• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Koroze podvozku

Koblih376

nový člen
13
Dobry den, chtěl bych se zeptat na korozi podvozku. Jedná se o mazdu 6 gg Rv.2006. Pro představu pfoto. Chtěl bych vědět jestli je to standart a nebo je reálné sehnal zachovalejši. Mechanik mi tvrdil že 6 opravuje dlouho a že je to u všech stejne včetně kousků vyráběných po roce 2007 s antikorozní ochranou z výroby. Takže se chci zeptat jestli je reálné sehnat nějakou zachovalejši nebo je to u všech podobné. Předem díky za odpověď.

Screenshot_20211223_130118_com.huawei.android.launcher.jpg Screenshot_20211223_130113_com.huawei.android.launcher.jpg Screenshot_20211223_130106_com.huawei.android.launcher.jpg Screenshot_20211223_130102_com.huawei.android.launcher.jpg Screenshot_20211223_130100_com.huawei.android.launcher.jpg
 
Dají se najít určitě hezčí kousky, ale zas i horší. Hodně bude záležet jak je na tom zbytek karoserie. Nápravy, či prvky řízení a zavěšení se dají určitě vyměnit, hodně záleží kolik peněz do toho chceš vrazit.....

EDIT:
Já bych do tohohle asi nešel.......
 
Dají se najít určitě hezčí kousky, ale zas i horší. Hodně bude záležet jak je na tom zbytek karoserie. Nápravy, či prvky řízení a zavěšení se dají určitě vyměnit, hodně záleží kolik peněz do toho chceš vrazit.....

EDIT:
Já bych do tohohle asi nešel.......
Dobrá díky za odpověď. Hezké svátky
 
Na teto uz reznou dost veci, ktete nevymenis jen tak. Toho se zbavuje nekdo, kdo vi, ze uz to jen tak neprojde dalsi technickou. Do toho bych urcite nesel s vyhledem to udrzovat, abych si to mohl nechat dele. To je tak koupit za desitku a dojezdit to do technicky. To si najdi jiny kousek. Za chvili tu bude v inzerci 2.0 benzin mistniho clena. Co ty chces za motor, prevodovku a karoserii?
Pripadne mohu z vlastni i spoluhracovo zkusenosti doporucit:
Ted tam GG nema, ale klidne tam napis co hledas, jestli neco nebude mit u svych zdroju. Ja to take tak udelal. Takze moje se ani na net nedostala.
 
Na teto uz reznou dost veci, ktete nevymenis jen tak. Toho se zbavuje nekdo, kdo vi, ze uz to jen tak neprojde dalsi technickou. Do toho bych urcite nesel s vyhledem to udrzovat, abych si to mohl nechat dele. To je tak koupit za desitku a dojezdit to do technicky. To si najdi jiny kousek. Za chvili tu bude v inzerci 2.0 benzin mistniho clena. Co ty chces za motor, prevodovku a karoserii?
Pripadne mohu z vlastni i spoluhracovo zkusenosti doporucit:
Ted tam GG nema, ale klidne tam napis co hledas, jestli neco nebude mit u svych zdroju. Ja to take tak udelal. Takze moje se ani na net nedostala.
Dobrý den, díky za odpověď. Hledám sedan/hatchback po roce 2006 2.0 108kw klidně i 1.8 88 kw šedou, modrou, černou klidně i stříbrnou jen ne červenou ?.Díky moc za pomoc hezké svátky ??

Budu teď prodávat svou, ale inzerát budu tvořit až po svátcích, je samozřejmě taky trochu orezlá ze spod ale ne tak jako na těch fotkách a celkem jsem se snažil o ní starat. Kdyžtak více info prozatím zde:
Dobrý den, díky za odpověď. Hledám cokoliv krom kombi a červené karoserie ?. Jinak četl jsem o vašich mazdach moc hezká historie ?. Hezky svátky ?
 
Dobrý den, díky za odpověď. Hledám sedan/hatchback po roce 2006 2.0 108kw klidně i 1.8 88 kw šedou, modrou, černou klidně i stříbrnou jen ne červenou ?.Díky moc za pomoc hezké svátky ??
Hatch ma lepsi pristup do kufru. Najit karoserii+motor+dobry stav je narocne. K tomu za dobre penize. Neni moc prostoru si vybirat jeste barvu? Ja jsem take musel skousnout kozene sedacky. Na netu nejake jsou. Kolik za tohle majitel chtel?
 
Hatch ma lepsi pristup do kufru. Najit karoserii+motor+dobry stav je narocne. K tomu za dobre penize. Neni moc prostoru si vybirat jeste barvu? Ja jsem take musel skousnout kozene sedacky. Na netu nejake jsou. Kolik za tohle majitel chtel?
Dobrý den. Naprosto chápu ?. Kdyz jsem na ni poprvé narazil tak jsem si na vymyslel modrou barvu rok 2008 2.0 v plné výbavě a během půl roku jsem požadavky stáhl na 20% původních ?. Majitel chtěl 45 tis. Jinak v krásném stavu
 
Záleží odkud jsi. Osobně jsem taky několikrát navýšil rozpočet, změnil model i značku ( Sekundární volba: pohrával jsem si s myšlenkou koupi Alfa Romeo 159 2.2 benzina :D )
Nakonec se našla jedna Mazda 6 2006 2.3 ke koupi za ještě vyšší rozpočet než jsem měl a nakonec ji i vzal.....prostě jsem musel......

Taky mi dost aut proteklo mezi prsty, protože jsem byl nerozhodný a doufal v něco lepšího.....

EDIT:

EDIT2:
A červená na Mazdě vypadá super......
 
Jojo také jsem jich měl více v hledáčku. Na koupi nespěchám takže raději vyčkávam, hledám a získává zkušenosti na co si dát bacha.Musim říct že jsem nečekal že hledání prvního auta bude tak náročné ?taky jsem si lépe vybrat nemohl. Rozpočet mám do 100k.Take dost často slycham že za ty peníze by se dala sehnat skvělá skodovka nebo VW ale mazda má v mém srdci zvláštní místo.
 
Něco takového jsem slýchával v práci taky....nač tak velké auto, nač Mazdu, kup si Škodu či VW, ale je to o tom požitku z cesty a to nikdy nepochopí.

To samé když jsem jim říkal za kolik jezdím a co tankuji za benál :D Prostě auto s duší....

EDIT:
Hlavně koroze, tenhle oranžový mor vážně Mazdě nesvědčí. Motorizaci bych minimálně volil 2.0 108 Kw, 1.8 je taková utahaná a tento typ auta spíš slabší agregát. Osobně bych se vyhnul naftě ( pokud tedy nebude od zdejšího člena ) ale všeobecně benzínové motory Mazda umí na výbornou.
 
Jojo jednu chvíli už jsem opravdu zvažoval že se na to vykašlu když jsem viděl ten podvozek u jinak tak nádherného zachovaleho auta. Všichni kolem se shodli že by do toho nešli tak jsme ji odvezli 5km ke známému a bylo to poprvé co jsem v ní seděl a tu jizdu jsem si neskutečně užil krásný zvuk, krása nočního interiéru a hezké svezení mi to rozhodli že je to to pravé ?. Dal zkusím štěstí zde:
 
Osobně bych do 1.8 opravdu nešel, na spotřebě prakticky nic neušetříš, zato budeš mrhat talentem skvělého podvozku ? pokud na to opravdu moc nespecháš, počkej raději alespoň na nějaký pěkný dvoulitr.
 
1.8 je fakt malo na tak velike a tezke auto. 1.8 je v poho tak na Astru z te doby ? Jak rikal kolega, zabijes tim potencial podvozku a budes ji muset porad slapat na krk, kdyz budes chtit aby jela. Takze na spotrebe opravdu nic neusetris.
Jestli mas 100k, tak po autech za 45 nekoukej, tam bude vzdy neco. Jasny, nemusis vypalit vse, ale koukal bych od cca 70. Tu co jsi mel zvedlou, to za 45 nikdo nekoupi, kdyz to ma sezrany napravnice a nosniky.
Tady mas jednu v Praze, kdyz tam chces jet na tu 1.8
 
Dobrý den, nakonec Praha padá z rodinných důvodů. Na tuhle jsem také narazil a určitě se taky po ní poptám. Díky za pomoc
 
Jen pro ukázku, když jsem Mazdu kupoval, tak jsem to také měl dost prožraný. Ale co mám zkušenosti, jakmile auto stojí v garáži, tak už koroze moc nepostupuje. To tvoje je daleko horší. Na druhou stranu je dnes situace horší než před dvěma lety a o ojetá auta je velký zájem a dokonce se prodávají dráže, než za co jsem to koupil já.

M6_spodek.jpg
 
Jen pro ukázku, když jsem Mazdu kupoval, tak jsem to také měl dost prožraný. Ale co mám zkušenosti, jakmile auto stojí v garáži, tak už koroze moc nepostupuje. To tvoje je daleko horší. Na druhou stranu je dnes situace horší než před dvěma lety a o ojetá auta je velký zájem a dokonce se prodávají dráže, než za co jsem to koupil já.

Zobrazit přílohu 38427
1.8 je fakt malo na tak velike a tezke auto. 1.8 je v poho tak na Astru z te doby ? Jak rikal kolega, zabijes tim potencial podvozku a budes ji muset porad slapat na krk, kdyz budes chtit aby jela. Takze na spotrebe opravdu nic neusetris.
Jestli mas 100k, tak po autech za 45 nekoukej, tam bude vzdy neco. Jasny, nemusis vypalit vse, ale koukal bych od cca 70. Tu co jsi mel zvedlou, to za 45 nikdo nekoupi, kdyz to ma sezrany napravnice a nosniky.
Tady mas jednu v Praze, kdyz tam chces jet na tu 1.8
Díky. Dal jsem na vás a hned po vánocích jsem tam jel a nakonec i koupil ?.
 
Back
Top