• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace CX-5

Mláďata si koupili začátečnické auto, věděl jsem že je to jednička
 
Hmmm, to je asi tá "jazyková bariéra"... :) myslel som, že ty máš na mysli palubnú jednotku Connect a nie jednotku CX-5 ako prvý model :)
 
Aktualizoval jsem minulý týden. Proběhlo to OK. A to jsem aktualizoval kopii karty, koupené na ebay. Kopie byla dělaná po spárování s VIN.

Ale nebylo to po 3 letech ale po necelém 1 roku.
Ahoj prosím o radu
Pokušel jsem aktualizovat ale nějak se mi to nedaří píše mi to pořád že mám vložit SD kartu na ale nic to nedělá a když jsem ji dal zpět do auta tak se nenačte. Koupil jsem v loni na ebay.
Díky moc za rady nebo jak postupovat
 
Pokud nemáš zálohu,tak koupit novou kartu a zas na ebay.Nejprve zkontroluj zámek karty.
 
Tie karty z ebay su veeeelmi nekvalitne (okrem ineho aj velmi pomale), ja som si hned po kupe urobil zalohu na kvalitnu a rychlu SD kartu ktoru denne v aute stale pouzivam, tu originalnu pouzivam len na prihlasenie do Mazda aplikacie kvoli aktualizacii, kedy pyta vzdy len original, ktory bol sparovany s autom. Ked chcem vsak tuto (ebay) kartu pouzit v aute, tak mi ju casto navigacia nenacita, alebo ked nacita tak casto pocas jazdy preblikuje (uz som to tu pisal v teme blikanie navigacie). Proste je to dan asi za jej super cenu :) Takze skus si urobit v kvalitnej citacke SD kariet jej kopiu a tu pouzivat...A pre aktualizaciu ju tiez vlozit do kvalitnej externej SD citacky a tak aktualizovat, potom si priamo v aplikacii Mazda urobit zas novu zalohu a kedykolvek z Mazda aplikacie je mozne potom aj urobit kopiu na inu kartu...Vsetky zalohy pekne v aplikacii Mazda vidis a mozes si ktorukolvek vzdy nakopirovat. Je to priamo v Mazda aplikacii povolene.
 
Ahoj prosím o radu
Pokušel jsem aktualizovat ale nějak se mi to nedaří píše mi to pořád že mám vložit SD kartu na ale nic to nedělá a když jsem ji dal zpět do auta tak se nenačte. Koupil jsem v loni na ebay.
Díky moc za rady nebo jak postupovat

Vypadá to na poškozenou kartu. Pokud nemáš zálohu, ať fyzickou kopii karty nebo zálohu v Mazda tools, tak asi nezbyde koupit novou. Kopie z jiného auta nepojede.
 
Jen kontrolní otázka když by ta záloha karty byla provedená ještě před vložením do auta bude také chodit nebo ne? A ta nová karta kterou bych koupil nebude si auto pamatovat tu starou?? Dík
 
Zdravím, chlapci, neviete kedy konečne bude aktualizácia máp? Vždy takto na jeseň či začiatkom zimy zvykla bývať, stále nič dohľadne sa nechystá? Niečo v tom zmysle na zahraničných fórach ste nezaregistrovali? Posledná z februára 2019 je už dosť dávno a stará... icon_90.gif
 
Vzhledem k tomu, že Mazdí mapy stojí za starou belu, tak já ještě nemám ani tu únorovou aktualizaci... Jezdím Waze přes  CarPlay.
 
Já si na origo navi nemůžu stěžovat,vždy a všude mě dovedla správně.A nepotřebuje data v zahraničí.
Zato Waze mě poslal ve Znojmě do pěší a cyklo stezky.Moc příjemná situace.
 
Vzhledem k tomu, že Mazdí mapy stojí za starou belu, tak já ještě nemám ani tu únorovou aktualizaci... Jezdím Waze přes  CarPlay.
Já jsem s Mazdí navigací docela spokojený, nenutí mě otáčet se(jak mě to dělá Garmin) okamžitě přepočítá.
 
Ja používam niekedy obidve mapy, aj Mazda mapu aj Waze a porovnám ich a sám sa rozhodnem ktorú trasu použijem. Je naozaj zaujímavé, že často každá z nich určí inú trasu :) V malých obciach Waze často nepozná žiadne ulice...A Waze sa nepremieta na prednom okne (resp. na štíte nad tacho), čo je škoda...Dokonca som zistil že sa dá medzi nimi prepínať veľmi jednoducho pridržaním stredného tlačidla a tak ich využívam obidve :)
 
Nejsou, kašlou na to. Ale Mazda v tom není sama, updatuju ještě dvě generace navigací do Audi, a obě jsou stále na verzi 2018/2019 z března.
 
Tak změna, dnes vyšlel 2019/2020 update pro Audi connect. Snad to u Mazdy nebude jako loni, kdy podzimní update vyšel v únoru.
 
Vzhledem k tomu, že Mazdí mapy stojí za starou belu, tak já ještě nemám ani tu únorovou aktualizaci... Jezdím Waze přes  CarPlay.

Loni to nemělo Maďarskou M85 a 86 a na displeji se zobrazovalo pole , před měsícem mne to zase chtělo navigovat po maďarském tankodromu, ještě štěstí že jsem si pamatoval cestu z loňska. Když jsem sjel na 129, tak ta svině ukázala že tu mapu už má a na zpáteční cestě udělal to samé. ... glory mazda :p

Pokud nemáš zálohu,tak koupit novou kartu a zas na ebay.Nejprve zkontroluj zámek karty.

Ten zámek karty je ukrutná libůstka,
jel sem do Maďarska a nešla navigace, tak říkám sousedce at se podívá zda je ve slotu, brejlí do kastlíku a že ne. Nadávám si jak špaček (zkoušel jsem před cestou zda není nová aktualizace) Projedu s obtížemi nenáviděnou Prahu (vysadili jsme tam doma holku) Za Prahou zastavíme na kafčo, mrknu do kastlíku a vona tam karta! Vyndám, zandám a navigace žádná (originál doma v trezoru) Když už jsme byli na Slovensku, tak sem si vzpomněl na tem blbej zámek :D:D:D
 
Poslední úprava:
Obecně to chce používat hlavu při používání navigace, ne ji slepě věřit. Waze teď co změnil nastavení dálnic a zpoplatněných silnic, že je pro každý stát samostatně se může stát, že člověka táhne nesmyslně okrskama s tankodromem.
 
To nastavenie známok je práve úplne super a doteraz ho mal asi len Sygic. Pri plánovaní cesty sa waze opýta, či náhodou nemáš nejakú známku, ktorá sa vyskytuje cestou a dá sa jednoducho pridať. Napríklad to vie pracovať aj s eko zónami v Nemecku.

Ani raz sa mi nestalo, že by som sa vyhýbal platenej ceste nejakým tankodromom. Takúto chybu môže obsahovať každá navigácia, ale waze to vie riešiť "na počkanie", u Mazdy (ale aj inde) je to vec ďalšieho updatu, v ktorom to nemusí byť opravené.
 
Pozor u Waze na dálniční známky, pokud se vracíte ze zahraničí bez známky do Česka, kde známku máte. Několikrát se mi stalo, že jsem se vracel ze Slovenska, kde se mi známka nevyplatila domů a v Česku mě Waze naváděla po okreskách! Musel jsem navigaci v Česku vypnout a znovu naplánovat trasu. Je tam nějaká chyba v algoritmu...
 
Vcera som siel z SVK, kde znamku mam, do Ciech (tam zase nie) a naspat a na SVK som bol navigovany po dialnici.
 
A byl cíl v ČR dostupný po dálnici? Jinak mi není jasné, proč by se to mělo chovat každému jinak...
 
Back
Top