• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Jak správně sedět v autě a držet volant

Já ji zítra zkusím. Jen vim že jsem ji kdysi nastavil tou páčkou na střední úroveň a více s tím nehybal. Spolujezdce nevím. Téměř nikdy jsem tam neseděl za jízdy. Auto nepůjčuji

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Možno skúsiť sedadlo o trochu posunúť dozadu a volant tiež pritiahnúť k sebe. Ale potom bude menej miesta vzadu. Aj autá na preteky DTM (špeciály "najšpeciálovatejšie") majú vodiča posunutého čo najviac do stredu auta :)

Blackwhite - vyskúšal by som predsa len sedadlo dať úplne dole. Tak nejako mi to k Mazde pasuje a možno to už potom človek nebude chcieť zmeniť 👍. Nie je to SUV, ani mestské približovadlo... Na druhej strane - nastavovanie sedadla je tam nato, aby sme si nastavili polohu, ktorá nám vyhovuje, že áno ;)
 
Možno skúsiť sedadlo o trochu posunúť dozadu a volant tiež pritiahnúť k sebe. Ale potom bude menej miesta vzadu. Aj autá na preteky DTM (špeciály "najšpeciálovatejšie") majú vodiča posunutého čo najviac do stredu auta :)
Nevím jak si došel k tomuto návrhu nastavení, ale mohu zkusit o zub dozadu a o zub blíže volant. A tu bederku když tu všichni tak chválite a já ji ani moc nevnímám máte vytazenou naplno?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Preferuji volant uplne zasunuty. Nevim proc, ale ziji v dojmu, ze vysunuta tyc rizeni vice trpi.
 
Blackwhite - vyskúšal by som predsa len sedadlo dať úplne dole. Tak nejako mi to k Mazde pasuje a možno to už potom človek nebude chcieť zmeniť 👍. Nie je to SUV, ani mestské približovadlo... Na druhej strane - nastavovanie sedadla je tam nato, aby sme si nastavili polohu, ktorá nám vyhovuje, že áno ;)
To jsem už vyzkoušel, hned po koupi byl sedák dole, jako u většiny z Vás :D, ale od mládí jsem zvyklý nějak sedět výš ;)
Ale do úplně horní polohy mám ještě daleko, takže inženýři z Mazdy mysleli ještě na větší extrémy 😂
 
Nevím jak si došel k tomuto návrhu nastavení, ale mohu zkusit o zub dozadu a o zub blíže volant. A tu bederku když tu všichni tak chválite a já ji ani moc nevnímám máte vytazenou naplno?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Bedrová opierka má tak nejako polohy 1 a 0... V polohe medzi sa aspoň mne rýchlo vrát ido polohy 0 :innocent: Mazda je skvelá, ale nie dokonalá. Ale to nie je asi žiadne auto. Lepšie sú také "prkotiny", ako závažné problémy...
Niekedy si sedadlo prestavím (napr pri čistení auta) a normálne nastavím. Potom po čase zistím, že to nie je celkom "ono" a posuniem sa o zub dozadu... :). Niekedy to prinesie lepší "športový" posed ;)
 
Back
Top