• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Kdysi se totiž baterie nabíjely alternátorem do 100% vždy... Dnes u nových aut, když je baterie tak nějak aspoň trochu nabitá, tak už alternátor nedobíjí... Protože ekologie, úspora, emise a podobné blbosti. Proto taky jsou ty baterie často po 5ti letech mrtvé.
 
Hmmm tak asi rovnou objednám novou. Máte doporučení nebo jít do originálu?
 
Vždyť ta obyčejná bude kvůli start stopu trpět ne? Měla by být na to stavěná.
 
No snažím se nepoužívat ale občas mě to samozřejmě překvapí a na křižovatce vypne motor. Zase nechci přijít odpojením o signalizací zamknutí nebo o zámek nádrže.
 
Tak jsem si dneska užil svou první krizovku s 3jkou. Bylo venku hezký, tak sem si řekl že si umyju auto ručně a nepojedu do myčky. A jak asi tušíte skončilo to úplně vymlacenou a mrtvou baterií. To je to auto vážně tak blbé?? Jak to řešíte vy?
Až po 3 dnech v garáži (přezouvání, mytí podvozku, keramika) mi auto do apky zahlásilo, že už má namále...nastartovat ještě šlo, přesto šup na nabíječku a pohoda. Ale baterku dobíjím/udržuji i před zimou, jelikož parkuju na mrazu;)
P.S.: r.v.2021
 
Aha. No já myslel samozřejmě softwarové vypnutí. Zámkem kapoty mi to přijde jako největší nouzovka - to už snad raději i ten čínskej OBD bazmek...
Softwarově to u BP snad ani nejde.. (?) a ten čínský bazmek není do OBD, ale přímo na Start stop tlačítko.
 
Aktualizaci softwaru na toto téma (vybitá baterie při otevřených dveřích atp.) máš provedenou? Byl tam nějaký bug, který toto způsoboval. Od roku 20/21 je to snad opravený v nějakým updatu.
 
Ten update asi ještě nemám. Musím zjistit. Mohl jsem se rovnou zeptat v Palkovicich když jsem tam byl. 🙄
 
Ten update asi ještě nemám. Musím zjistit. Mohl jsem se rovnou zeptat v Palkovicich když jsem tam byl. 🙄
Já jsem to dělal v lednu i s výměnou baterie.Po pěti letech byla kaput.Od té doby pokoj.Teď když mám auto dlouho pootvírané,tak to začne hlásit nebezpečí vybití baterie.Takže za mě to pomohlo.👍
 
Back
Top