Pak jsem dal jinou LED a funguje v pořádku
@Natural: Jakou LED jsou použil an zpátečku a na blikny? A máš i vepředu blikny?

Jinak s těma bliknama, svítí až moc, ale super. Akorát se hřejí, stál jsem cca 20 minut a měl zapnuté blikačky, pak jsem se rozjel a na první křižoavatce dal bliknu a občas problikávala rychleji :-(
Ty bliknu v LEd na pohled daleko lepší, ale trochu mám strach, aby se něco nepodělalo....
 
Ano jsou potřeba použít pořádné LED a potom systémy vozu fungují bez problémů. Jak jsem psal nahoře používám ZES chipy (mám jich pár desítek skladem). Potom se couvá v noci následovně: Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN
36675542_1755685701147583_1442401982529667072_n.jpg
Akorát se hřejí, stál jsem cca 20 minut a měl zapnuté blikačky, pak jsem se rozjel a na první křižoavatce dal bliknu a občas problikávala rychleji :(
Ty bliknu v LEd na pohled daleko lepší, ale trochu mám strach, aby se něco nepodělalo....
To je přesně ten důvod proč všechny led do blinkrů s integrovaným odporem letěly rázem do popelnice a řešíme to externím odporem s pasivním chladičem..
 
Děkuji Robe za LED do předních mlhovek. Dnes odstraněny klasické žárovky a osazeny od Roba LED do mlhovek.
Paráda !!! Maximální spokojenost !!! Všem vřele doporučuji ;) ;) ;)
Také dnes vyměněny rámečky a dnes už na severní Moravě jezdí další Mazda s rámečky MAZDAKLAN :)

MAZDÁR
Tom

20191125_180100.jpg
 
Moc hezký!
Jsem tu nový, tak jsem se jen chtěl zeptat, kde se tyto rámečky dají sehnat? Jinak jestli se správně dívám, tak pod tím rámečkem máš ještě ten "origo z výroby", je to tak? Díky!
 
O rámečky si napiš Robovi ( Natural - správce ). Pod rámečkem je stávající podložka z výroby.
Rámečky stojí 100Kč, LED do předních mlhovek - 1500Kč, k tomu je doprava 90Kč.
Vřele doporučuji, určitě do toho jdi ;)
 
Ahojte, mam vymenene ziarovky za led v interiery (cina, nie najlacnejsie), SPZ (osram) a cuvacke (cina, nie najlasnejsie). Stretol sa tu niekto s tym, ze po vymene ma slabsi prijem radia? Napr. po zaradeni spatecky kompletne zrusi prijem, resp. naladena stanica iba sumi? Rovnako po zapnuti osvetlenia SPZ sa vyrazne zhorsi prijem. Dnes som si to az vsimol, dlhodobo pozorujem zly prijem radia, pricom som to v zaruke 2x reklamoval, odpoved bola "premerane, software prehraty, vsetko v poriadku". Az dnes som tento problem postrehol pri zaradenej spiatocke a nasledne zapnuti stretavaciek (t.j. SPZ). Auto je 3-ka BN. Dakujem.
 
Stretol sa tu niekto s tym, ze po vymene ma slabsi prijem radia? Napr. po zaradeni spatecky kompletne zrusi prijem, resp. naladena stanica iba sumi? Rovnako po zapnuti osvetlenia SPZ sa vyrazne zhorsi prijem.
Ano, samozřejmě, některé úžasné čínské LEDky zdatně ruší jak FM, tak DAB+. DAB+ mi rušily i jedny OSRAMy. Většinou to dělá vestavěný DC-DC měnič bez tlumivek a kondíků.
 
hmmm fajn, co s tym? A nechapem preco to rusi aj napriklad v SPZ ledka od OSRAM... Uz ma ani nebavi pustat FM, rovno idem na spotify. Ako neni problem hodim to cele do kosa, ale co tam mam vobec dat.
 
ako to mi je jasne, ale nemam cas ani chut vymienat a skusat vsetkych vyrobcov... Najlepsie by bolo kupit overenu sadu. Je tu taka moznost?
 
Back
Top