• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Tak to je úplne ideálny priebeh. Bez nejakého mechanického zásahu sa to často moc dobre neumyje ani tou aktívnou penou. V Prahe sú aspoň tam kde chodím (cca 3 wapky) kyblíky zakázané a ani sa nedivím, býva tam všade dosť plno

Mohli by ich dovoliť aspoň v noci, alebo umožniť rezervovanie boxu na pol hodinku...
 
Na moje auta nesmi kartace ani s femto-technologii z vesmiru. Zasadne jen ruco. No a jak tu kdosi psal, ze auto osplichne a vezme kartacem, to na me sly mdloby. Samozrejme pripoustim, ze clovek v bytovce moznosti cloveka s vlastnim pozemkem nema.

Letos snad Jezisek doruci ofukovac a odpadne pouzivani rucniku a problem s neustale od nekud vytakajici vodou, v tomhle je fakt M3 silena
 
Jak psal @myscho výše. Někdy to bez mechanického zásahu není ono. Vždy není kbelík/y k dispozici. Ten kartáč na wapce není žádný zázrak, ale ani rejžák. Hlavně s ním člověk nesmí po autě rychle rejdit jak s formulí na závodech, aby ušetřil pomyslnou desetikačku. Beru to jako nutný a občasný kompromis čas/možnosti/výsledek. Jinak jsem se zatím nesetkal se zákazem vlastních kyblů. Když tam je obsluha, slušně se zeptám a zatím ok.
 
V Prahe sa podľa mojich skúseností vytiahnutím kýbla dá zavolať obsluha a to veľmi expresne a s nežiaducím záverom.

Kartáč by som použl max na podbehy a kolesá, pretože je pravdepodobné, že ho niekto predo mnou použil na podbehy a kolesá.
 
Tak to mám štěstí, že jsem na třech různých wapkách obsluhu nepřivolal ani jednou. Dokonce jsem tu obsluhu jednou potřeboval a i uvedený telefon byl k ničemu...
Ano, kartáčem se končí kola apod. asi vždy. Naštěstí se dá vypláchnout. Ale chápu, ježení se :)
 
Já jsem po Praze projel mycích boxů X a nejlepší subjektivní pocit mám z boxu ve Štěrboholech na parkovišti u OBI. F1carwash.
Aktivní pěna sundá veškerou špínu, vosk mi přijde kvalitnější v tom směru, jak ulpívá na laku a jak se na něm chová stékající voda.
Kecal bych kolik jsem tam za komplet program nechal, ale tuším že do 150,-. Příště to zjistím pořádně :))

Jinak jezdím taky převážně na Průběžnou. Jo a Malešicím se vyhýbám obloukem :)) Tam jsem si nebyl schopnej auto nikdy pořádně umejt.

Odesláno z mého Xperia 10 II pomocí Tapatalk
 
Netuší někdo, jestli existuje automatická (kartáčová) myčka, kde by se ty kartáče daly vypnout? Rád bych nechal v zimě sem tam ostříknout podvozek, ale to je prakticky neřešitelný problém asi... řešením by byla třeba LaserWash v Brně, která kartáče vůbec nemá, ale žádnou podobnou v Praze neznám.
 
Netuší někdo, jestli existuje automatická (kartáčová) myčka, kde by se ty kartáče daly vypnout? Rád bych nechal v zimě sem tam ostříknout podvozek, ale to je prakticky neřešitelný problém asi... řešením by byla třeba LaserWash v Brně, která kartáče vůbec nemá, ale žádnou podobnou v Praze neznám.
V Brne je IQ Wash v Lisni, ktora ma aj cisto program len na ostrek podvozku. Za 20-ku to mas vybavene:) Ale neviem, ci hladas cisto len Prahu.

(myslim ale, ze to maju len prve 2 boxy)

Contactless washing facility IQ WASH
Sedláčkova 2557/4, 628 00 Brno-Líšeň, Czechia
+420 774 907 999
 
@hudobnik Jojo, potřeboval bych právě něco takového v Praze nebo blízkém okolí. Koukám, že v tom Brně je radost umývat auta ?
 
Purezza CarWash, Praha-Chodov, Roztylská. 10 stání, provoz nonstop. Přes den bývají fronty, v noci jsou vidět i kbelíky. Umytí dobré, místy mu pomůžu vlastní houbou. Platba mincemi i kartou, vedle je tepovač. Srovnání nemám, předchozí auta si užívala kartáče.

IMG_4153.JPG IMG_4154.JPG IMG_4155.JPG IMG_4156.JPG
 
Poslední úprava moderátorem:
Jasan, vapka je nejlepší. Já jsem z vesnice a bydlíme v domku, takže používání není problém a mám doma vlastně takovou vlastní bezkontaktní myčku. Ideální je kombinovat s vhodným auto šamponem, nebo aktivní pěnou. Velmi dobře se mi osvědčila aktivní pěna, která se nanese až použití předumývače- https://www.andyhoauto.sk/aktivne-peny/
 
Velmi dobře se mi osvědčila aktivní pěna, která se nanese až použití předumývače- https://www.andyhoauto.sk/aktivne-peny/
Ahoj, jak to přesně funguje? Já používám klasiku - viz ZDE, resp. ZDE a spokojenost. Je ale fakt, že pěnu na závěr před spláchnutím využiju jako šampon a houbou auto ještě přejedu. Pokud to neudělám, tak větší špína třeba u podběhů kol nebo na prazích zůstává.
 
Purezza CarWash, Praha-Chodov, Roztylská. 10 stání, provoz nonstop. Přes den bývají fronty, v noci jsou vidět i kbelíky. Umytí dobré, místy mu pomůžu vlastní houbou. Platba mincemi i kartou, vedle je tepovač. Srovnání nemám, předchozí auta si užívala kartáče.

Zobrazit přílohu 32493 Zobrazit přílohu 32494 Zobrazit přílohu 32495 Zobrazit přílohu 32496
Tam jsem teď taky byl v pátek, bylo narváno. Do toho tam ještě nějakej tuning sraz kocernů a samý bmw, musela to tam rozhánět městská.
Nesundá ten mikroprášek vosk, co mám na autě od Doris? Já zkoušel jen program 2 a 4, abych si ho právě nesmyl, ale moc se to neumylo, ručně jsem pak sušil utěrkou z mikrovlákna a ždímal jsem z toho špinavou vodu :(
 
Tam jsem teď taky byl v pátek, bylo narváno. Do toho tam ještě nějakej tuning sraz kocernů a samý bmw, musela to tam rozhánět městská.
Nesundá ten mikroprášek vosk, co mám na autě od Doris? Já zkoušel jen program 2 a 4, abych si ho právě nesmyl, ale moc se to neumylo, ručně jsem pak sušil utěrkou z mikrovlákna a ždímal jsem z toho špinavou vodu :(
Jak moc mikroprášku odolává vosk od Doris, netuším.
 
Tam jsem teď taky byl v pátek, bylo narváno. Do toho tam ještě nějakej tuning sraz kocernů a samý bmw, musela to tam rozhánět městská.
Nesundá ten mikroprášek vosk, co mám na autě od Doris? Já zkoušel jen program 2 a 4, abych si ho právě nesmyl, ale moc se to neumylo, ručně jsem pak sušil utěrkou z mikrovlákna a ždímal jsem z toho špinavou vodu :(
Sušit špinavé auto není moc dobrý nápad. Žádné bezkontaktní mytí auto neumyje, jen opláchne. Ten nejjemnější šlem, se musí odstranit kontaktně, nebo na závěr mytí v myčce řádně opláchnout karoserii osmotickou vodou a pak už nesušit! Přes zimu jezdím většinou jen na myčku, kam si vozím svůj pěňovač Gloria s aktivní pěnou a celé auto postříkám, nechám chvíli působit a pak smeju rovnou osmotickou vodou. Jednou za čas, když počasí dovolí, tak meju před barákem kontaktně a samozřejmě v tomto případě suším fukarem a ručníkem, páč demineralizovanou vodu nemám.
 
Moje zkusenost s demi vodou na wapkomyckach - v 80% pripadu z te trysky strika neco jako zbytky mikroprasku, i kdyz ma clovek zvoleny oplach touto drahou vodou. Cili namisto oplachu cele auto bile a stejne jsem to pak musel splachovat obycejnou vodou. Pote, co se mi to stalo ve Vyskove u Albertu, jsem se na.. al a emailem jsem jim to reklamoval, ale bez reakce. Takze za me zrovna v te siti nebrat!
 
V Prahe mám vytipované 2 wapky, kde je demineralizovaná voda fakt dobrá a aj okná po zotretí stieračom ostanú čisté bez okrajov.

Ale viem o ďalších 2, kde mi na aute ostanú žlté alebo biele mapy, pretože tá voda je tvrdá, alebo to strieka zbytky vosku (vosk na wapke dobrovoľne nepoužívam, takže im to tam asi nejak presakuje).
 
Back
Top