• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Ahoj , tak jsem řešil co s tím mikrofonem , nakonec jsem si uvědomil že mám telefon připojený k autu i rádiu plus hotspot. Po odpojení od auta volám jen se zapojeným externím mikrofonem, a vypadá to že je to ok :)
 
Ahoj , tak už jsem dlouho nepsal o Sinosmartu, aktuální dojmy radio hraje poměrně dobře, se zadní kamera je taky dobra( jen v noci stojí za prd), ale předpokládám že je to běžný, přední kamera fungovala 2 dny . Ale číňan reaguje a zítra mi přijde nová, ale co mě štve je že samo nestmivá, respektive jak kdy ,takže musím nastavovat ručně, jinak mám v noci vysvícené oči. S tim se ještě dá žít, ale tragédie je mikrofon , když telefonuji za jízdy tak mi nikdo nerozumí ( je to jak volání přes vysílačku).
Takže otázka hlavně na No hits nebo někoho se Sinosmartem.
Co s tím můžu dělat??
Je tam v nastavení něco k mikrofonu co jsem nenašel??
Případně něco nastavení telefonu?? Nebo zkusit jiný mikrofon??
S origo rádiem jsem do 140 telefonoval a všichni mi rozuměly.
 
Já mám s mikrofonem podstatně lepší zvuk než u origo radia, takže bude asi v háji mikrofon, napiš to prodejci rádia, měl by poslat nový
 
Konečně je zvuk čistý a dynamický jak má být i při max hlasitosti a je i o cca 15cm více místa na nohy

20200918_211837.jpg 2020-09-19_10-34-39.jpg 2020-09-19_11-19-41.jpg 2020-09-19_14-17-51.jpg
2020-09-19_14-47-46.jpg 2020-09-19_14-47-17.jpg

Ještě doplním, že bylo potřeba přepojit dvoucívkový 2+2ohm Bose woofer z paralelního zapojení (1ohm) na sériové (4ohm)

2020-09-19_12-40-08.jpg
 
Poslední úprava:
Nějak mi tu chybí diskuze o možných rádiích s Androidem... Mám předFl 6 s velkým Bose rádiem, ale štve mě, že to nic nemá, ani BT hudbu... Tak nějakou dobu už koukám po trhu a nějak se nemůžu rozhodnout. Co máte vy?
Chtěl bych aby to mělo Android auto, to se mi nějak nedaří najít...
 
Hmm, tak to je už celkom zaujímavá ponuka, ale škoda, že sa nedá priplatiť za QLED displej alebo sa mýlim?
 
@engineer já to chápu tak, jako že si ten lepší display přihodíš jako další pokožku do košíku stejně jak si přikupuješ třeba OBD adaptér, ale možná se mýlím... Ideálně se zeptat prodejce před nákupem.

Máte někdo DAB+ adaptér do USB k China Android rádiu? Případně jak vám funguje v našich končinách?? Zrovna se rozhoduju jestli pořídit.
 
@devil5 je to přesně tak, já si toho všiml až po objednání a docela mě to mrzí. Jinak kamera s pseudo ptačím pohledem co k tomu nabízí je supr věc

DAB osobně nemam ale už jsem několikrát montoval. Po celé ČR chytneš hlavní stanice českého rozhlasu, další stanice jen ve velkých městech jako Praha Brno Plzeň nebo třeba Ostrava existuje mapa pokrytí, zkus zagooglit, zatím to zkrátka není tak rozšířený, ale třeba za 2 roky to může být jinak ;)

Momentálně lze použít na rádio promo kód SINO10 pro nějakou tu slevu ;)
 
Poslední úprava:
@no_hits když jsi montoval, použil si anténu co byla k tomu (nalepenou na sklo) nebo adapter na origo antenu např.: https://www.aliexpress.com/item/33035911151.html
moc se mně nechce něco lepit na čelní sklo...

mapu pokrytí jsem studoval a u nás na Zlínsku je to zatím bída... na druhou stranu to určitě časem bude lepší, tak proč to v autě nemít....;);)
 
Poslední úprava:
Vždy jsem montoval tohle provedení na sklo
https://www.ahifi.cz/macrom-287002.html

Ona musí být pokud možno ve volným prostoru pro co nejlepší příjem, takže sklo je ideální. Výjimkou jsou samozřejmě skla s výhřevem a pokovený skla. Po pravdě je to umístění tak zásadní že nemůže být nalepena k okrajům ale tuším snad 10-15cm od horní hrany kastle
 
Poslední úprava:
no právě mám strach že na mém autě je čelní sklo zřejmě pokovené, je dost zatmavené... (VW EOS) a origo anténa netuším kde je. Asi zkusím ten spliter za pár peněz.
 
pokovení - leda by si ho někdo nechal udělat a dnes je to už tuším i nelegální, pokud antena není vidět možná je v zadním okně jako u GH

** UPDATE ** z ČR skladu už lze objednat obě 4GB verze, dodání cca 10 dní. Doporučil bych variantu Bose - která lze předělat lehce zpět na klasickou takže je v podstatě univerzální a je jen o cca 10pku dražší
 
Poslední úprava:
dobrý den, můžu poprosit doporučení nákupu pro úplného laika?
Myšleno, co vše teda přikoupit? Jestli čtu, že na DAB+ je malé pokrytí, tak já to řešit vůbec nemusím, protože v okolí, kde se běžně pohybuju, není ni moc signál ani normální FM.
Co jsem se díval, tak na "bird" kamera je nedostupná - kam se vůbec montuje?
Funguje toto rádio i s ovládání hand-free na volantu?

Jde mi prostě o to, aby případně nekoupil radio a pak zjistil, že mi chybí x adaptérů na plné ovládání.

Co teda případně k radiu dokoupit, aby jsem mohl ovládat rádio z volantu (pokud jde tak včetně hand-free), měl FM radio, mohl užívat hands-free (co jsem četl, tak nejde použít původní mikrofon v autě ?), měl navigaci a couvací a pokud možno i tu "bird" kameru?

Děkuji
+ může někdo doporučit někoho, kdo to montuje v JM kraji a jak dlouho trvá instalace, jestli je to na "počkání". Samotnému se mi do toho nechce, nechci zničit interiér a z elektriky v autě mám respekt, obzvlášť potom, co jsem měl problém s "red-key" závadou.
 
Ahoj
Ja řešil Android navi na moji mazdu 6 gj a můžu jen doporučit.
Určitě ktomu dokupte zadni kameru protoze původní ma na tak velkém displeji hrozne rozlišení a lepší displej ktery je opravdu krásný.
Ja Dokoupil i přední.
Kdyby nekdo chtel nějaké fotky nebo videa můžu přidat
IMG_20200713_181745.jpgIMG_20200703_181637.jpgIMG_20200708_132745.jpg IMG_20200708_132745.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Po tom co to mají v CZ skladu mě to taky zajima.. a ideálně bych to už koupil s tím lepším displayem, dvr zadní kamerou atd, ale ted zas se teda tváří že v cz skladu není.. je to trochu nešikovné toto dokupování upgradu..
 
Back
Top