• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Mazda 3 BM/BN spotřeba - pochlubte se za kolik jezdíte

Hmm. Když se snažím moc a nasadim kloubouk, jezdím za 6,5. Jinak průměr 7,2.
Dalnice je za 8,5 v 150km/h

Jinak též leju VIF. Zda pro dobrý pocit, nebo to něčemu pomáhám nevím. U předešlého auta 250k km byl servisak překvapený nad stavem motoru při generálce. Asi ten VIF k něčemu bude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já dlouhodobá 6.5, když jedu hodně ekojízdu tak i 4.5, ale to mi přijde podtáčení. Překvapen jsem byl docela jízdou po dálnici protože spotřeba 5.8 a jel jsrm dost dlouho 130.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
 
To máš pěkný. Když se moc daří a trasu znám a nikdo mne nebrzdí v dojezdu na volnobeh, tak dam 5,5 na jízdu. Ale je to řidičský nesmysl


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zelený obsah vifu je ten staršího data,nový je modrý a vylepšený pro přímovstřikové motory.Černý ten pro benzínové motory není.
Jo zelený, půl litrový stojí kolem 200,- , na benzince o 100,- víc

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
 
Tak včera jsem vyjel asi 10km na pomlcky a do nádrže jsem dostal 43l. Dojezd mi to ukazovalo 800km a reálně ubývá...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
To taky celou dobu resim, kde je ta hranice. Tankovaci rekord mam taky na cc 41,5 litru, ale to jsem mel jeste dojezd 6 km :) a jeste jsem po plne 3x cvaknul.

Dalsi vec, ktere jsem si vsiml, tak pod 200 km dojezdu najednou zacne dojezd mizet vyrazne rychleji nez je realita, a poslednich 50 km dojezdu naopak vydrzi klidne tak 80 - 100 km nez to realne zacne lizat nulu.

Co se tyka maxima dojezdu, tak realne cca 700 km se da. Mel jsem predtim diesel, co zral 5,2 a mel 65 litru realnou nadrz. Tam to bylo paradnich 1200km. S mym najezdem bohuzel stojim kazdy tyden na benzince. Ale nemenil bych.
 
Tak věřím že těch 800km na nádrž je reálných ale opravdu až do vysati. Jinak těch cca 700km. Ubyvani dojezdu též pozoruji že mizí podle nálady ale tím že jednou ubývá rychleji a při konci pomaleji tak vlastně odpovídá té hodnotě kterou předpovídá. Ale mě to třeba teď po natankovani ukázalo 800km ale pokud pojedu pouze do nuly tak vyjedu cca 650km. Ale jezdím převážně kratší cesty do práce a jednou za 14 dní nějakou dálku.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tak za poslední den 900 km. 300 km v ČR bez dálnic (obec 60, mimo 100) a 600 km Rakousko + Itálie dálnice (130), 3 dospělí a 2 děti + rakev na střeše + klima pořád na Eco a spotřeba 5,9 podle tankování. Palubak ukazoval 6. Za mě spokojenost. M3 BM 120k.
 
900km? To kolik si ujel ještě po tom co to ukázalo 0km.?
Mimochodem jaký je rozdíl mezi klimou AC a tou Eco při druhém stisku?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jasný že ne na jedno tankování. Tankoval jsem na začátku v ČR, pak v Rakousku a dotankoval do plné v Itálii. Při režimu Eco by měla jet klimatizace na menší výkon. I když dáš auto klimu třeba na 22 stupňů a venku je 20 stupňů, tak se po chvilce přepne na Eco.
 
Přidám se taky. Mám M3 G165 a jezdím 60% Praha, 20% mimo, 20% dálnice. Spotřeba celkový průměr 6,2. Pokud jsem se šel projet ostře po okreskách, čuměl jsem jak blázen - 23.6 litru. I to se dá docílit. Cesta na dovolenou do Chorvatska - 5.7
Jinak k tomu ukazateli benzinu - vzal jsem už 2x do kanystru a vyjel jsem nádrž až k chcípnutí motoru. Jednou to bylo 120km pod nulou, podruhé 116km. Docela mi vadí že to ukazuje takové nesmysly ale v Mazdě mě ubezpečili že je to tak normální.

Pak to tedy odpovídá pokud tedy při zobrazení pomlcek místo dojezdu je auto schopno ujet ještě 100km. Někdo tu psal že pomlcky zobrazuji přesně tvoji spotřebu takže v nádrží v ten moment je tolik litrů kolik máš průměr. Jako nechce se mi to riskovat ale při další příležitosti zkusím najet 50km pod pomlcky...
Přes 100km pod nulu je naprosto v pohodě. I 120km pod nulu jsem najel než to chcíplo.
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top