• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Ospravedlňujem sa ak som plýtval časom ale ja som už taký. Keď sa povie že sa niečo neoplatí alebo že je to ťažké tak potrebujem vedieť prečo.
Tak snad až přijde někdo další jako ty, bude z uvedeného vědět. ;)
 
Ja len doplnim, ak chceš jednotku vhodnu na dorabku DRL, potrebujes jednotku, ktora v polohe OFF nesvieti a v polohe AUTO prepina podla senzora. Firma Einparts robi plug/play Drl do hmloviek ale len na poFL verzie (gulate hmlovky) a pred FL su v tomto vlakne rozne cineske alternativy. Inak samotne xenony by boli asi docela drahe, plus musis mat naraznik s ostrekovacmi a automaticku nivelaciu.
 
Pak je ještě možnost LED kit, ale nějakej kvalitní aby to neoslňovalo @Natural bude vědět. Tím pádem by ti odpadla nutnost DRL jestli chápu tvůj problém
 
Mazdar chalani. Na dennom svietení mi odišla jedna LED čočka. Neviete poradiť, či a kde by som zohnal náhradnú? Lebo na nete som našiel iba komplet päticu za 190€ a to je dosť pálka. Jedná sa o M6 GH po facelifte. Denné svietenie je HELLA LEDayFlex 5, orig. číslo 2PT 010 458-811. Skúšal som aj HELLA-výrobu na SK osloviť, oni ale nemajú žiadny aftermarket (myslím celá značka HELLA), údajne len cez výrobcu (napr, Mazda, Scania atď. sa dajú dopytovať veci. V Mazde som ešte neskúšal, najskôr som sa chcel spýtať tu, aké máte s tým skúsenosti. Dík za odpovede.
 
Už dávno nejsou v ceníku ani ty LED moduly. Nahradit to Einparts DuoLight.
Myslíš tieto? To skôr vyzerá ako hmlovky...
1646653555615.jpg

Myslíš tieto? To skôr vyzerá ako hmlovky...
Už som to našiel. Vyzerajú super. A za cenu jednej strany pôvodného HELLA DRL...
 
Poslední úprava moderátorem:
A je to aj homologované. Vážne nad tým premýšľam. Len kto vie, aká bude výdrž. Už ich niekto má namontované?
 
Tak už len načrieť do čierneho fondu a zohnať ich čo najlacnejšie :)

Ďakujem za všetky rady, dám ešte info, či vedia v Mazde niečo vymyslieť, písal som aj im.
 
Musel si tam tiež upravovať pôvodné plasty okolo hmlovky? Myslím dobrusovať atď...
Áno, tak ako to myslím aj tu spomínali ľudia - zhodiť nárazník a plasty bolo treba po upravovať. Nič hrozné, jedno poobedie :)
 
Tak som dostal odpoveď z Mazda Bratislava, že podľa môjho VIN čísla tam od výroby nebolo montované DRL Hella. Pôvodný majiteľ tvrdil, že to mal od výroby. Keď som to dnes rozobral, zistil som, že to bolo dorezávané do prednej mriežky spôsobom, ktorý vylučuje montáž od výroby…

Tak som dostal odpoveď z Mazda Bratislava, že podľa môjho VIN čísla tam od výroby nebolo montované DRL Hella. Pôvodný majiteľ tvrdil, že to mal od výroby. Keď som to dnes rozobral, zistil som, že to bolo dorezávané do prednej mriežky spôsobom, ktorý vylučuje montáž od výroby…
Takže ešte musím niekde zohnať aj prednú plastovú mriežku ?
 
Tak som dostal odpoveď z Mazda Bratislava, že podľa môjho VIN čísla tam od výroby nebolo montované DRL Hella. Pôvodný majiteľ tvrdil, že to mal od výroby. Keď som to dnes rozobral, zistil som, že to bolo dorezávané do prednej mriežky spôsobom, ktorý vylučuje montáž od výroby…
To bylo originální příslušenství.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
příspěvky jdou nějakou dobu editovat, moderátoři tu nejsou od toho, aby je po každém lajdákovi museli spojovat, dokonce poněkolikáté v jeden den a v jednom vlákně
Nic takového ani podle VIN nelze zjistit, to tam prostě servis montoval.
Preposielam komunikáciu s Mazda Bratislava s vedúcou servisu pani Hanzlovičovou:
1646667359046.jpg
Nic takového ani podle VIN nelze zjistit, to tam prostě servis montoval.
Zrejme to bolo originálne príslušenstvo, montované na žiadosť zákazníka dodatočne... Nie priamo vo výrobe na linke...
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top