• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika na Mazdy / OBD II Bluetooth diagnostika

Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Mohl by nekdo srovnat diagnostickej software co bezi na Androidu? Ja vim ze to neni lehke, ale je tam toho spousta, nebudu instalovat vsechno. Co se tak nejvic hodi pro diagnostiku Mazdy?

Kdybych mel verit hodnoceni na GP, nejvyse je "Obd Mary" (4.8) a druhej "Car Scanner ELM OBD2" (4.7). To sem jakziv neslysel, myslel sem ze pro Mazdy je nelepsi asi ForScan nebo TorquePro (ty maji kupodivu docela nizke hodnoceni)...
 
ForScan by měl mít dobrou podporu pro věci specifické pro Mazdu. Osobně používám Car Scanner ELM OBD2, protože mi jeho rozhraní vyhovuje nejvíc. Ale já diagnostiku používám jen ze zvědavosti, tudíž se obejdu bez pokročilých funkcí.

Shrnul bych to asi tak, že pokud chceš diagnostiku i pro nějaký ten domácí servis a hodně funkcí tak ForScan. Jinak je to vcelku jedno, vyzkoušej a vyber co ti nejvíc sedne.
 
trochu to obnovim... forscan...je nejaky rozdil mezi desktopovou verzi a tou na telefon?
Omlouvam se jestli je to uz nekde popsany :)
 
U PC se dá i kódovat. Jinak už by plno věcí mělo fungovat i na telefonu (reset oleje atd.)

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Tak potvrzuju. Vcera jsem tu lite koupil a beha mi to na iphonu. Akorat koukam ze se tam da zobrazit snad i to jakou ma mazdicka naladu;)
 
A pak možná ještě jeden dotaz. Dá se nějak jednoduše a obecně shrnout, co navíc umí tohle https://www.scantool.net/obdlink-mxp/ oproti shora uvedenému linku od Číňana? Nemám ambice programovat a pouze by v mém případě mohlo jít o diagnostiku, sledování různých čidel a výpis chyb...
 
OBDLink-adaptery maji velice efektivni sleep-rezim se spotrebou jen par miliamperu, asi jako alarm v pohotovostnim rezimu. Muzes je tedy i po vypnuti motoru a zaparkovani klidne nechat v obd-zasuvce (ktera je vzdycky pod napetim).

Bezne levne adaptery tohle nemaji moc dobre vyreseno (resp. vubec), takze kdybys je nechal v zasuvce, po par dnech bys uz nemusel nastartovat.
 
Ahojte, doporučte co koupit pro desktop na widle, potřebuji teďka reset oleje pro Mazdu 2 DY 1.4 2005 diesel, a pak máme ještě mazdu 3 1.4 benzin, na vyčítání chyb, díky, jinak piště funkční verze HW, na ceně ani moc nezáleží, hlavně aby umělo resety a vyčíst chyby z řídiček systémů, díky Dejv
 
Zdravím Vás,
mohu se zeptat, jak je na tom aktuálně výběr vhodné diagnostiky pro Mazdu 5 CW 2013 automat pro PC? Koukal jsem jestli by byl vhodný :

A k tomu OBD Auto Doctor?

Mám problém s převodovkou ( nebo elektronice navazující), jelikož mi režim "D" začíná na palubním displeji poblikávat a automat mi přeřazuje na nižší kvalty když mi značka zmizí z panelu. Děje se to i při přeřazování na "N" nebo "R", kde automat sice zařadí a vždycky řadí, ale kontrolka palubního displeje poblikává (asi špatně vyhodnocuje?).

Je-li vůbec kabel a diagnostika vhodná pro takové hledání závady.

Děkuji
 
Zobrazuje se někomu ve Forscanu u CX 3 Electric Parking Brake Maintenance Mode (enter,exit)?
 
Ahoj,
Může mi prosím někdo doporučit diagnostiku na mazdu?
Dodnes používám Forscan, nicméně na mazdu není všespásný, tak jestli nemáte něco lepšího?
Díky
 
Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Back
Top