• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace CX-5

A tady může být chyba v algoritmu. Pokud nemusí Waze kontrolovat dálniční známku, protože po dálnici trasa v zemi, kde známku nemám, nevede, je vše OK. První dálnice je v zemi, kde už známku mám, je tedy povoleno placený úsek použít.
Já jsem jel přes Slovensko, kde jsem známku neměl a potřeboval jsem se vyhnout cca 20km úseku dálnice, takže Waze si v algoritmu pro vyhledávání trasy muselo nastavit, že placené úseky jsou zakázané. Ale po přejetí hranice už platnost tohoto nastavení nezkontrolovalo.
Jen má teorie...
 
Prosím o radu.

V r. 2018 jsem zakoupil přes E-Bay navigaci SD Kartu do Mazdy CX5. Vše fungovalo, dokonce i aktualizace proběhla. Až když jsem chtěl provést celkově aktualizaci map č. 2, tak jsem se nemohl připojit na Mazda Toolbox. SD Karta byla zálohována, tak jsem ji naformátoval a znova ji nakopíroval. Jenže vozidlo ji nechce načíst i po ujetí cca 100 km.
Nemáte s tím někdo zkušenost, co s tím?
 
Prosím o radu. V r. 2018 jsem zakoupil přes E-Bay navigaci SD Kartu do Mazdy CX5. Vše fungovalo, dokonce i aktualizace proběhla. Až když jsem chtěl provést celkově aktualizaci map č. 2, tak jsem se nemohl připojit na Mazda Toolbox. SD Karta byla zálohována, tak jsem ji naformátoval a znova ji nakopíroval. Jenže vozidlo ji nechce načíst i po ujetí cca 100 km. Nemáte s tím někdo zkušenost, co s tím?
Zkus vzít jinou, naformátovat na FAT32 a přenést jen složku license. Pokud to ani pak Toolbox nevezme, je s tím amen.
 
Prosím o radu.

V r. 2018 jsem zakoupil přes E-Bay navigaci SD Kartu do Mazdy CX5. Vše fungovalo, dokonce i aktualizace proběhla. Až když jsem chtěl provést celkově aktualizaci map č. 2, tak jsem se nemohl připojit na Mazda Toolbox. SD Karta byla zálohována, tak jsem ji naformátoval a znova ji nakopíroval. Jenže vozidlo ji nechce načíst i po ujetí cca 100 km.
Nemáte s tím někdo zkušenost, co s tím?

Veľké množstvo SD kariet s mapami na nete sú šmejdové, ultra lacné a nekvalitné, nevydržia dlho...Treba kúpiť SD kartu s mapami od overeného predajcu kde je možnosť reklamácie, navyše treba kupovať novšie 16GB karty, 8GB staršie už nestačia... Ako som tu už písal, kartu treba hneď po zakúpení skopírovať na kvalitnú a rýchlu SD kartu a len tú používať v aute, originálnu mám ja odloženú doma a používam ju len na update máp, po ktorých zas robím kópiu...A tak vždy karta SD šlape v pohode a keďže používam rýchle SD karty tak je aj navigácia svižnejšia (okrem odstránenia blikania máp, čo som tu niekde dávnejšie zverejnil). Proste nespoliehať sa na lacné SD karty z ebay či podobných eshopov... Cena je skoro vždy úmerná kvalite SD kariet...
 
Mě ručně zkopírovaná karta nefungovala. A "obnovit ze zálohy" na jinou kartu také nejde, protože tohle menu se hned po vytažení karty ze čtečky zavře. Naštěstí originál funguje zatím dobře.
 
No je možné, že keď si skopíroval už poškodenú kartu (teda s nejakými chybami na karte), tak jasné že už potom nefungovala ani tá nová skopírovaná... Treba hneď úplne novú skopírovať hneď po zakúpení. Už som to urobil asi u 5 ľudí a každému to funguje dodnes...
 
Niekde si musel pri kopírovaní urobiť chybu. Lebo čo sa týka kopírovania, prvú kópiu urobím natvrdo, proste v PC skopírujem origo SD kartu MAzda na moju novú rýchlu SD kartu, a potom už aj aplikácia Mazda mi tú kartu berie a kľudne na ňu urobí aj zálohu s tej svojej zálohy, čo má aplikácia v pamäti. Ale vždy aktualizáciu máp musím robiť s originálnou SD kartou Mazda! A ked uz tu moju kópiu aplikácia Mazda pozná, vždy mi na ňu urobí aj oficiálnu zálohu...Proste v niektorom kroku robíš chybu. Mal som 3 svoje Mazdy a v každej to tak funguje dodnes (všetko r. 2018-2019-2020).
Ak by si bol niekedy na SK, viem ti to urobiť...
 
Myslim, ze kym sa karta uzamkne na VIN, je uzamknuta na SD kartu (jej cisli). Potom, ked sa po 100km uzamkne licencia na VIN, je uz mozne ju skopirovat na dalsiu kartu.
 
Veľké množstvo SD kariet s mapami na nete sú šmejdové, ultra lacné a nekvalitné, nevydržia dlho...Treba kúpiť SD kartu s mapami od overeného predajcu kde je možnosť reklamácie, navyše treba kupovať novšie 16GB karty, 8GB staršie už nestačia... Ako som tu už písal, kartu treba hneď po zakúpení skopírovať na kvalitnú a rýchlu SD kartu a len tú používať v aute, originálnu mám ja odloženú doma a používam ju len na update máp, po ktorých zas robím kópiu...A tak vždy karta SD šlape v pohode a keďže používam rýchle SD karty tak je aj navigácia svižnejšia (okrem odstránenia blikania máp, čo som tu niekde dávnejšie zverejnil). Proste nespoliehať sa na lacné SD karty z ebay či podobných eshopov... Cena je skoro vždy úmerná kvalite SD kariet...
Ahoj, díky za tip. Zeptám se. Musím si koupit SD Kartu originál Mazda??? Originál navigace stojí u nás 12.000,- Kč. což bude asi kolem 500 euro. To se mi zdá drahé. Máš nějaký jiný tip na SD karty s navigací???
 
SD karty (Mazda s mapami) z netu sa dajú kúpiť aj kvalitnejšie aj menej kvalitné, treba cez niekoho odskúšať. Alebo - aby som nebol pokusný králik ja, nechal som to na niekoho kto to má už odskúšané (že od koho a aké karty brať) a kúpil som u nás na SK od predajcu z Prešova, už som kúpil tie SD karty 3x a v každom aute fungujú super, cena cca 58€ (cca 1450 Kč) aj so zárukou, pričom sa jedná už o 16GB karty. Neviem či sa sem môžu dať aj odkazy, ak to nebude zobrazené tak pošlem do SS.
https://sluzby.bazos.sk/inzerat/108300365/nova-sd-karta-pre-mazda-connect.php
 
Poslední úprava:
Heh, já tu mám 16GB za polovic. :)
Ahoj, díky za tip. Zeptám se. Musím si koupit SD Kartu originál Mazda?? Originál navigace stojí u nás 12.000,- Kč. což bude asi kolem 500 euro. To se mi zdá drahé. Máš nějaký jiný tip na SD karty s navigací??
Viz výše.
 
Dúfam, že je jasné že píšeme obaja o SD karte s mapami Mazda a nie o prázdnej karte :)
Ale no tak... ;) I vlastně proč by ne, můžu prodat prázdnou kartu a odkaz na image ke stažení odněkud z netu. :D Čirou náhodou to bude spolu pasovat.
 
Veľké množstvo SD kariet s mapami na nete sú šmejdové, ultra lacné a nekvalitné, nevydržia dlho...Treba kúpiť SD kartu s mapami od overeného predajcu kde je možnosť reklamácie, navyše treba kupovať novšie 16GB karty, 8GB staršie už nestačia... Ako som tu už písal, kartu treba hneď po zakúpení skopírovať na kvalitnú a rýchlu SD kartu a len tú používať v aute, originálnu mám ja odloženú doma a používam ju len na update máp, po ktorých zas robím kópiu...A tak vždy karta SD šlape v pohode a keďže používam rýchle SD karty tak je aj navigácia svižnejšia (okrem odstránenia blikania máp, čo som tu niekde dávnejšie zverejnil). Proste nespoliehať sa na lacné SD karty z ebay či podobných eshopov... Cena je skoro vždy úmerná kvalite SD kariet...
SD karty (Mazda s mapami) z netu sa dajú kúpiť aj kvalitnejšie aj menej kvalitné, treba cez niekoho odskúšať. Alebo - aby som nebol pokusný králik ja, nechal som to na niekoho kto to má už odskúšané (že od koho a aké karty brať) a kúpil som u nás na SK od predajcu z Prešova, už som kúpil tie SD karty 3x a v každom aute fungujú super, cena cca 58€ (cca 1450 Kč) aj so zárukou, pričom sa jedná už o 16GB karty. Neviem či sa sem môžu dať aj odkazy, ak to nebude zobrazené tak pošlem do SS.
https://sluzby.bazos.sk/inzerat/108300365/nova-sd-karta-pre-mazda-connect.php
Ahoj
nemáš kontakt na něho,třeba email? Napišu mu.
Dík Marcel
 
Back
Top