• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Matice kol

Kola mám dezent grafit a matice k nim stříbrný, vím že byly asi o centimetr delší než ty origo.20180716_111639.jpg
 
Nedelas nahodou do politiky? Jinak si to neumim vysvetlit....

Zkusim to jeste jednou...

Jsou k 18" originalnim Al diskum stejne matky, jako k 16" originalnim Al diskum?

Naprosto mi postaci odpoved ANO, nebo NE.
 
Ahoj, už 3 roky používám na BM (a na 323BJ jsem je měl taky cca 3 roky) tyhle polobezpečnostní matice od D1Spec:
http://www.ebay.co.uk/itm/D1-SPEC-L...797485?hash=item2ed96568ed:g:WDsAAOSwBP9UYgKH
jsou lehounký, pevný, mají spešl rozměr takže něco jako polobezpečnostní, a i když výrobce píše že se na ně nemá používat vzduchová pistole s příklepem na povolování a dotahování,tak mě se s nima nikdy nic nestalo (ani náznak že by se kroutily)

A jak je to s tou povrchovou úpravou? Zažil jsem matice, které byli během krátké doby sedřené od pistole a vypadalo to pak hrozně.
 
@Polsonside Tady k nim dostaneš vlastní nástavec, který má trochu atypický rozměr, protože jsou "polobezpečnostní" (není to ani 14ka ani 13ka) a ten na tu matici při povolování nasadíš a až na ten nástavec se dá ráčna/pistole s oříškem. D1Spec je měli hodně přesný, takže i při povolování se nic nepoškodilo. Teď už tyhle matice nemám, ale celkem jsem je používal cca 7-8 let a vypadali mnohonásobně líp než třeba originální po tý době.
Jen je dobrý si dát pozor, protože na netu hodně frčí falsifikáty nebo různý napodobeniny z hliníku a to je trochu ruská ruleta z bezpečností. Tyhle z odkazu, který kupodivu stále ještě funguje, jsou z oceli jako origo matky a to opravdu doporučuji si pohlídat.
 
Akorát jsem se teď zhrozil, kolik to aktuálně vychází. S veškerými poplatky za přepravu to dělá 2443Kč, což je tedy hrozná raketa. Tebe tehdy vyšli na kolik?

Jinak všude se uvádí, že se jedná o slitinu hliníku a hořčíku, tak nevím, jak uhlídat aby byli z oceli..
 
Poslední úprava:
No je to už hodně dlouho, ale bylo to okolo 2000Kč, což je ale za kvalitní matice takovýhleho typu docela normální cena. Ty levný bývají právě z hlíny. Ty co jsem měl já byly stoprocentně z oceli, jen ta barevná čepička nahoře byla z hlíny, což už je jedno.
 
Mám zde doporučované D1 Spec v černé barvě, na jednu stranu jsou super, na druhou už mi stihly za ten rok chytit tu oranžovou rakovinu povrchově (blbé bylo, že jsem během toho roku asi 5x sundavala kola, protože se furt na autě něco dělalo, ale vždycky pěkně ručně, žádný razák)
Upozorním, že jsem je kupovala z odkazu, co tu byl z ebaye..

Někdo tip, jak je ošetřit pro delší výdrž té černé? Nebo jiné matice s kvalitnějším lakováním? 😅

Díky.

IMG_20240207_101030.jpg
 
Jestli nemáš ten fake z té slitiny hliníku. Já mám ty originál ocelové a po dvou letech absolutně jako nové.. Kupoval jsem je v Čechách. 6c9a99585d507b597bb171b91d330ec9.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Hlinik reznout nebude, spis zoxiduje, ne? A ty matice vypadaji na cistokrevnou rez.

Každopádně kde jsi je kupoval? Konkretni odkaz? Také jsem o nich přemýšlel. Nakonec jsem ale vzal cerne plastove krytky od Cinana za par korun, ktere dle meho udelaji mnohem vetsi sluzbu?!
 
S tímhle toho moc nenaděláš. Když to zbrousíš a něčím stříkneš, tak při prvním povolení tu barvu sedřeš. Jiný povrchový úpravy se asi finančeně nevyplatí. Já měl tyhle matice v tom "chromovym" provedení s červenou čepičkou, ale používal jsem je na BM převážně od března do října, takže rez na nich jsem neznal. I když co si vybavuju, tak jsem je měl i na 323BJ, kde jsem je měl po celý rok a určitě nebyly takhle zrezlý ani po těch pár letech co jsem 323BJ měl.

@Polsonside teď mi to podle tvý fotky došlo... Já tam měl taky ten nápis D1Spec na čepičce a ty Katčiny ho nemají. Důvod ???
 
Já je vozím na obou sadách celý rok pač jsou skvělý. Jednak lépe sedí v závitu a taky jsou na 17 ořech, který není běžný takže lehká ochrana před krádeži.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
S tímhle toho moc nenaděláš. Když to zbrousíš a něčím stříkneš, tak při prvním povolení tu barvu sedřeš. Jiný povrchový úpravy se asi finančeně nevyplatí. Já měl tyhle matice v tom "chromovym" provedení s červenou čepičkou, ale používal jsem je na BM převážně od března do října, takže rez na nich jsem neznal. I když co si vybavuju, tak jsem je měl i na 323BJ, kde jsem je měl po celý rok a určitě nebyly takhle zrezlý ani po těch pár letech co jsem 323BJ měl.

@Polsonside teď mi to podle tvý fotky došlo... Já tam měl taky ten nápis D1Spec na čepičce a ty Katčiny ho nemají. Důvod ???
Tehda, když mi přišly, jsem si taky všimla, že tam ten nápis nemám, oproti ostatním.
Nicméně, počítala jsem s tím, že když je objednám ze stejného odkazů, co tu je od tebe, bude to v pořádku.
Ale asi tomu tak není 😅
 
Back
Top