• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda novinky, koncepty, zvěsti aneb co se chystá?

Jenom tam odpovídali na dotaz z chatu, zda v M6 bude 6 válec a prý nebude. Předpokládá se použití současných motorů. To asi s nepříchodem nové generace moc nepřekvapí. Jinak víc toho tam k M6 buď už nebylo, nebo si to nepamatuji.
To souhlasí, toto info jsem plus mínus pochytil taky.
 
Už nějakou dobu se ví, že na konci roku přijde facelift. Dá se předpokládat, že ten bude na trhu minimálně 3 roky a po tu dobu logicky nelze očekávat M6 na nové platformě.
 
Zajímavé čtení:
 
Podle tohohle clanku uz neni mozne Mazdu 6 objednat ani v Japonsku (jen pro uplnost, v Kanade nejde od konce 2021, v USA od letosniho jara). To jsem tedy zvedav, jestli skoncila definitivne, nebo jen docasne; ty zkazky o zadokolce vypadaly zatim vzdycky dost nahnute, sam tomu neverim, staci se podivat na celosvetove prodeje modelu a ten brutalni kazdorocni pokles, ktery je poslednich pet let videt.
 
Až to bude do 500 000,- Kč, tak možná budu uvažovat nějakou půjčku, ale jinak mimo moji peněženku. Jinak na krátké trasy do práce bych si to možná uměl i představit (to jsem hodně polevil/ upravil názor pod tlakem, protože jsem jinak zapřisáhlí petrolhead!!! :cool::p
 
@Sakura Bohužel při dnešních cenách se na těch 500 tis. dostaneš už i s 2kou ve střední výbavě a 90k motorem.:confused:

Vzpomínám jak jsem loni na podzim měl měsíc a půl MX-30 jako náhradní auto a uživatelsky to byla Mazda, jako každá jiná. Takže fajn auto s kvalitním a pěkným interiérem. Bohužel dojezd ji odsuzoval reálně opravdu jako druhé auto do domu. No každopádně v Belgii tehdy náš dealer tyhle náhradní auta po roce prodával a roční kusy v druhé nejvyšší výbavě s nájezdech okolo 8-12 tis. km byly za 24 tis. EUR což na elektro nebylo špatné.

Teď, když už konečně vyřešili dojezd tím Wankelem, tak už jsou ceny zase úplně mimo a smysl to moc nedává.
 

Premiéra CX-90 - Novinky Mazda


No to je spis takova navnada na odhaleni koncem mesice, viz. video ...

Kazdopadne to vypada, ze severoamericka verze benzinoveho sestivalce bude mit trosku vetsi vykon, nez v Evrope ...
In addition to our entirely new plug-in hybrid powertrain for the Mazda CX-90, we also proudly introduce our first-ever inline 6 engine. Available with up to 340 hp and 369 lb-ft2 of torque, the 3.3-liter inline 6 turbo is the most powerful engine we’ve ever engineered ...

To je informace z ...
 
No dovoz v Cesku asi jo. Ale nova Honda Pilot, co je tomu konkurentem, neni "tak" draha. A za 10 dni se ma predstavit nova Toyota Grand Highlander, tak uvidime ;].
 
Tak Highlander stoji v rozumny vybave necely dva mice uz ted… kdyby mi poslednich 10 let rostla mzda aspon o inflaci, nestezoval bych si, ale realne jsem na tom vyrazne hur, a auta leti nahoru. Kodiaq nove zacina na 1.1m. A aspon v mych kruzich na tom takhle nejsem sam, spis vetsina… Novy auta uz se par mesicu prodavaji s vetsim poklesem, nez kdy driv v historii, tak jsem zvedavy, co bude dal. Jezdeni vrakama, pripadne Daciema? Nova auta jen pro vyssi stredni a vyse? Kubanska cesta? Nebo dotace na auto pro chude? Nebo automobilky prehodnoti, donucene trhem, svoje rekordni marze a zisky, a zas to klesne? Nebo dokonce prolobuji zvolneni regulaci, ktere jim dosud ve skutecnosti vyhovuji, nebot vyssi ceny s vyssi vybavou jsou vetsi zisky?
 
Poslední úprava:
Back
Top