• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika FORscan - programování

Ahoj, tento týden bych měl mít vstřiky po repasi. Dokážu si je přes forscan v PC nakodovat sám? :)
 
Ano, přes PC to lze. Ale pokud je máš označené a dáš je na stejnou pozici, tak by si je nemusel kódovat. Důležité, aby na vstřicích byly kódy, aby si je zapsal do ECU.

 
Vstřiky jsem si poznačil, kde jaký byl. :) Ty kody mi dá firma, která ty vstřiky repasuje? Ještě si to ujasním. Kodování vstřiků a zapsání kodu do ECU jsou odlišné úkony? :)
 
Vstřiky jsem si poznačil, kde jaký byl. :) Ty kody mi dá firma, která ty vstřiky repasuje? Ještě si to ujasním. Kodování vstřiků a zapsání kodu do ECU jsou odlišné úkony? :)
Kalibrační kódy budou na vstřikovačích nové jako samolepky.
 
Takže když vrátím každý vstřik na své místo, nastavím jen tyhle dlouhé kody podle videa a bude to ok. Jinak ještě když měním Lambda sondu, tak ji taky koduji jako novou součást nebo ne? :)
 
Vzhledem k tomu, že vstřiky budou mít nové kódy vygenerované z kalibrační stolice, je to jedno, stejně je musíš zadat nově do ECU. Lambda se nijak nekóduje.
 
Na nějákým zahraničním klubu jsem našel info, že pomocí As-Build kódů v RKE jednotce u M6 GH by měl jít vypnout alarm. Nikde jsem nenašel ale seznam kódů který použít (našel jsem pouze na ford). Mělo by to být přes 731-01-01 a 731-01-02 kódy

Další věc - v DTS sekci mě vypisuje jednotka IC chybu U0140:00-08 (podle manuálu a kódů na netu se jedná o chybnou komunikaci BCM s CAN bus, jenže se nejedná o jednotku BCM ale IC)

A nakonec když změním některou položku (např. signalizace pásů) tak to uložit jde, ale když chcu změnit automatickej zámek při odchodu od auta, tak procedura projde na 100% ale pak to napíše chybu že změna nelze zapsat.

Mám klona ELS27 co umí zarás bez přepínače HS-CAN a MS-CAN. Napadá vás něco ?
 
@xPet @shr3k

Cyklus zapalování
ACC - ON - (START) - OFF
změnit na
ACC - ON - (START) - ACC - OFF
Jde! , právě jsem to na M6 GH 2.5 předfacelift přepnul. Takže po vypnutí motoru se např nevypne radio a vypne se až dalším stiskem. ;)

20190723_215933.jpg
 
Skvělé! Kdy a kde tě najdu? Zvládneš to přenastavit i na mojí M2?
 
@xPet @shr3k

Cyklus zapalování
ACC - ON - (START) - OFF
změnit na
ACC - ON - (START) - ACC - OFF
Jde! , právě jsem to na M6 GH 2.5 předfacelift přepnul. Takže po vypnutí motoru se např nevypne radio a vypne se až dalším stiskem. ;)

Zobrazit přílohu 23405
Gratuluji k prozkoumávání funkcí ForScanu, tento modul není u Skyactiv generace přítomen.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jsme přece v sekci GH, teď nějak nechápu :eek:

Edit: aha on to dopletl xPet, chtěl to na skyactiv

Proč mě nejde zapsat povolení funkce autolock? To bylo až u faceliftu? Procedura proběhne na 100%, ale v logu hodí chybu a napíše wrong car configuration.
 
Poslední úprava:
@xPet @shr3k

Cyklus zapalování
ACC - ON - (START) - OFF
změnit na
ACC - ON - (START) - ACC - OFF
Jde! , právě jsem to na M6 GH 2.5 předfacelift přepnul. Takže po vypnutí motoru se např nevypne radio a vypne se až dalším stiskem. ;)

Zobrazit přílohu 23405

Já to mám takhle nastavený, že až druhým stiskem tlačítka vypnu rádio, ale mám origo navigaci, tam je to třeba takhle...
Nebo se v tom už někdo hrabal... :D
 
Já to mám takhle nastavený, že až druhým stiskem tlačítka vypnu rádio, ale mám origo navigaci, tam je to třeba takhle...
Nebo se v tom už někdo hrabal... :D
To, co tam zobrazuje ForScan, jsou standardní nastavení dostupná i v originální diagnostice.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Proč mě nejde zapsat povolení funkce autolock? To bylo až u faceliftu? Procedura proběhne na 100%, ale v logu hodí chybu a napíše wrong car configuration.
Funkce je určena pro jiný (novější) typ BCM. ForScan tohle moc nerozlišuje, M-MDS by ti tu volbu pro tvé auto vůbec nezobrazil, pouze:
  • Advanced Keyless Function
  • Prevention Function of Key Containment in Trunk or Liftgate
  • Advanced Key Battery Low Warning
  • ACC Auto OFF
  • Power OFF Mode
  • Answer Back Buzzer Volume
  • Warning Buzzer Volume
Jsme přece v sekci GH, teď nějak nechápu :eek:
Edit: aha on to dopletl xPet, chtěl to na skyactiv
Zřejmě na tvůj popud, tys nás tu otagoval... ;)
 
Poslední úprava:
Takže je to pro facelift (vím že kolegové to na mazdách mají)
Nanarazils někde náhodou na AsBuilt kódy pro GH? všude jsou jen pro GG nebo GJ. Ono toho nebude moc ale údajně by pomocí toho měl jít vyřadit alarm a taky bych potřeboval pořešit trochu vyšší max jas na noční režim přístrojovky (denní je až moc a současnej noční je málo)
Ještě mě zajímá co je ACC auto off - to po čase přepne zapalování do OFF pokud nechám zapalování nějákou dobu v první poloze - ACC?
 
Bohužel nenarazil...
The function to automatically switch off the ignition after one hour has elapsed since the ignition was switched to ACC can be set to operable or inoperable.
 
Back
Top