• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mazda Media Player pro MZD Connect

Ne, já jsem upgradoval na verzi 56.00.511 z 230. Na 230 jsem onehdá upgradoval protože se řešil problém s wifi (nakonec to skončilo výměnou CMU) a na 511 jsem upgradoval, protože jsem blbej :D ("když to funguje nesahej na to a už vůbec ne v pátek odpoledne" mi nějak vypadlo z hlavy) . 511 z mého pohledu přinesla mírné zrychlení odezvy systému (přijde mi to trochu svižnější), ale za cenu, že jsem si na chvíli s MMP dohrál. Buď budu downgradovat (se mi tak "chce" trčet hodinu v garáži a doufat, že se nic ne po... i když by nemělo) a nebo prostě počkám, až upgraduje i Lukasz :D S 230 MMP fungoval.
 
Poslední úprava:
... tak držák na mobil mi furt funguje ...
Porad si rikam, ze ten MMP musim vyzkouset. Ze to vypada na dobrou praci toho kluka (fakt, ze jo, ja bych to asi ani nedal). Jenze pak si vlastne rikam, ze kdyz to stejne musim ovladat z mobilu, tak to neni moc vyhra - to si tam stejne dobre muzu dat fakt ten telefon na drzak a jsem na tom stejne.

Kdyz ma nekdo maly (normalni) mobil, tak asi jo. Ale muj ma 6.4" a MZD Connect 7", coz uz moc rozdil neni.
 
Funguje to, paráda, ale jde ti s mirrorlinkem zvuk? (pokud použiju movie player, kdy je video uložené na flash, tak tam zvuk dostanu)
Zkoušel sis pohrát s těmi zvukovými výstupy? Jestli jsi přinutil třeba nějakou navigaci nebo přehrávač zvučet do repráků v autě volbou vhodného výstupu. Já, jaxem psal, zkusil Sygic, apk už nebylo co zkoušet :)
 
Porad si rikam, ze ten MMP musim vyzkouset. Ze to vypada na dobrou praci toho kluka (fakt, ze jo, ja bych to asi ani nedal). Jenze pak si vlastne rikam, ze kdyz to stejne musim ovladat z mobilu, tak to neni moc vyhra - to si tam stejne dobre muzu dat fakt ten telefon na drzak a jsem na tom stejne.

Kdyz ma nekdo maly (normalni) mobil, tak asi jo. Ale muj ma 6.4" a MZD Connect 7", coz uz moc rozdil neni.

Vidím to podobně, akorát pro mě to se Z3 compact smysl celkem má.
Při "mirrorlinku" na mobil nepraží slunko (i když vhodně umístěný držák to taky řeší), obraz na displeji mám pak díky "mirrorlinku" podstatně větší.
Využití vidím spíš při delších cestách někam, kam to neznám - připojím mobil, zapnu waze, hodím ho do kastlíku a jedu. Co mi hodně vadí, že nejdou přepínat videovstupy (víc než že aplikaci nejde ovládat jinak než na mobilu), takže nejde přepínat mezi standardním systémem v autě a vstupem z mobilu. Jinak si vystačím s držákem taky. Zatím MMP beru jak důkaz, že to jde a čekám, kam se to pohne (taky důvod, proč se zběsile neženu do downgrade na 56.00.230).
Pro majitele vestavěných navigací by byla fajn třeba funkce synchronizace POI - nachystat si POI na PC, synchronizovat s mobilem přes net a po připojení v autě synchronizovat s navi přes bluetooth jako kontakty. Ale to bych spíš než od MMP čekal v aplikaci od Mazdy, ale když se k tomu Mazda nemá, holt se k tomu třeba odhodlá nějaký šikovný vývojář.
 
Zkoušel sis pohrát s těmi zvukovými výstupy? Jestli jsi přinutil třeba nějakou navigaci nebo přehrávač zvučet do repráků v autě volbou vhodného výstupu. Já, jaxem psal, zkusil Sygic, apk už nebylo co zkoušet :)
zvuk funguje ze všeho pokud máš telefon připojenej přes bluetooth i jako audio, pak všechen zvuk z telefonu jde do auta, ale musíš mít samozřejmě zdroj audiosignálu v infotainmentu zvoleno bluetooth telefon - pokud se to zvolí a jsou v telefonu nějaké mp3, tak se něco spustí. Je nutné to vypnout (stačí pauza) a pak po spojení s MPP jde všechen zvuk do auta. Jenomže je dost zpožděnej (pro navigaci nevadí, ale videoklip je katastrofa - zpoždění min. 0,5 sec možná větší). Samozřejmě si pak už nijak nepustíš rádio dokud neukončíš mirrorlink abys mohl přepnout zdroj audio. Zvuk bez zpoždění by tam šel dostat určitě přes audio výstup telefonu do aux vstupu, ale to je další kabel... Mě by se líbilo, kdyby mohlo běžet rádio a zvuk z navigace (waze) se tam vnutil stejně jako je to u origoš navigace. Ale bez toho se nechá fungovat. Jinak co se týká zvuku u přehrávače videa v MPP (ne při mirrorlinku), kde je video uloženo v adresáři na usb flash funguje bez zpoždění, ale je nutné v tomto případě zvolit jako zdroj zvuku tuto USB flash a opět po zvolení zastavit přehrávání, které se automaticky spustí. Pak teprve spustit MPP.
 
Článek o MMP je na světě, ještě jednou @karel_b díky za obrázky, i za upřesňující info ke zvuku :)

Jinak se nám směr vývoje MMP mění, Lukasz píše (zdůraznil jsem to podstatné):

Hi All! As most of you probably know, in latest version of MazdaConnect system – 56.00.xxx – SSH access has been turned off. What’s more, a lot of users have problem with WiFi module, HotSpot option and setting up stable connection. So that I would like to announce that Mazda Media Player will not be further developed in current form. Right now I’m working on new project for MazdaConnect system – more info will be available soon on my website. Thanks for using Mazda Media Player and thank you so much for your kindness and support! See you soon :)
 
Poslední úprava:
Chvilku jsem dumal nad tím, jak se kdosi někde zmínil, jak ho dealer přesvědčoval, jak budou pro MZD connect přibývat aplikace (Kolik jich do dnešního dne, od zavedení mzd connect do aut, oficiálně přibylo? Domnívám se, že je to kulaté číslo, teda spíš číslice.) a v kombinaci s prohlášením Lukasze, že pracuje na novém projektu pro MZD connect jsem skončil u http://www.opencar.com/ . Takže teoreticky, když něco vytvoří (vývojáři mají k dispozici SDK), tak by se to pak mohlo dostat do auta od výrobce buď v rámci aktualizace CMU, nebo spíš jako samostatný (a placený) instalační balíček. Pak by se zájemci o mirrorlink mohli v budoucnu obejít bez škrábání levou nohou za pravým uchem - což už po poslední změně firmwaru nejde a nefunguje MMP. Zavřely se vrátka "šťouralům" a experimentátorům (což hodnotím celkem pozitivně - bez drobných úprav se dá žít, zásadní fce nic z dostupných bastlů neřeší a mirrorlink sice fungoval, ale na hranici použitelnosti, spíš jen jako důkaz, že když se chce, tak to jde).

Akorát mám pocit, že tempem, které Mazda nasadila, se jen tak aplikací od nezávislých vývojářů nedočkáme. Viz přes dva roky staré video (kdo chce může si užít vatu na začátku, opencar začíná někde kolem 6:46):
 
Poslední úprava:
No hlavně Mazda doposud nedala k dispozici zdrojové kódy upraveného jádra a všeho ostatního založeného na GPL, takže porušuje licenci GPL.
 
Ahojte, v rychlosti jsem se mrkl na následovníka Mazda Media Playeru, na Smart MZD Player.

Funguje, lehce nestabilní, ale beru to jako první výkop a čekám, co se z projektu vyklube (obětoval jsem pár piv a podpořil vývojáře zakoupením aplikace pro Android). Takže co jsem zkoušel:

  • přehrát film z USB funguje (což mě moc nezajímá, podle mě filmy do auta nepatří)
  • screen mirroring z telefonu do auta funguje (ale přijdu tím o oba USB porty v autě, i o podstatnou část ovládání infotainmentu, takže použitelnost diskutabilní a ovládání telefonu za jízdy je dost nepohodlné, jediné co si dovedu reálně představit, je pustit rádio, zobrazit si Waze z mobilu na displeji v autě a vyrazit).

32242041012_9dc29dd9f4_o.jpg

Jak to zprovoznit?

Jednoduše. Aplikace má dvě části, jednu nahrajete na flashku, druhou do mobilu.

  1. Stáhnete si ZIP rozbalíte na flashku, tu strčíte do USB v autě a budete čekat (po chvíli se objeví info, že se infotainmentu podařilo něco spustit, problikne obrázek s M3 a to je všechno)
  2. Do druhého USB portu připojíte telefon a spustíte aplikaci Smart MZD Player , pak stačí použít nabídku "screen mirroing" v aplikaci a to je vše, obraz z mobilu se zobrazí na displeji v autě.
Zkoušel jsem to se Sony Z3c a Honor 7. V obou případech se při úplně prvním pokusu o screen mirroring se mazďácky maďarský tablet restartoval, pak už spojení bylo stabilní (u z3c teda k pár výpadkům mirroringu při testování došlo, ale to možná díky 2 letům provozu telefonu bez reinstalace a cca 150 instalovaným aplikacím :D ). Honor 7 to až na první restart dal bez ztráty kytičky, hodinová projížďka se Sygicem byla bez problému.

Kdo si chce hrát a nechce zlobit, může sledovat další vývoj buď na webu vývojáře nebo na Facebooku.
 
Mazdar...chci se zeptat, jak je to se současnou verzí
Smart MZD Player FULL 7.0
zajímá mě hlavně zda půjde zrcadlit waze z mobilu na dispeji v autě...případně má někdo link na poslední verzi ? :) Všude jsem našel jen verzi 5.0.
Díky
 
Poslední úprava:
Smart MZD Player je uz vo verzii 8...

JJ, už jsem to viděl. Včera jsem vyzkoušel tu demoverzi a funguje, tak dnes asi zakoupím a vyzkouším full apku a uvidíme.
Každopádně použití waze přes zrcadlení bude lepší než nějaká origo navigace :)

Jinak jak píše Bob výše, že to zabere oba USB porty...to by přece šlo řešit tak, že místo toho jednoho USB disku co na něm budou ty soubory, použiju SD kartu když tam nemám origo navigaci....a tím mě jeden USB zůstane volný...to ještě vyzkouším
 
Mám s tím také problém. Telegon LG G3 (LG-D855) to také nevidí. Android v. 5.0. Psal jsem tomu polákovi, který to programoval a i když jsem mu natočil video co to dělá a popsal závadu. Dokonce vše v jeho rodném jazyce vůbec mi neporadil a neozval se. Bylo to sice o něco víc než 100Kč, ale i tak mě štve, že se takto chová a ta jeho App nepodporuje poměrně známý a častý telefon..
 
@Seno, zkusil bych to ještě s jiným USB kabelem. Mám trochu jiný telefon (LG G4), taky jsem měl problémy Smart MZD Playerem - nepřipojoval se, nebo vůbec nefungoval Screen Mirroring. S jiným kabelem se to spojí bez problémů (ale pořád se občas stává, že Screen Mirroring nefunguje a musím MZD Connect restartovat).
 
Smart MZD Player je už ve verzi 10.
Smart MZD Player – important notice
Smart MZD Player app is not compatible with latest version of MazdaConnect firmware (version 59.00.502) – please take it into consideration before updating your MazdaConnect firmware or before buying full version of Smart MZD Player app.
 
Back
Top