• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 6

Dík za info, je mi jasné že kupovat něco od překupníků v z ESA nebo AAA je minimálně velice ošemetné, ale když jsem jinde nenašel. :-( A ještě k té servisce, jsou to jen informace v rámci ČR nebo je ta le. serviska globální?

Jinak pro zajímavost přidám odkaz, i když jsem už zjistil, že na to je sousední vlákno, ale když už jsem tady s tím začal, pokud to bude vadit, tak tento příspěvek smažte.

https://www.autoesa.cz/mazda/6/kombi/benzin/565140659

VIN: JMZGH19L601130946
 
A do auto Esa stačí zavolat, že máš zájem, rovnou ti řeknou, jestli auto mají, nebo ne...
Když jsem sháněl já, byl tam černej kombík + mondeo mk4 2.5T
Hned do telefonu mi slečna řekla, že mondeo je prič, ale že Mazda je v Praze a je možnost ji posunout na jinou pobočku.

Jelikož je 2.5 na trhu fakt málo, nezavrhoval bych ani Esa atp, jen je potřeba být opravdu opatrnej a nechat si auto ověřit, což u Mazdy není problém a následně auto pořádně prolést.

Začni tím, jestli jsou všechny okna origo a jestli je na pásech datum, které autu odpovídá. Tzn pokud je auto třeba r.v. 08 a na pásech je 09, jsme doma
Na světlech je taky datum atp...
 
A do auto Esa stačí zavolat, že máš zájem, rovnou ti řeknou, jestli auto mají, nebo ne...
Když jsem sháněl já, byl tam černej kombík + mondeo mk4 2.5T
Hned do telefonu mi slečna řekla, že mondeo je prič, ale že Mazda je v Praze a je možnost ji posunout na jinou pobočku.

Jelikož je 2.5 na trhu fakt málo, nezavrhoval bych ani Esa atp, jen je potřeba být opravdu opatrnej a nechat si auto ověřit, což u Mazdy není problém a následně auto pořádně prolést.

Začni tím, jestli jsou všechny okna origo a jestli je na pásech datum, které autu odpovídá. Tzn pokud je auto třeba r.v. 08 a na pásech je 09, jsme doma
Na světlech je taky datum atp...


Dík za typy, už jsem tam volal, mají ho na netu už týden a pořád tam mají jen ilustrační foto, to mě trochu znepokojuje, ale jinak jak píšeš, je jich málo, tak si nemůžu vyskakovat, tak jsem zvědavý co se dozvím z VINka.
 
Vitus, dobrá poznámka ;)

Jinak já mám auto taky z áček. 2.5 je málo, je potřeba sledovat celou nabídku, ikdyž mi to bylo taky proti srsti. Zvlášt když chceš třeba pouze výbavu Gta/Dynamic atd...

Hlavní je, konkrétní auto prověřit, ať stojí, kde stojí.
 
Ahoj, přítelkyně dostala Mazdu z áček. Trochu mám hrůzu z toho co to má za sebou. Proto prosím nějakou dobrou duši , která mi může zjistit něco z historie? Předem děkuji VIN:jmzgha9a611490811.
Ahoj, auto z Francie, v provozu od 11/2012, od te doby pravidelny servis po 20000 km az do 101000 ve 12/2014, od te doby neni v servisce nic dalsiho
 
Aha. Toho USA jsem si nevšiml. Spíš mi šlo ale o nějaké konkrétnější skušenosti s tímto modelem. Na co si dát pozor u ojetiny, jak je to ze servisem apod...?
 
U benzínu ti diagnostika stejně nic neukáže, pokud tam nic nesvítí.
 
Díky, každopádně mě zajímá jestli ma cenu kupvat "tak staré auto¨. Jaké jsou zkusenosti a případně ceny běžných oprav. Ještě se rozhoduji mezi novější trojkou. Ale ten interiér mě přijde snad i menší než u fábie. Tak i tak bych potřeboval znalce na prhlídku :)
 
Auto je sice staré, ale pokud je v pořádku, je plně funkční a je to jedno z nejlepších aut, které v této době bylo, hlavně co se týče motorově.
Jelikož je to 2.0i (atmosferický motor), tak tam v podstatě odpadají nějaké opravy (jak jsem již zmínil, musí to auto/motor být v pořádku).
Jinak co se týče běžně údržbových věcí, výměna oleje, výměna svíček atd. to je běžná cena jako u jiných aut, nic zvláštního.
Co určitě doporučím, dříve než si auto koupit, zkusit si do každého auta sednout jak se v něm budeš cítit, což pro mě bylo hrozně důležité když jsem kupoval auto.
A pak jak si sám řekl, někoho kdo s tebou půjde, kdo autům rozumí a auto okoukne.
 
Back
Top