• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

Proti oslnění zezadu docela pomůže i fotochromatické vnitřní zrcátko. Nevím jak jsou na tom nižší výbavy u BM, ale Revolution ho má standardem.
 
Čo sa týka radenia prevodovky...
Kedysi sme mali Škodu 110L (stále je v rodine). Auto malo problém s radením dvojky, tak sme radili s medziplynom - bolo to "coolove" a to auto ma celkom naučilo jazdiť.
Moja Mazda má prevodovku úplne v poriadku. Možno rýchle preradenie zo 6-ky na 3-ku nejde až tak rýchlo... ale to asi bude dôsledok mechaniky prevodovky (=vlastnosť, nie chyba).

Auto mám 6,5 roka a má cca 70 000 km. Momentálne netuším za čo iné by som vymenil (ani za novú 3-ku nie), ale pre mňa je to úplne úžasné auto. Na jar dostane za odmenu nové 18 palcové kolesá (bude ešte krajšia a jazdne lepšia) + úpravu audia (nové repro).
Zvyknem hovoriť, že keby som to auto pred časom nekúpil, tak sa doteraz otáčam so slzou v oku za Mazdou 3 BM / BN. Koľko bolo "expertov", ktorí odrádzali od kúpy Mazdy - lebo korózia, alebo spochybňovali "Skyactive technológiu"... Nedal som sa odradiť, kúpil som (srdcom a samozrejme som poznal všetky technické detaily a mal prečítané všetky testy, články...) a ani sekundu som neľutoval. To auto mám vážne rád 👍 Je to také úplne normálne skvelé auto (dizajn / technika a spoľahlivosť / jazdné vlastnosti = taká kombinácia sa nevidí často), aké sa dnes len ťažko zháňa.

Na záver - koľko krát sa vám stalo, že pri predstavení auta ste si povedali - "To auto si raz kúpim". Mne iba raz - pri Mazde 3 :)
 
První, co mě zarazilo, je zvýšena hlučnost motoru (hlubší - dunivý zvuk) při otáčkách motoru od 2 do 2,5 tis. Před týdnem v největších mrazech se dunění do interiéru přenášelo tak výrazně, že mi v těchto otáčkách drnčela i řadící páka. Po opadnutí mrazů se dunivý zvuk do interiéru už tak nepřenáší, ale i tak je to protivné. Měl jsem podezření na prasklinu na výfuku, ale u auta zvednutého na heveru se při zmiňovaných otáčkách dunění neprojevuje.
Spíš si zkontroluj, jestli nemáš netěsnost v sání. To co popisuješ tu už bylo někde diskutováno při aplikaci přímého filtru.
 
Jako těžké téma. Je to věc názoru jedince. Někdo tu bude tvrdit že svítí lépe než led a někdo ze podobně či hůře. Xenon stářím dost ztrácí na světelném výkonu ale když mám více aut v rodině a je to jako že žárovka, Xenon a led... Tak led má jasně bílý čtverec, Xenon svítí velmi podobně ale ten čtverec není tak výrazný a je zbarven do bílo žlutá a žárovka má nejasný žlutý čtverec...

Samsung S22 256GB Tapatalk
https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-led-vs-xenony-zkusenosti-alh-i-activsense.578/#post-13887 asi tak
 
Čekal jsem tento příspěvek. Nějaké foto v garáži a všichni tomu teď věřte. Za mě mluví vlastní zkušenost, kde led jednoznačně vítězí v jedoucím autě kde sedím jako řidič. Ale to je jedno. Nehodlám to tady více rozvádět a hádat se. Ať si každý věří čemu chce..
 
No neviem... mame v rodine Suzuki Sx4 Scross s Bi-led projektorom od Koita a oproti Bi-Xenonom v Mazde (Taktiez Koito) mi to teda pride lepsie, hlavne v stretavacom rezime. To tam mam ziarovky Night Breaker Laser od Osramu a jeden svetlomet je relativne novy - zrejme meneny nedavno na poistnu udalost.
 
Jasně, stejně tak můžeme například konstatovat, že stará jedničková halogenová fábie svítí daleko lépe jako o 15 let mladší halogenová šestka.
Zůstal bych tady u toho porovnání světelné techniky mazd ve stejných letech ;)

Aktuálně jezdím quadled a samozřejmě bych se k výbojkám do nových aut taky nevrátil. (to jen pro úplnost, že nejsem odpůrce led (jak bych taky mohl :) )
 
LOL "nějaké foto".Tohle jsou dvě auta a dělí je cca rok stáří. Kdysi jsme to nafotili s Luďkem Kučerou, protože nás to jednoduše zajímalo.
 
Jasně. Tak já asi blbě vidím. Tvrdím co jsem viděl v realitě na dvou Mazdach nebo co mám doma Sportage. To není vycuc z vesmíru aby nestála řeč. Ostatně novější technologie bude horší než ta předchozí. Proto jsem psal že každý to vnímáme jinak..Nikomu to neberu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Hoši. Buďte za něj rádi. Pokud dobře čtu, tak dražší a lepší varianta přímého promítání na čelní sklo u BP často trpí pazvuky a uživatelé hledají návod jak rozebrat a vyřešit. Nehledě že kolem je světle modrý rámeček co se týče toho co vidíte na čelním skle a nevypadá to hezky (2019). Kdežto tady ta levná varianta nikde ve světě nezlobí a ani nevydává pazvuky. Prostě dělá co má a dělá to tiše a spolehlivě. Něco jako vysouvací infotaiment Audi. Ale je fakt, že do toho téměř nekoukám až na časy, kdy jsem v něm sledoval pokyny mazda navigace nebo to vnímal jako žhavou novinku.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A čo máme povedať my, ktorí nemáme ten vysúvací display pred vodičom ? ;)
Všimol som si, že model BM mal strieborný rámček stredového displaya - to sa muselo tiež odrážať v prednom okne, alebo nie? Ja mám rámček čierny.
 
Nič sa našťastie neodráža to by ma je....o, na to som alergický. Pre istotu ani neleštím hornú časť prístrojovky. Alebo keď tak takým matným od fi. Sonax.
 
Back
Top