• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN

Ahojte, mam vymenene ziarovky za led v interiery (cina, nie najlacnejsie), SPZ (osram) a cuvacke (cina, nie najlasnejsie). Stretol sa tu niekto s tym, ze po vymene ma slabsi prijem radia? Napr. po zaradeni spatecky kompletne zrusi prijem, resp. naladena stanica iba sumi? Rovnako po zapnuti osvetlenia SPZ sa vyrazne zhorsi prijem. Dnes som si to az vsimol, dlhodobo pozorujem zly prijem radia, pricom som to v zaruke 2x reklamoval, odpoved bola "premerane, software prehraty, vsetko v poriadku". Az dnes som tento problem postrehol pri zaradenej spiatocke a nasledne zapnuti stretavaciek (t.j. SPZ). Auto je 3-ka BN. Dakujem.
Ahoj, já mám všude Čínu a funguje. Jediné blikny zlobily, tak jsem dal jiné. Prostě občas blikaly rychleji. A pak jedna couvací, tam přestaly fungovat zadní parkovací senzory. Po výměně za jiné je vše ok. Mám LED na blikných, couvačce, SPZ, vnitřek
 
Ahoj, já mám všude Čínu a funguje. Jediné blikny zlobily, tak jsem dal jiné. Prostě občas blikaly rychleji. A pak jedna couvací, tam přestaly fungovat zadní parkovací senzory. Po výměně za jiné je vše ok. Mám LED na blikných, couvačce, SPZ, vnitřek
Jak dlouho ti už fungují ty ledky v interiéru? Mohl bys poslat link? Mám teď osram, který jsou fajn, ale chtěl bych něco studenějšího a příp. aby to i víc svítilo a nechce se mi objednávat jednu led za druhou a testovat.
 
Pokud se jedná o stropní, tak byl problém s vadnou sérií viz. ledková témata. Napiš SZ a pokud odešly do dvou let (což předpokládám), tak posílám náhradní v rámci reklamace ;)
 
Ahoj Mazďáci,
Chci určitě doporučit a pochválit tady @Natural za skvěle odvedenou práci. Super pokec, člověk se dozví hodně o Mazdě, ochota na jedničku. A moje Mazda 3 teď s komplet LED osvětlením vypadá hned lépe. Díky Robe !
 
Též velká pochvala za včerejší "přeledkování" a dlouhý pokec o Mazdách. Další krok plánujeme detailní voskování. Ještě jednou velké díík.
 
Tak oledkováno mám konečně, díky @Natural za pomoc a vysvětlení co a jak. Musím říct, že mě teda naprosto překvapil rozdíl ve svítivosti u kufru a zpátečky zejména. Trošku jsem ale rozpačitý z osvětlení SPZ - v noci mi příliš oslňuje zadní kameru :/ A musím říct, že v kastli jde stejně vidět prd tím, jak je to světlo namířené. Zbytek ale naprosto super a fakt díky za doporučení ostatních jsem fest spokojen :)
Bylo hodně pozdě, když jsem to fotil a neměl jsem porovnání před a po, tak jsem některé fotky fotil s bleskem mobilu a bez blesku mobilu. Bohužel měření mi nešlo provést, mobilní měřící aplikace nefungovala dobře. U zpátečky jsem pak fotil ve dne a v noci aby šlo poznat kam až v noci dosvítí LED zpátečka.
 
Ahojte, dnes mi jeden kolega povedal ze menil stretavacie/dialkove svetla za LED-ky sice v Mazde 3 BL a ze na STK nemal problem. Tak by ma zaujimalo, ci ste to niekto skusal v Mazde 3 BN bez vymeny reflektora. Som tu nasiel iba k hmlovkam ze tam je ten reflektor stavany k halogenkam. Je to mozne vymenit za LED-ky aby som nemal na STK problem?
 
V Německu osram dělá legálně do některých modelů výměnu halogen za led. Do potkavacich. Myslím ze se to časem dostane i do dalších zemí.
 
Já půl roku od "oledkování" by @Natural jsem nechal vrátit obyč žárovky do stínítek, pač mi tam prostě ta bílá neseděla pro jejich účel.
Na ostatních místech super a zejména je znát kufr, který je fakt silně osvětlen.
@Natural má význam změny žárovek za LED v předním mlhovkách? Uvažuji o tom samozřejmě od tebe. Klidně SZ. Dííkes.
 
V BN už máš LED mlhovky ;)
Kdybys měl BM, tak by samozřejmě význam změny byl následovný:
 
Chtěl bych poděkovat @Natural ovi za sehnání luxusních LEDek do dálkovek do mýho Buxuse (přestrojená toyoda). Dnešní noční jízdu jsem si užil rentgenováním lidí na přechodech ve městě (i prostředníček na mě byl ukázan - asi nový skautský pozdrav 15leté mládeže) a krásnym osvětlenim silnice mimo město. Za mě pecka a spokojenost.
 
Taky se pridavam k castecnemu oLEDkovani (by @Natural (samozrejmne)). Chtel jsem hlavne zadek prisvitit, kvuli instalaci zadni parkovaci kamery (sedan). Nevidel jsem ani prd. Vzal jsem k tomu i kufr a SPZ a maximalni spokojenost. Timto diky @Natural
 
Back
Top