• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Autorádio

Mikolas

nový člen
14
Ahoj chlapi, mam prosbu ohledně rádia. Mám v autě úplně to základní radio. Nevím proč, ale nefunguje mi ani tlačítko CD a ani tlačítko MEDIA. Chápu, že MEDIA nemusí být aktivní kvůli tomu, že tam žádný vstup není, ale proč nefunguje CD? Zkoušel jsem i vložit CD a ani si jej to nevezme, nemáte někdo zkušenosti a nebo přímo radu jak dodělat AUX či USB?
Předem moc díky za pomoc a mnoho šťastných kilomterů.
Mikoláš
 
Je dost možný, že tam cd přehrávač vůbec nemáš, některé verze to tak měli.
Pro AUX a USB se dá koupit taková speciální krabička, která se připojí zezadu do rádia a vyvedeš si jí třeba do kastlíku. Na aliexpresu se to dá koupit, mají tam hromadu provedení... Zadej tam do vyhledávače mazda 5 usb aux. Musí to mít správný konektor!
 
Ahoj,díky! Je tedy možné že CD tam vůbec není? Díky moc! Na externí připojení jsem se díval....zatím fungují přes FM Transmitter do budoucna chci externí připojení vyřešit. Ještě jednou díky!
 
@Mikolas odkud jsi? mám toto, válí se mě to doma, nakonec se CD přehrávač rozchodil ... kdybys chtěl toto vyzkoušet tak se třeba sejdeme a napojíme to, je k tomu i fleshka do který se strkají pamětovky, ovládá se to přes tlačítko media ... https://www.mazdaklan.cz/attachments/s-l1600-jpg.24335/
jinak k těm rádiím dost lidí psalo, jak zde tak dřív na clubu, že prostě ty CD mechaniky u M5 odcházejí, mě se stalo, že přestalo hrát, vůbec ani origo nechtělo spustit, tak jsem to tak rok nepoužíval a pak zas zkusil a zas to už funguje, jednou se mě stalo, že to CD nechtělo vysunout, vysunulo se jen kousek a pak se seklo, tak jsem to něho žduchnul aby zajelo dovnitř uplně a pak zas zmáčkl čudl na vysunutí a to pomohlo a vysunulo se ..uvažoval jsem o tom to nahradit 2DIN rádiem z číny a když už tak s GPS cenově to vyjde tak do 3tis ale zatím jsem to neřešil ...

Bud je varianta že koupíš tenhle rámeček https://www.aliexpress.com/store/pr...291.html?spm=2114.12010612.0.0.4011136fG3Q6rF
a k tomu pak jakýkoliv rádio v té velikosti 178x102
a nebo tato varianta (ale to se mě moc osobně nelíbí takový moc velký navíc to moc vyčnívá):
https://www.aliexpress.com/item/400...chweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_52
 
Poslední úprava:
jojo presne tenhle kablik chci koupit. dnes sundam radio a mrknu se jaky tam mam konektro....... jsem z Prahy, Chodov.
 
jen je problém s tím, že když se napojí tento konektor aux a zároveň se dá mobil do nabíječky tak to začne rušit a šumí to ... možnost je tedy dovést dopředu novou zásuvku od zadního autozapalovače z kufru, který má svůj okruh (zjistil do @Mikolas) problém je jen s umístěním té nové zásuvky, není nikde moc kam takovou zásuvku umístit, někdo chtěl dávat k ruční brzdě, je tam záslepka, ale viz toto foto (záslepka č.2) to není možné, je tam štelovací šroub pro ruční brzdu pod tou záslepkou ... lepší to bude asi přímo do kastlíku pod loketkou v té vrchní přihrádce by šlo udělat i bezdrátové nabíjení, nebo vedle těch držáků nápojů výklopných ... případně do té konzole co je zásuvka pod řadičkou, ono taky bude potřeba bud na ten aux udělat zásuvku nebo mít dost dlouhý kabel pro připíchnutí na mobil ... M5 to nemá moc dobře vyřešené, ten středový tunel mohl být celý spojeny/napojený a mohlo tam být víc odkládacího místa, to volné místo mezi držáky a tou konzolí je k prdu ...

zaslepka.jpg
 
Idealni dotahnout kabel co jsou drzaky na napoje ve stredove konzoli jak jsem psal vyse, lze to snadno vytahnout, otevrit aby byl videt drzak na napoje a pak to cele rukou vytahnout, slo by tam umistit i treba zasuvku na aux/usb
20191124_110110.jpg 20191124_110125.jpg 20191124_110600.jpg 20191124_110703.jpg
 
Ja jsem nasadil kabel AUX o vikendu a ruseni je tak male,ze to asi ani resit nijak nebudu, uvidim zda me to bude do budoucna obtezovat ci nikoli :)
 
@Mikolas Podívej a nebo ještě jsem našel toto řešení za 82 USD, nemusí se nic bastlit, mělo by to vejít do té přihrádky a jen zapojíš nějak kabel na napájení a máš tam defacto 7 usb nabíječek, přihrádka, držák na flašky a popelníček, jen ta origo řidičova loketka by se asi musela vyndat, ale tohle řešení se mě líbí více spolujezdec žádnou nemá ... https://www.aliexpress.com/item/400...chweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_55

loketka2.jpg loketka.jpg
 
Tohoto bych se bál, přeci jen nikdy neviš kde kdo co podcenil a aby ti to neodpalilo pulku auta v elektrice, ja se vzdy drzim osvedcenych veci...... ale treba to fungovat bude, me teda staci v aute jedna zasuvka.....
 
@Mikolas k té loketce nahoře, víš jak to mají čínani řešený? do toho 1 usb musíš napojit kabel z autozapalovače a tím oživíš ty ostatní usb ... takže všichni defacto jedou na 1 zasuvku ... coz mam uz ted rozbocku s prodluzkou z ktery jdou 2 usb a 2 cigaretáky :)
 
Ahoj chlapi, mam prosbu ohledně rádia. Mám v autě úplně to základní radio. Nevím proč, ale nefunguje mi ani tlačítko CD a ani tlačítko MEDIA. Chápu, že MEDIA nemusí být aktivní kvůli tomu, že tam žádný vstup není, ale proč nefunguje CD? Zkoušel jsem i vložit CD a ani si jej to nevezme, nemáte někdo zkušenosti a nebo přímo radu jak dodělat AUX či USB?
Předem moc díky za pomoc a mnoho šťastných kilomterů.
Mikoláš
Tlacitko MEDIA bude fungovat az pripojis AUX kabel zezadu do radia,ja ho koupil na ali za par korun,radio je pripravene staci jen zapojit kabel a vse jede,(nechapu proc to neudelali hned pri vyrobe).
 
@Sadar.law protože to melo víc upgradu, šlo tam dát i kazeták, hdd atd do toho plastového rámečku mezi otočnýma čudlema, proto je tam to tlačítko media, přes to to šlo ovládat .. bylo prostě víc variant který si kupující mohl navolit a zapojit, kdyby tam dali rovnou vývod usb, tak by pak už nešly tyto doplňky ... viz foto

m5radio.jpg
 
To že funguje rádio, ale nejde zvuk - nemohlo by to být tím, že tam máš aktivní sound systém, kterej je potřeba napojit na takovej speciální adaptér, aby to všechno fungovalo dohromady?Můžeš zkusit mrknout sem, tady je to i pro konkrétní značky aut a mají i spoustu přehlednejch článků https://www.google.com/search?q=/aktivni-audio-systemy/.
 
Back
Top