• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Já mám na GH origo denní LED světla a po 3 letech mi přestaly svítit dvě z pěti LED na jedné straně. Po havárce výměna a opět po roce a něco zase dvě přestaly svítit, reklamoval jsem a v lednu vymění. Je to integrované v té PVC mřížce, ta se vycvakne a dá nová s LED a zapojí origo kábliky.Zobrazit přílohu 11802
Kde jste prosím koupil tu mřížku s LEDkami, mám stejný problém s tím, že mi některé LEDky přestali svítit a nemohu nikde najít ani sehnat, děkuji za odpověď
 
Tak se mi podařilo opravit origo DRL. Kdyby někdo chtěl, tak jsem tady
koupil čočky. Světýlka vymontoval, rozřízl dremelem, šrouby odvrtal. Plast vyčistil a nastříkal. Dal nové čočky a slepil 2složkovým polyuretanovým lepidlem.

Kde je senzor osvětlení kdy má přepínat denní scícení? Nefunguje to úplně podle představ, tak zkusím vyčistit..
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak se mi podařilo opravit origo DRL. Kdyby někdo chtěl, tak jsem tady
koupil čočky. Světýlka vymontoval, rozřízl dremelem, šrouby odvrtal. Plast vyčistil a nastříkal. Dal nové čočky a slepil 2složkovým polyuretanovým lepidlem.

Kde je senzor osvětlení kdy má přepínat denní scícení? Nefunguje to úplně podle představ, tak zkusím vyčistit..
Senzor je v strede okna hore, neviem ako sa dá čistiť, asi len zvnútra odtrhnúť
 
Je to tu vo vlakne spomenute uz asi 3x na GH drl do blinkru. Na aliexpres kupis sadu lediek za cca 20 dolarov, treba tu s kovovym chladicom (nie plastovym), patica myslim T20. Doma to rozoberes a zalejes silikonom a zlozis. Druhy den nainstalujes do blinkrov. Kabel s oznacenim lamp na vypinanie drl treba bud napojit od spodu poistkovej skrine na parkovacky (cinan to tam v navode na hulvata strci do poistky z vrchu), alebo napajkovat priamo na kabel na konektor do svetla, na vodicovej strane nieje pristup, na spolujazdcovej je to trochu krkolomne ale da sa to. Bud ho najdes multimetrom alebo som par prispevkov hore pisal aku farbu kabla v konektore treba narezat a napajkovat. Krabicky s odpormi treba niekde napaskovat alebo nalepit na airbox, nejaku studenu hadicu atd. Plus treba zakupit spinac krabicku na 14,2V myslim, napojit ho na baterku a do toho ledky, aby bezali len ked alternator dobija, teda motor bezi, stoji cca 500-600kc na ceskom eshope. Pripevnit kable v motorovom priestore a dufat v co najdlhsiu zivotnost, mne to zatial ide pol roka bez problemov, blinkre su niekolko nasobne intenzivnejsie ako ziarovkove a nemaju ziadne oneskorenie, na dialnici v noci to 150m na tabuli predomnou je vidiet. Este je dobre sa pohrat s natocenim bajonetu vo svetle (je z gumy, oproti ziarovke, tam je len jedna poloha) a natocit obidve strany rovnako, aby svietili co najlepsie na tie odrazove plochy vo svetle, myslim, ze to bolo vodorovne idealne.
Kúpil som ledky na alixepres, riadiacu jednotku...všetko zapojil ako popisuješ,červený na batériu, žltý lamp na parkovačky, všetko svieti ako má,ledky sa zapnu až keď naštartujem auto,keď prepnem na parkovačky tak zhasnú,ale keď vypnem motor a vytiahnem kluč,tak ledky sa rozsvietia a svietia...a ja neviem kde problém,jedine čo mňa napadá,že je vadná riadacia jednotka.Nestetol sa niekto s podobným problémom?
 
Stále ostanú svietiť? Ja som to napojil na jednu voľnú poistku ktorá svieti 10 sekúnd po vypnuti motora ešte. Inak včera zomrela ľavá ledka, ostala svietiť na oranžovo, vydržala skoro 1.5 roka, objednal som druhé
 
Kúpil som ledky na alixepres, riadiacu jednotku...všetko zapojil ako popisuješ,červený na batériu, žltý lamp na parkovačky, všetko svieti ako má,ledky sa zapnu až keď naštartujem auto,keď prepnem na parkovačky tak zhasnú,ale keď vypnem motor a vytiahnem kluč,tak ledky sa rozsvietia a svietia...a ja neviem kde problém,jedine čo mňa napadá,že je vadná riadacia jednotka.Nestetol sa niekto s podobným problémom?
mě se ty ledky rozsvítí hned jak otočím klíčkem a svítí i při startování, a po vypnutí motoru a vytáhnutí klíčku svítí cca 5 sekund a pak zhasnou.
 
mě se ty ledky rozsvítí hned jak otočím klíčkem a svítí i při startování, a po vypnutí motoru a vytáhnutí klíčku svítí cca 5 sekund a pak zhasnou.
Mne sa raz za čas rozsvietia tie ledky po vypnutí motoru a vytiahnutí kľúča asi na 5 sekúnd, ale stáva sa to naozaj len občas. Keďže to napájanie sa spúšťa až od istého napätia vďaka tej krabičke medzi ledkami a batériou aby svietili len keď je baterka dobíjana z alternátora myslím je to cez 14V. Dosť systémov asi funguje po vytiahnutí kľúča, asi najskôr sa spúšťajú nejaké záležitosti ohľadom alarmu, možno niečo s palivovými čerpadlom, nemám predstavu.

Kúpil som ledky na alixepres, riadiacu jednotku...všetko zapojil ako popisuješ,červený na batériu, žltý lamp na parkovačky, všetko svieti ako má,ledky sa zapnu až keď naštartujem auto,keď prepnem na parkovačky tak zhasnú,ale keď vypnem motor a vytiahnem kluč,tak ledky sa rozsvietia a svietia...a ja neviem kde problém,jedine čo mňa napadá,že je vadná riadacia jednotka.Nestetol sa niekto s podobným problémom?
Záleží aj koľko po vytiahnutí kľúča svietia, nejakú dobu je to v pohode. Nemáš tam nainštalované nejaký aftermarket alarm alebo rádio?
 
Záleží aj koľko po vytiahnutí kľúča svietia, nejakú dobu je to v pohode. Nemáš tam nainštalované nejaký aftermarket alarm alebo rádio?
Nemám tam nainštalované nič...a svietia stále,zatiaľ najdlhšie som to nechal 15 minút a potom som vytiahol poistku.
 
Stále ostanú svietiť? Ja som to napojil na jednu voľnú poistku ktorá svieti 10 sekúnd po vypnuti motora ešte. Inak včera zomrela ľavá ledka, ostala svietiť na oranžovo, vydržala skoro 1.5 roka, objednal som druhé
Vieš mi konkrétne napísať kam si to napojil?

Dnes výmena riadacej jednotky S- 291 za novú a výsledok ten istý,po vytiahnutí kľúča ledky zhasnú na chvíľu a potom sa opäť rozsvietia....
 
https://www.speedtech.sk/product/7813/automaticky-spinac-drl-svetiel-keetec-as-drl
Toto tam mas nainstalovane?
Riadiacu jednotku mas spravnu? Na Off polohe (bez DRL) nema svietit nic, na Auto polohe cez den stretavacky nesvietia, len za tmy.
https://www.speedtech.sk/product/7813/automaticky-spinac-drl-svetiel-keetec-as-drl
Toto tam mas nainstalovane?
Riadiacu jednotku mas spravnu? Na Off polohe (bez DRL) nema svietit nic, na Auto polohe cez den stretavacky nesvietia, len za tmy.
Nemám tam konkrétne túto jednotku,mám tam S-291e...ako som písal všetko funguje ako má,akurát keď vypnem motor a zamknem auto tak svetlá stále svietia.
 
Vyměním jednotku světel GS1G-67-890A (tu mám) za jednotku GS1E-67-890A (tu potřebuji) - švagr koupil GH a štve ho že nemůže světla vypnout. Brno - domluva přes zprávy

Typy jednotek:
GS1D-67-890A - bez jakékoli automatiky
GS1E-67-890A - automat světel bez denního svícení
GS1F-67-890A - denní svícení bez automatu
GS1G-67-890A - automat světel s denním svícením - světla svítí stále (kromě polohy parkovaček)
 
Ta jednotka jde upravit vypájením pár součástek. Sám jsem si to takhle dělal, někde bych snad ještě i vyhrabal návod.
 
Ano návod je třeba na 4 stránce tématu :)
 
To vím, ale minule když jsem to řešil, měl nekdo zájem o můj typ. Výměna kus za kus je pro mě pohodlnější
 
Vyměním jednotku světel GS1G-67-890A (tu mám) za jednotku GS1E-67-890A (tu potřebuji) - švagr koupil GH a štve ho že nemůže světla vypnout. Brno - domluva přes zprávy

Typy jednotek:
GS1D-67-890A - bez jakékoli automatiky
GS1E-67-890A - automat světel bez denního svícení
GS1F-67-890A - denní svícení bez automatu
GS1G-67-890A - automat světel s denním svícením - světla svítí stále (kromě polohy parkovaček)
Joo to me taky sralo:joy:, taky jsem tu jednotku menil. Mel jsem tu, ze kdyz jsem dal klicek do polohy pred start, hned to startovalo xenony. Za 700 i s dopravou jsem ji kupoval na sbazaru na GG. A tu svoji tady prodal v inzerci asi za 500.
Takze nakonec GH jo se mu zalibilo?
Koukam ze stoji docela nesmysl, ze blasni za ni na ceskym netu chteji 4.5k. Zkus Mazdagentelman z Prostejova.
nebo zavolat sem https://auto.bazos.cz/inzerat/172416693/mazda-6-gh-combi-20d-103kw-veskere-nahradni-dily.php
 
Poslední úprava:
Back
Top