• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

@M3grey A co s tím? Jako nakydat tam roztavenej polyethylen? Tavná pistole je podle mě jedna z největších blbostí na světě, vhodná tak akorát pro dekoratéry... Ale nevysmívám se, třeba to je jen moje předpojatost a neznalost.

@Polsonside Záleží co to je za materiál. Nemusí bejt vůbec v moci horkovzdušný pistole ho natavit. Zkusil bych možná nějakej malej kousek, ideálně oddělenej od zbytku podrobit tortuře teplem ;)
 
Není důvod to ničit úplně. Stačí když to vlivem teplého vzduchu zpecu. Jen nevím jestli tavna pistole nebo spíše ta horkovzdušná. Z výroby tam nějaké pripeceni je a jedno mi jen povolilo.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tavnou určitě ne. Jsou tam vysoké teploty. Držet rozhodně nebude . Zkusil bych horkovzduškou a uvidíš, jak se materiál bude chovat.
 
Biscuit: Byl to jen napad.

Horkovzduskou? Jakoze natavite to rouno? Nebo zdeformujete ten plastovy dekl? Tak hodne stesti.

Za to rouno moc neni funkcni nahrada, uz jsem okolo toho trochu patral.
 
Poslední úprava:
Není důvod to ničit úplně. Stačí když to vlivem teplého vzduchu zpecu. Jen nevím jestli tavna pistole nebo spíše ta horkovzdušná. Z výroby tam nějaké pripeceni je a jedno mi jen povolilo.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Ten pelichající kryt jsem řešil já. Taky jsem zkoušel tu izolaci nejdřív zatavit. Mě ale pelichala ze všech spojů. Po nezdařeném pokusu jsem to vzdal a vzal "nový" kryt od @Max6. Ale horkovzdušnou pistoli jsem na to nezkoušel. Tak pak dej vědět, jak si dopadl.
 
No.... Objevil jsem maníka co kryt nabízí ve stavu jako nový z obou stran na CX3 což je podle mě identický kryt a za 4 kila. Tak doufám že se zítra dohodneme a já ho vyměním. Každopádně i tak zkusím tou pistolí opravit ten stávající.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jsou tyčinky do tavne pistole, ktere vydrzi 150°C. Treba se najdou i odolnejsi, nevim. Dale existuji ruzne tmely, co daji 260-300°C.
 
Polsonside dobře,koupíš zánovní kryt a za chvíli ti bude pelichat znovu. To budeš dokola kupovat jiný kryt?
Mně osobně až se začne ta izolace sypat,což se možná už děje, nekontroloval jsem,tak ji sundám. K čemu že tam vlastně je?
 
Polsonside dobře,koupíš zánovní kryt a za chvíli ti bude pelichat znovu. To budeš dokola kupovat jiný kryt?
Mně osobně až se začne ta izolace sypat,což se možná už děje, nekontroloval jsem,tak ji sundám. K čemu že tam vlastně je?
Ona je tam na tlumení hluku. Teda já osobně v ní nic jinýho nevidím.
 
Jsou tyčinky do tavne pistole, ktere vydrzi 150°C. Treba se najdou i odolnejsi, nevim. Dale existuji ruzne tmely, co daji 260-300°C.
Já to fakt nemyslel nijak zle. A nevěděl jsem jestli myslíš natavit ten materiál hlavou tý pistole, nebo použít nějaký speciální tyčinky. Z mýho pohledu je tam vždycky problém s adhezí toho materiálu, že se to odloupává.

Možná nějaké spec. lepidlo...

Já osobně bych to asi řešil tak, kdyby se to nějak hodně drobilo, že bych to sundal a udělal něco takového:
 
Polsonside dobře,koupíš zánovní kryt a za chvíli ti bude pelichat znovu. To budeš dokola kupovat jiný kryt?
Mně osobně až se začne ta izolace sypat,což se možná už děje, nekontroloval jsem,tak ji sundám. K čemu že tam vlastně je?
Za dalších 6 let to auto už mít nebudu
Takže v tuto chvíli vidím jako nejsnazší řešení zánovní kryt jiný za 400kc.
Ten aktuální pelicha jen proto že jsem pod to cpal ještě neopren tlumící hmotu a jeden spoj té vaty se utrhnul jinak by to drželo.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Chtěl jsem docílit většího ticha od motoru směrem nahoru
Respektive vylepšit ten úmysl z fabriky.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To nebylo myšleno do kabiny ale pokus o malé zlepšení směrem ven.. To cvakani . Já nevím. Tak z nějakého důvodu to tam fabrika dala tak jsem to tehdy chtěl jen vylepšit v zápalu tlumení auta. Tehdy jsem tlumil i kapotu. Asi v tom nic extra nehledej. Prostě byl po ruce zbytkový materiál a možná jsem měl pocit že fabrika tím chtěla jemně utlumit práci vstrikovacu. Nic zvláštního na větší debatu

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Vsak jo, kazdy si tim musi projit sam. Ja bych tam zadnou penovku nedaval, kdyz proletnes zahranicni fora, tak par aut uz v motorovem prostoru takto vyhorelo. Narazil jsem na to, kdyz jsem se snazil dopidit toho, cim nahradit to rouno. Preci jen to rouno bude zrejme teplotne odolne a hlavne bude "vetrat" bal bych se, ze tou penovkou ti pod tim deklem budou vznikat vyssi teploty.
 
Podívej třeba jo máš pravdu. Ono pod tenhle dekl nemá stejně smysl něco měnit či přidávat. Rozdíl bude nulový a hrozí riziko že to ještě chytne. Právě proto beru přes inzerát jiný co je jako nový a víc to řešit nebudu. Co je dnes 500kc

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Za mě, když už, tak tlumit firewall, ale je to stejně taková malá úchylka. Pro lidí zvyklý jezdit paralelně i starejma autama je to až vtipný, kam až to lidi hrotěj (i když taky mám rád ticho v autě a umím ho ocenit) :)
 
Je to tak. Tady u nových aut řešíme každou prkotinu a děláme z toho obřadní síň a u staré dobré káry jsme přitom vděčný za ty mechanické zvuky a rámusy co nás vrací do dob minulých. To je všechno následek sítí. Většinu někde vycteme a pak se na to soustředíme. Dříve si šlo popovídat leda z Lojzou odnaproti co má garáž jaký používá šampon na auto nebo v Mototechne a tečka.


Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top