• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Mazda 3 BM/BN spotřeba - pochlubte se za kolik jezdíte

Tak musel jem to nahrat do pc aby to slo. Ta spotřeba byla vlastne z Frydku Mistku z Benziny az ke slovenskym hranicim.

IMG_0883.JPG
 
To jsi jel na 2ku celou cestu ne? Já jednou dekarbonizoval motor že jsem jel pár desítek km na 3ku asi 150 a měl jsem spotřebu asi 9
 
To jsi jel na 2ku celou cestu ne? Já jednou dekarbonizoval motor že jsem jel pár desítek km na 3ku asi 150 a měl jsem spotřebu asi 9
Nevim no ja mam dvojku max do 92 km/h. Vetsina cesty byla na 3-4 stupeň a vzacne paty...
 
Já asi jezdím jako důchodce oproti tobě, mám teď 6.1l průměr ale do práce jezdím za 5.5 (Dálnice 50km).
Je pravda, že z práce tomu dám víc ale stejně mi to neleze nahoru
 
Já mám spotřebu ustálenou na 8,5 těma mejma kratasama... Ale jak vyjedu dál 6-7 jde, ale stejně se to vždycky zvrtne v 8...

Co me prekvapuje, že po odemčení výkonu motoru mám spotřebu pořád stejnou..
 
Ahoj, jsem novy aktivni clen. Pasivne sleduju uz dlouho.
Mam M3 BN G120 2018.

V lete 5,8 litru, v zime 6,2 litru na 100 km. Minimum mesta a kratkych pojezdu. Dalnice 60%, okresky 30%, mesto 10%. Nejsem brzdou provozu, ale spis naopak. Dalnice standardne 140 tacho tempomat (137 kmh GPS).
 
Ahoj,
tahle kára mě hrozně baví, ale to tankování jsem zatím moc nepochopil.
Jednak mi často vypíná pistole na různých pumpách a pak taky často vychrstne na konci plnění, což vůbec nechápu a těžko se tomu předchází.
Ale co mě zajímá je spotřeba. Mám 88kW a jezdím kratší cesty a lehká noha, řadím kolem 3tisíc otáček.
Snažil jsem se tuhle vzít plnou, ale někde u 43/44l to prostě vypíná a více tam nekopnu (mám to chápat tak, že tam tedy těch průměrných 6 litrů na 100km zbývá (nádrž objem 51l )a že pokud se rozsvítí kontrolka a údaj dojezdu klesne na ---, tak je auto schopné ujet ještě těch 100km?)...Jelikož tento údaj když se rozsvítí, tak jsem ujel cca 640km a to mi připadá dost málo k té spotřebě, ale pokud přičtu těch dalších 100km, které by mělo auto zvládnout i s ukazatelem --- tak se dostanu na 740km a to už vcelku odpovídá. Do nádrže liju pravidelně aditiva.
 
Ahoj,
tahle kára mě hrozně baví, ale to tankování jsem zatím moc nepochopil.
Jednak mi často vypíná pistole na různých pumpách a pak taky často vychrstne na konci plnění, což vůbec nechápu a těžko se tomu předchází.
Ale co mě zajímá je spotřeba. Mám 88kW a jezdím kratší cesty a lehká noha, řadím kolem 3tisíc otáček.
Snažil jsem se tuhle vzít plnou, ale někde u 43/44l to prostě vypíná a více tam nekopnu (mám to chápat tak, že tam tedy těch průměrných 6 litrů na 100km zbývá (nádrž objem 51l )a že pokud se rozsvítí kontrolka a údaj dojezdu klesne na ---, tak je auto schopné ujet ještě těch 100km?)...Jelikož tento údaj když se rozsvítí, tak jsem ujel cca 640km a to mi připadá dost málo k té spotřebě, ale pokud přičtu těch dalších 100km, které by mělo auto zvládnout i s ukazatelem --- tak se dostanu na 740km a to už vcelku odpovídá. Do nádrže liju pravidelně aditiva.
Tak to jsi tam dostal ještě hodně:))) Mě ukazuje dojezd i 750km, když natankuju.
U mě pistole v pohodě, žádný vypínání, jinak pokud přidáváš aditiva, z boku hrdla je díra, tak bacha ať ti to tím vevyteče (asi na přisávání vzduchu). Naštěstí je u mazd ta díra na straně, protože jsem viděl třeba fordy které ji mají dole:)
Ta rezerva je dost veliká, a když auto ukazuje dojezd 0, průměrně bývá v nádrži ještě 10 l banzínu.
Já tankuji vždy od rezervy plnou a je to tak kolem 40 l. Nejvíc co jsem tam dostal bylo přesně 41,14 l a to už jsem jezdil několik desítek km s ukazatelem dojezdu 0, nebyl to dobrej pocit, ale spíš bych to brla tak, že když to ukazuje dojezd 0, tak začínáš jet na rezervu:))))
 
Pak to tedy odpovídá pokud tedy při zobrazení pomlcek místo dojezdu je auto schopno ujet ještě 100km. Někdo tu psal že pomlcky zobrazuji přesně tvoji spotřebu takže v nádrží v ten moment je tolik litrů kolik máš průměr. Jako nechce se mi to riskovat ale při další příležitosti zkusím najet 50km pod pomlcky...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Pak to tedy odpovídá pokud tedy při zobrazení pomlcek místo dojezdu je auto schopno ujet ještě 100km. Někdo tu psal že pomlcky zobrazuji přesně tvoji spotřebu takže v nádrží v ten moment je tolik litrů kolik máš průměr. Jako nechce se mi to riskovat ale při další příležitosti zkusím najet 50km pod pomlcky...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Pokud pojedeš 50km s dojezdem 0, tak si myslím že tam dostaneš tak 55-56 litrů, ale moc bych to nevyjížděl, na dně může být bordel a pak ti to zbytečně zašpiní filtr. Na staré BA, která měla nádrž na 55 l, jsem tankoval také vždy o 10 l míň, kolem těch 45 a víc ani rána:)
 
Tady je nádrž 51litru. Takže jsi chtěl napsat 45/46 litrů předpokládám
Tak to dno bych asi vyjel pokud bych najel 100km při dojezdu 0km.
To samozřejmě riskovat nechci.


Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tady je nádrž 51litru. Takže jsi chtěl napsat 45/46 litrů předpokládám emoji23.png
Tak to dno bych asi vyjel pokud bych najel 100km při dojezdu 0km.
To samozřejmě riskovat nechci.


Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Jo chtěl jsem napsat 45-46:))
Na BA jsem měl několikrát venku z nádrže čerpadlo a ten hrubej filtr totálně zalepenej kalem, teď do 3ky tankuju jen Benzina atd. a 100 oktan:)
 
Tak já měl rozebrán předešlý motor co jsem krmil celý život aditivem a nikdo nechápal jak byl čistý. Vpodstate 95 +aditiva je totéž jako nějaký prémiový benal..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tak já měl rozebrán předešlý motor co jsem krmil celý život aditivem a nikdo nechápal jak byl čistý. Vpodstate 95 +aditiva je totéž jako nějaký prémiový benal..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
A co jsi dával? Já tam liju VIF, když nemají 100 a musím natankovat 95.
 
Já mám taky VIF. Ten 5l barel a odlevam na každou nádrž.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Když jsem to koupil z 45tkm najeto, začal jsem dávat 100oktan a nebo 95 a VIF a z výfuku tekly černý sračky. Po pár natankováních to přestalo, teď jsou koncovky čisté, nebo maximálně dole trošku špíny:)
 
Souhlasím. Já ji koupil s 15tis a rozhodně si myslím že aditiva mají přínos ale přesvědčovat nikoho nehodlám. Spotřeba cca stejná ale motor to efektivně zbavuje karbonizace..a udržuje ve výborné kondici. Já tomu věřím.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Hmm. Když se snažím moc a nasadim kloubouk, jezdím za 6,5. Jinak průměr 7,2.
Dalnice je za 8,5 v 150km/h

Jinak též leju VIF. Zda pro dobrý pocit, nebo to něčemu pomáhám nevím. U předešlého auta 250k km byl servisak překvapený nad stavem motoru při generálce. Asi ten VIF k něčemu bude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top