• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-3 - obecně

Neviem či sa mi to len zdá ale mazda ma dosť slabý lak,dnes som prezrel autíčko a konštatujem že je dosť “oplieskane” (najazdil som za 8 mesiacov cca 26.000km) ako to riešite ? Ja mám takú farbu z mazdy ale je dobrá len na tie miesta ktoré nemajú rovné plochy ...na rovných je to des..nejaké rady ? Lebo to skončí nálepkami :D:D:D

Já mám lak po 32 tisíci km jako nový. Prakticky žádné poškození. Ale dodržuji několik zásad. Nelepím se autům na zadek, nejezdím do kartáčových myček a auto pravidelně voskuji. Zrovna dnes se na to chystám. Manželka s dcerou vyrazily na nějakou akci a já mám doma naprostý klid. :) Pro mě je to relax. Pustím nějakou hudbu a jdu na to. Auto už čeká... ;)

upload_2018-6-23_10-11-58.png
 
Ja umývam len v ručnej ,žiadne kefy..auto je pravidelne voskované..asi je to cestami ..mal som pekný skrabanec na veku nádrže (ďakujem pani susedke a jej taške) nevedel som čo z tým tak som to vyriešil takto :D:D
 
Já mám lak po 32 tisíci km jako nový. Prakticky žádné poškození. Ale dodržuji několik zásad. Nelepím se autům na zadek, nejezdím do kartáčových myček a auto pravidelně voskuji. Zrovna dnes se na to chystám. Manželka s dcerou vyrazily na nějakou akci a já mám doma naprostý klid. :) Pro mě je to relax. Pustím nějakou hudbu a jdu na to. Auto už čeká... ;)

Zobrazit přílohu 14539
Keď máš bielu farbu máš podľa mna výhodu ..na tej nie je vidno tie malé kamienky ale napr na tej červenej alebo čiernej je to des ...mám jedno čierne auto a je čisté len kým ho umyjú :D ta biela je fakt cukrík
 
Keď máš bielu farbu máš podľa mna výhodu ..na tej nie je vidno tie malé kamienky ale napr na tej červenej alebo čiernej je to des ...mám jedno čierne auto a je čisté len kým ho umyjú :D ta biela je fakt cukrík

Divil by ses, ale když mi klepne kamínek karoserii, udělá tmavou tečku. Naopak, když jsem měl tmavé auto, kamínek udělal bílou tečku. :D Nejlepší jsou šedé laky, ty vypadají čisté skoro pořád. Bílá je poměrně háklivá. Všechno je to ale o pečlivé údržbě, jak jsem psal ve svém tématu. To se na životnosti a vzhledu projeví zásadně. Druhou možností už jsou jen ochranné fólie.

https://www.mazdaklan.cz/attachments/mazda-pece-o-lak-pdf.14545/
 
Oni to snáď robia naschval z tou podkladovou farbou :D:D:D a súhlasím ..mám auto farby grey a bol to asi najlepši vyber
 
Nie ! Soused si privezl octavku a vsude voice ! A japan auto ani slovicko ! Hlavne ze v japonsku uz chodi roboti !

Chlapi, ovládání hlasem je pořád tragické i u luxusních značek. Někdy se zdá, že to funguje skvěle, ale většinou je to jen chvilkový dojem. Pokud má auto dobře navržené ovládání infotainmentu, což Mazda má, je daleko pohodlnější používat ruce než se dohadovat s nějakým počítačem o tom, kam chci zrovna jet.

Mimochodem, Mazda v tomto směru umí jednu věc neskutečně dobře a tím je čtení českých emailů nebo SMS zpráv. Ani nové BMW X5 nemá tak čitelnou češtinu, jako Mazda! Tohle mi naopak dává smysl a předčítání emailů často využívám. Má to jen jednu chybu. Jestliže někdo pošle email hromadně, tak vám auto nejprve přečte emailové adresy všech lidí v kopii. A když potom samotná zpráva obsahuje jen lakonické "OK", je to na infarkt. :D
 
Chlapi, ovládání hlasem je pořád tragické i u luxusních značek. Někdy se zdá, že to funguje skvěle, ale většinou je to jen chvilkový dojem. Pokud má auto dobře navržené ovládání infotainmentu, což Mazda má, je daleko pohodlnější používat ruce než se dohadovat s nějakým počítačem o tom, kam chci zrovna jet.

Mimochodem, Mazda v tomto směru umí jednu věc neskutečně dobře a tím je čtení českých emailů nebo SMS zpráv. Ani nové BMW X5 nemá tak čitelnou češtinu, jako Mazda! Tohle mi naopak dává smysl a předčítání emailů často využívám. Má to jen jednu chybu. Jestliže někdo pošle email hromadně, tak vám auto nejprve přečte emailové adresy všech lidí v kopii. A když potom samotná zpráva obsahuje jen lakonické "OK", je to na infarkt. :D
Jasny cteni sms zprav ! Jedes s manzelkou a najednou milenka ..ahoj milacku, dnes nemohu prijit tvoje šmudlinka ! To je prvni vec, kterou jsem vypnul !
 
Tipoval by som to skôr na celkový polep autá ...ale farba je zabita
Já jsem to funglovka myslela spíš tak, že je to auto nový a taky, že vypadá ještě tak krásně, že to je polep, to je jasný, údržba musí být za trest, ale je to příjemná změna vidět u Mazdy i jiný kabátek.
 
Back
Top