• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

Ostrava a okolí je DAB+ také pokryto. DAB ale stejně nefunguje v tunelu, takže to skočí na FM :) Rozdíl v čistotě zvuku je obrovský, rozdíl v počtu stanic také (v neprospěch DAB).
 
JJ muzu potvrdit rozdíl obrovsky..a když jsem investoval do nové antény na DAB+ říkal jsme si to bude paráda jak to ted bude hrát - mám Kenwood radio s navigací místo puvodního originálu....a ono hraje..ale hlavně Radiožurnál :) no to jsem nečekal - dokud jsem se o to nezačal trochu zajímat myslel jsem že DAB je co do nabídky na tom stejně jak normální rádia..když se to všude poslední dobou tak probírá a prosazuje a co zjistím? že na přerovsku funguje jen omezeně a to hlavně na státních stanicích a ne na komerčních...no i tak do budoucna asi dobrý..ale z dnešního pohledu...pokud člověk nebydlí v Praze asi moc nevyužitelné..takže šup na FM :-( protože ani při ježdění po ruzných štacích po republice to moc na dopravu a další věci není.
 
tak ano toto bude uz plne funkcne
https://www.astoncb.cz/produkt/autoradio-s-gps-navigaci-do-mazda-6-cerna

alebo som nasiel na SK
https://www.tvsatnitra.sk/obchod/mu...droid-8-octo-core-bose-system/p-1772719.xhtml
> ako cena 550e je dost celkom , ale ked to bude plnit vsetko je to este mozno akceptovat
Obojí rozhodně za ty ceny nebrat.
To z prvního odkazu vypadá na Eonon z r. 2018, jen s novějším androidem, na tom druhém odkazu je Eonon GA9198B, už se nedělá ale tehdy stál kolem 300,-Eur. V CZ je ještě v jednom obchodě ale za drahých 12 000,-Kč : https://www.bulltronics.cz/cz/shop/6-druha-generace/
 
Poslední úprava:
no ale pekne, a co by si teda doporucill konkrene , ali moc nechcem , tomu pri takychto veciach moc neverim
 
no ale pekne, a co by si teda doporucill konkrene , ali moc nechcem , tomu pri takychto veciach moc neverim
Také jsem moc nechtěl z aliku, tak mám Eonon GA9198B, je to v podstatě tohle : https://www.eonon.com/mobile/Eonon-Mazd ... layer.html , procesor, paměti, vše je stejné, akorát mám starší android 8.1 a především v popisu byla podpora BOSE, u toho nového to chybí. Vyšlo mě to na 7700,-Kč, včetně poštovného, ze skladu v EU takže žádné DPH. Když jsem tehdy rádio vybíral, tak modely s podporou BOSE měly za číslem modelu písmeno B, teď to neuvádí u žádného, tak by to chtělo dotaz na eonon.com. Myslím tedy že rádio samotné je pořád stejné, jen buď má v balení pozici 10, co je v odkazu pod příslušenstvím, nebo ne.
Už jsem tu psal že si umím představit lepší displej, kamery, ale za tu cenu .... Rádio hraje slušně, příjem zhruba jako u originálu, data sdílím z mobilu, takže slot na SIM mi nechybí (proč vlastně platit datovou SIM ?). Ovládání na volantu, WAZE i jiné navigace šlapou, BT, DVD, SD, vše v pohodě. Nepovedlo se mi rozchodit nastavení hodin na horním origo displeji, USB mi jen nabíjí ale nečte, to ale nebudu tvrdit že je chyba rádia, spíš klasický problém mezi displejem a sedadlem :p Záleží na každém jaké má požadavky, já nečekal žádné zázraky, tak jsem spokojen.
 
Také jsem moc nechtěl z aliku, tak mám Eonon GA9198B, je to v podstatě tohle : https://www.eonon.com/mobile/Eonon-Mazd ... layer.html , procesor, paměti, vše je stejné, akorát mám starší android 8.1 a především v popisu byla podpora BOSE, u toho nového to chybí. Vyšlo mě to na 7700,-Kč, včetně poštovného, ze skladu v EU takže žádné DPH. Když jsem tehdy rádio vybíral, tak modely s podporou BOSE měly za číslem modelu písmeno B, teď to neuvádí u žádného, tak by to chtělo dotaz na eonon.com. Myslím tedy že rádio samotné je pořád stejné, jen buď má v balení pozici 10, co je v odkazu pod příslušenstvím, nebo ne.
Už jsem tu psal že si umím představit lepší displej, kamery, ale za tu cenu .... Rádio hraje slušně, příjem zhruba jako u originálu, data sdílím z mobilu, takže slot na SIM mi nechybí (proč vlastně platit datovou SIM ?). Ovládání na volantu, WAZE i jiné navigace šlapou, BT, DVD, SD, vše v pohodě. Nepovedlo se mi rozchodit nastavení hodin na horním origo displeji, USB mi jen nabíjí ale nečte, to ale nebudu tvrdit že je chyba rádia, spíš klasický problém mezi displejem a sedadlem :p Záleží na každém jaké má požadavky, já nečekal žádné zázraky, tak jsem spokojen.

no tak predavaju ho za 320 EUR s postou posielaju z UK , cize to by slo a pisu tam :
It's compatible with the original Bose system.

cize ak sa tomu da verit tak by to splinilo vsetko co od neho potrebujem
 
Emilian, Aliku se neboj, a rozdíl predfl nebo fl je akorát v počtu tlacitek pro bt a to mají ty lepší ošetřeno. Bral bych Sinosmart, případně Idoing, možná Joying a v krajním případě Seicane ;)
 
No já mám špatnou zkušenost s autoeloktronikou z Aliku, 2x jsem koupil zpětné zrcátko s LCD, DVR a couvací kamerou, na první nejdřív odešlo ovládání, do dvou let přestala úplně nahrávat. Koupil jsem jiné, to neodešlo úplně ale mělo výpadky v nahrávání, občas se samo restartoval do továrního nastavení apd. Proto jsem měl obavy tam koupit rádio. Ale netvrdím že Eonon je nějaká jistota, mám ho jen 3/4 roku, zatím šlape.
 
Nová verze Eonon je pro "nenáročné" uživatele a za ty peníze jsou se 2gb RAM drazí
 
Např puštěné radio (nebo hudba) + waze + widgety počasí, stav kreditu a dat se synchronizací + synchronizace záložek a kontaktů google a k tomu potřebuješ na googlu vyhledat adresu nebo otvírací dobu dalšího místa kam jet (samozřejmě na parkovišti nebo spolujezdec)... Ono 2gb RAM je dost na hraně na android 8 a vyšší a má takový zařízení tendenci se občas trhat, což je něco co nesnáším, nemám rád když je technika pomalejší než já. Chce to minimálně 3GB a raději 4GB RAM.
Další věc - ty 2GB radia mají slabší procesory, horší tuner, horší displej, nemívají slot na SIM atd

Navíc dokážete si představit práci na PC se 2GB RAM na Windows 7? (10ky ani s takovou pamětí nenainstalujete) A to se bavíme o roku 2009 (nejnovější build 2011).
 
no_hits : no bude to o způsobu užívání, máš pravdu. Když stojím na parkovišti a něco chci najít na webu tak beru automaticky mobil, tam mám ovládání daleko líp zažité a nepatlám po rádiu. I u Waze, pokud to jde, tak si cestu nastavím doma v klidu na mobilu, hodím do oblíbených a v rádiu se mi po spuštění Waze synchronizuje, takže stačí 3 kliknutí a jedu. Takže jsem z těch méně náročných a s 2GB v pohodě žiju, co bych uvítala lepši tak OLED displej a obě kamery.
 
U sinosmartu se da připlatit za OLED (bohužel jsem zjistil až když mě radio poslali) . Hledání na waze jede stejně jako na mobilu, jen je to s větším displejem, to samý hledání na webu.

Kamera Sinosmart s birdview má první nedostatek - když do ní 9 hodin na parkovišti peče slunko, při couvání jen bliká černá a bílá barva místo obrazu. Po 5-10 minutách jizdy co se zchladí, jede zas normálně. Otázka je, jestli by to nedělaly i jiné kamery
 
Škoda, příplatek za OLED by stál za to. Obyč. couvací kamery jsem za 6 let vystřídal 3, ale takový problém jsem nezaregistroval.
 
U sinosmartu se da připlatit za OLED (bohužel jsem zjistil až když mě radio poslali) .

Pre upresnenie, priplatiť sa dá za QLED čo nie je OLED, ale LCD s väčším kontrastom a svietivosťou. Kvalitu OLED obrazu však nedosahuje.
 
@engineer moje chyba, blbě jsem se podíval, i tak bych doporučil si připlatit, když na displej občas zasvítí slunko tak není nic vidět ;)
 
A je tam
Zobrazit přílohu 29258 Zobrazit přílohu 29259

Co všechny zajímá nejvíc :
- ovládání na volantu funguje
- funguje i HF tlačítko na volantu !!
- funguje info displej
- hodiny JDOU nastavit pomocí aplikace v menu
- zvuk podstatně lepší než s origo rádiem (mám BOSE)
- indikace prvků ventilace a klimy
- rádio podporuje RDS

Odkaz na rádio Sinosmart 4G/64G LTE zde

Parkovací kameru s Birdview a LTE zprovozním o víkendu
Ahoj, tak už mi dorazilo taky , ale jen první že 2 . Balíku( kamery)ještě ne, a tak jsem se dal na montáž, ale nevím jak vyřešit problém ( z rádia jsou sinch a z auta několika pinový konektor převážně na zvuk, dostal jsi k tomu nějaký propoj a nebo já si to vyřešil??

20200806_191821.jpg
 
@Pavel 21 ja tam měl toto všechno. Na propojení slouží hlavní kabel s CAN bus převodníkem a cinch konektorama vpravo dole. zapojení musí sedět s druhým obrázkem

20200630_195738.jpg M6 GH Radio Bose zapojení.png
 
No hits : děkuji za rady vše funguje asi tak jak má, už jsem zprovoznil i přední a zadní kameru. Moje postřehy
  • Rádio asi dobre- zžívám se s pouzivanim( ocenil bych android auto , ale nejde mi tam dostat)
  • Kamery za dne jsou super , v noci -bída , ale to jsou asi všechny.
  • Není 2. Tuner radia- takže musite preklikavat stanice
  • Hands free se zapnutým motorem skoro nepoužitelné- není mi rozumět ( mohl jsem připojit něco špatně??) Máte nějakou radu??
Dále jsem si objednal OBD- wifi a to si se mnou zatím nepovida- tak nevím co dělám spatne
 
Pro zprovoznění anndroid auto bylo u mně (Eonon a android 8.1) třeba ve výrobním nastavení rádia povolit Car Play a do telefonu nainstalovat apku EasyConnection, která v radiu už byla předinstalovaná.
 
Back
Top