• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace CX-5

Myslim, ze chlapik v inzerate keca, ziadna navigacia sa nenainstaluje. Kazde Mazda s MZD connect ju v sebe ma spolu s GPS cipom, z karty si iba zoberie mapy.
 
No to je jasné. Mě spíš jde o to, jak se rozezná při koupi karta pro update a karta pro první instalaci. Předpokládám, že při prvním použití si hw navigace zapisuje na kartu konfirmační soubory a dojde ke spárování. Co se stane, když použiješ novou, nespárovanou kartu?
 
Ked pouzijes novu, nesparovanu kartu, tak sa karta sparuje s vozidlom. Nezalezi na tom, ci je to prva alebo x-ta karta. Samozrejme moze mat jedno vozidlo sparovanych viac kariet (logicky uz kvoli inym regionom alebo strate/kradezi). Karta po sparovani nie je pouzitelna v inom vozidle.

Neverim, ze existuje updatovacia karta. Je to proste nova karta s 3r updatmi, ktore zacnu plynut po prvej aktivacii vo vozidle, alebo po prvej aktualizacii online.
 
No to je jasné. Mě spíš jde o to, jak se rozezná při koupi karta pro update a karta pro první instalaci. Předpokládám, že při prvním použití si hw navigace zapisuje na kartu konfirmační soubory a dojde ke spárování. Co se stane, když použiješ novou, nespárovanou kartu?
Ze zkušeností přestane po 100 km fungovat, alespoň u aut s poslední verzí firmware. Prostě v okamžiku, kdy dojde k přechodu licence vs. hardware karty na model licence vs. VIN. Zdá se, že si navigace pamatuje nejen datum první aktivace, ale i platné licence.

A jinak druhy karet nejsou odlišné. Ta moje je taky made in Japan, jen je tam samolepka jiná.
 
Poslední úprava:
Takže ten chlapík z inzerátu prodává karty, o kterých tvrdí, že se dají použít jako UPDATE, a ony se po 100 km zablokují. Hustý...
Zeptám se ještě jinak: v předešlé navigaci Mazda NB 1 se daly oficiálně levněji (různé e-shopy, Datart apod.) koupit kupony s licencí jako předplatné aktualizací na další tři roky. Pak to zmizelo z trhu, asi to TomTom kazilo kšefty. Existuje něco podobného u aktuální navigace NNG (Mazda Connect), nebo se musí vždy nakupovat předplatné přes jejich web?
 
Ono to tak fungovalo i dřív, jen nešla udělat aktualizace přes Toolbox, protože to tam okamžitě nahrálo lyc soubory pro staré mapy. Ale jak píšu, už se nám stalo, že karta se dala do auta s firmware 70, fungovala, a když mělo dojít na zamknutí na VIN, fungovat přestala. Když se pak tato karta obnovila do stavu před vložením do auta, bez problémů začala fungovat ve fungl novém autě včetně aktualizace.

Jednorázová aktualizace u dealera vyjde na 1000 Kč v rámci servisní prohlídky. Mají na to slevový kód, který zadají při nákupu. Jinak je tu ten Ukrajinec...

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava:
Ahoj, tak jsem koupil z E-bay SD Kartu s navigací. Její obsah jsem zkopíroval na svou SD Kartu a vložil ji do auta. Ale,,,,nenačetlo se nic. Co s tím? Vložit SD Kartu z E-bay, nebo zkusit najet 100 km, jak se tu minule psalo?
 
Jen jako referenci, mame v CX5 tu mapovou SD od @shr3k, a zcela bez problemu, po 100 km jsem udelal update a bitovou kopii na Extreme UHS-I U3 od Sandisku, a jede to naprosto v pohode. Prekvapilo me, ze i ta orig karta byla prakticky stejne rychla, jako ten Sandisk, takze nejspis i autor pouzil nejaky trochu kvalitnejsi nosic; urcite rychlejsi, nez karta, kterou mam uz "z tovarny" v Mazde 6 (pocitam, ze ac byla v roce 2019 uz v cene auta, stejne ji tam strkal az prodejce v CR), takze tu jsem taky pro rychlejsi nacitani podkladu prekopiroval na rychly Sandisk a pouzivam ten.
 
Poslední úprava:
Jo nejsou to nejhorší karty. OT, byl jsem nedávno překvapený rychlostí zápisu u 8GB A-Data Industrial microSD, když jsem dělal někomu TomToma na staré GJ, myslím, že tam bylo 25 MB/s.
 
Jen jako referenci, mame v CX5 tu mapovou SD od @shr3k, a zcela bez problemu, po 100 km jsem udelal update a bitovou kopii na Extreme UHS-I U3 od Sandisku, a jede to naprosto v pohode. Prekvapilo me, ze i ta orig karta byla prakticky stejne rychla, jako ten Sandisk, takze nejspis i autor pouzil nejaky trochu kvalitnejsi nosic; urcite rychlejsi, nez karta, kterou mam uz "z tovarny" v Mazde 6 (pocitam, ze ac byla v roce 2019 uz v cene auta, stejne ji tam strkal az prodejce v CR), takze tu jsem taky pro rychlejsi nacitani podkladu prekopiroval na rychly Sandisk a pouzivam ten.

Ahoj zeptám se co ti to dělalo v autě než si najel těch 100 km. Já mám na obrazovce jen kompas. No a co to vlastně udělá po těch 100 km. ????
 
Ahoj zeptám se co ti to dělalo v autě než si najel těch 100 km. Já mám na obrazovce jen kompas. No a co to vlastně udělá po těch 100 km. ??

To je spatne, musi to ukazovat mapu od zacatku a ne az po 100km. Vlozis kartu s mapama a musi se nacist,pokud ne,je neco blbe.
 
Ahoj zeptám se co ti to dělalo v autě než si najel těch 100 km. Já mám na obrazovce jen kompas. No a co to vlastně udělá po těch 100 km. ??

Navigace funguje od prvni vteriny, jediny co se po 100 km stane je trvaly zamceni na konkretni auto, ze uz by nesla pouzit jinde.
 
Ahojte.Mam Mazdu dovezenu z Nemecka a v nastaveniach navigacie nie je cestina ani slovencina.Da sa tam nejako vlozit?
 
Ahoj, mám taky z Německa a normálně jsem tam měl mnoho jazyků včetně CZ. Jsi si jistý, jak to nastavit?
 
Ahoj, mrkni na příspěvek 149. Taky jsem to nedal napoprvé.
Už si nepamatuji postup, takže nemysli si, že jsem neslušný, jen jsem zapomnětlivý :).
 
Ahoj, má někdo zkušenost s tím že mu žádné PC neumožní aktualizaci (tedy spuštění instalace Toobox) když to stáhnu i přes varování, tak to nespustí instalaci (na čtyřech počítačích) - desítky jsou svině
 
To asi nebude desítkama.
Stáhnout,nejlépe na plochu a spustit jako správce.
 
Back
Top