• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací senzory - montáž, zkušenosti

Díky za tip, nechápu proč to nezkusili udělat v servisu Auto Palace u nás v Brně :( kde auto už dvakrát bylo, vždy nevyřešeno a jen alibisticky odkázáno na tažné - viz můj popis výše.Myslíš, že by mohlo pomoci odpojit na chvíli baterku a tím reset řídící jednotky, nebo je třeba diagnostika? Dik, Jara

Určitě diagnostika,odpojovat baterku jsem taky prubnul a nic.
 
Díky za tip. Včera 24.10.2018 jsem byl na garanční prohlídce AutoBalvin, kde jsem opět reklamoval vadu na parkovacím asistentu, ale bohužel opět bez úspěchu. Neví si s tím rady, já jim to i věřím, protože mechanik co prohlídky dělá je dlouhodobý kámoš. Při couvání neustále falešný alarm.Prý se to během prohlídky neprojevilo a je to 100% funkční . Než jsem k nim ráno odjížděl, natočil jsem to na video a hned jak jsem odjížděl z garančky tak to samé - falešný alarm. Přijímací technik si to video stáhnul a prý to pošle do Mazdy. Chtěl jsem, aby prostě vyměnili celou sestavu parkovacích senzorů, když už se měnily samotné senzory a závada pořád stejná, ale prý pokud je to originál z fabriky, tak je to nějak napojeno přímo na řídící jednotku celého auta, což je asi pěkný balík peněz. Tak jsem žádal ať to aspoň nějak deaktivují, když je tam kamera, tak to v podstatě nepotřebuji a navíc v tomto stavu je to nejen otravné, ale i matoucí ( manželka by mohla vyprávět :) ) Prý to nejde, hlásilo by to nějakou chybu. Zajímavý, že to nehlásí chybu, když to nefunguje jak má ...Nevím, já jsem si dodatečně montoval senzory na Hondu Civic od Jablotronu a fungují samostatně a perfektně. Popravdě nevím jak dál, opravit to neumí, deaktivovat taky ne. Počkám co mi napíší po zhlédnutí toho videa z Mazdy.
Uvítám každou radu a tip . Díky
 
No a už si zjistil,který snímač to pípání aktivuje?Jak to začné pípat,zastav,vyhod zpátečku a na displeji by ti měl vyjet nákres všech senzorů.Jinak to tažné může fakt nadělat paseku.Pokud to dělají ty středové snímače,tak je to jasné.Nevím,jak je to zapojené,ale já bych zkusil první odpojit jeden,pak druhý z těch středových a otestoval bych to.A servis,který montil TZ,at se stará.Hlavně dej bacha,aby to nevyřešili šalamounsky a neodpojili ten snímač natvrdo.(nastálo)
 
No a už si zjistil,který snímač to pípání aktivuje?Jak to začné pípat,zastav,vyhod zpátečku a na displeji by ti měl vyjet nákres všech senzorů.Jinak to tažné může fakt nadělat paseku.Pokud to dělají ty středové snímače,tak je to jasné.Nevím,jak je to zapojené,ale já bych zkusil první odpojit jeden,pak druhý z těch středových a otestoval bych to.A servis,který montil TZ,at se stará.Hlavně dej bacha,aby to nevyřešili šalamounsky a neodpojili ten snímač natvrdo.(nastálo)
Díky moc za odpověď. Nevím, jestli budu schopen zjistit způsobem, který popisuješ, který senzor způsobuje falešný alarm, protože v CX3 se žádný nákres senzorů neobjevuje :( Jinak už byly vyměněny všechny 4. Já jsem čistokrevný strojař, tak promiň laickou otázku. Jak to TZ může ovlivnit senzory? Pochopil bych, kdyby tam byla koule namontována, ale je schovaná. Něco to chytá od drátů? S tím servisem který to montoval to bude pro mě trochu problém. Je to v Ústí nad Labem, já jsem z Brna a auto jsem kupoval v podstatě nové 1200km po majiteli, který náhle zemřel...
 
no mě to na CX 3 taky pípá když zařadím zpátečku a za mnou nic není ... Myslel jsem , že to třeba dělá kouř z výfuků, ale to jsem vyloučil, protože to dělá i při zahřátém motoru kdy z výfuků skoro nic nejde
 
Ja ti radím v jednaní z Mazdou použiť “agresívne” vyjednávanie ...máš nové auto v garancií tak nech to vymenia kde je problem
 
Mně to přijde jako pípání při poruše parkovacího systému, ne? Když se tam nezobrazuje autíčko se senzory a barvenými poli...
 
Mně to přijde jako pípání při poruše parkovacího systému, ne? Když se tam nezobrazuje autíčko se senzory a barvenými poli...
Díky za odpověď, já nikdy žádné autíčko se senzory na displeji neviděl, jen obraz z kamery. Mužeš udělat screenshot, nebo krátké video jak to vypadá? Možná to model 2016 nemá, nevím.. Stejně tak tvrdili v servisu, že se to dá tlačítkem deaktivovat, ale žádné tlačítko tam taky není..
 
no mě to na CX 3 taky pípá když zařadím zpátečku a za mnou nic není ... Myslel jsem , že to třeba dělá kouř z výfuků, ale to jsem vyloučil, protože to dělá i při zahřátém motoru kdy z výfuků skoro nic nejde
Tak už nejsem sám, bohužel:mad: Dej vědět jak to řešíš, Mimochodem , máš na autě tažné zařízení? U mě to svádějí, že by to mohlo být tím.Díky
 
Natoč pořádný video, kde nemáš po stranách žádný ploty ani nic podobnýho. Já když vyjíždím z průjezdu tak mi to pípá taky, protože to chytá stěnu/y.
A dá se to deaktivovat v menu.
 
Díky za odpověď, já nikdy žádné autíčko se senzory na displeji neviděl, jen obraz z kamery.
A co to udělá, když klikneš na to červené tlačítko vlevo nahoře? Případně tlačítko parkovacích senzorů na středové konzoli?
 
Poslední úprava:
Natoč pořádný video, kde nemáš po stranách žádný ploty ani nic podobnýho. Já když vyjíždím z průjezdu tak mi to pípá taky, protože to chytá stěnu/y.
A dá se to deaktivovat v menu.
No, kdyby to pípalo, tak to pochopím, ale ono to trvale píská. jako že jsem už ve zdi :) A jinak máme ještě dvě auta se senzory a žádné se nechová jako tohle. Ale zítra zkusím natočit video u práce, kde je všude volny prostor a to menu zkusím taky prolézt. Popř. můžeš mi poslat cestu v menu? Díky.
 
A co to udělá, když klikneš na to červené tlačítko vlevo nahoře? Případně tlačítko parkovacích senzorů na středové konzoli?
Na středové konzoli žádné tlačítko nemám, prošel jsem i menu nastavení, taky žádná volba, což mi teď potvrdili i z Mazdy Ústí.To tlačítko na dipleji akorát zpřístupní nastavení kamery.:( Doporučili mi elektricky odpojit to tažné, aby se vyloučilo/potvrdilo že to způsobuje tažné, takže mě to asi nemine:mad:
 

Přílohy

  • 20181025_134455.jpg
    20181025_134455.jpg
    543,5 KB · Zobrazení: 69
  • 20181025_134948.jpg
    20181025_134948.jpg
    507,2 KB · Zobrazení: 60
  • 20181025_141057.jpg
    20181025_141057.jpg
    525,2 KB · Zobrazení: 61
@JaraSmerda Omlouvám se, spletl jsem si to s jinou funkcí. Ty senzory v menu vypnout nejdou. Ještě mě napadá, že by třeba blnul kontakt z čidla na zpátečku, a to poté pak nahodile neustále ohlašovalo zařazení R, popřípadě nějaký kontakt/studený spoj po cestě mezi čidlem a ŘJ. Každopádně..., na to video z planiny čekám. ;)
 
@JaraSmerda Omlouvám se, spletl jsem si to s jinou funkcí. Ty senzory v menu vypnout nejdou. Ještě mě napadá, že by třeba blnul kontakt z čidla na zpátečku, a to poté pak nahodile neustále ohlašovalo zařazení R, popřípadě nějaký kontakt/studený spoj po cestě mezi čidlem a ŘJ. Každopádně..., na to video z planiny čekám. ;)
Here you are :)
natočeno dnes při odjezdu z práce, všude místa tři zádele a chování vidíš sám. Prostě někde je něco špatně....Ale kde....
 
Caute.... nechcel som otvarat novu temu, tak som to hodil sem.... dalsi mensi problem sa mi na aute vyskytol... problem s pravym sledovanim mrtveho uhla... konkretne vecer, po zotmeni, sa v pravom zkrkadle rozsvecuje a zhasina kontrolka upozornujuca na objekt pri pravej casti auta... myslel som si, ze to reaguje na predmety popri krajnici, ale rozsvecuje sa priam nelogicky a aj vtedy, ked sa pri ceste siroko daleko nic nenachadza.... a v tom case, ked pri krajnici je nejake velke teleso, tak sa nerozsvieti... neviem s urcitostou napisat, ci to takto casto robi aj pocas svetla, lebo to skoro ani nevidno cez den, skor si to vsimam za tmy, lebo je to dost oslnujuce a pritiahne mi to pozornost.... nemal niekto nahodou tiez podobny problem??
 
Caute.... nechcel som otvarat novu temu, tak som to hodil sem.... dalsi mensi problem sa mi na aute vyskytol... problem s pravym sledovanim mrtveho uhla... konkretne vecer, po zotmeni, sa v pravom zkrkadle rozsvecuje a zhasina kontrolka upozornujuca na objekt pri pravej casti auta... myslel som si, ze to reaguje na predmety popri krajnici, ale rozsvecuje sa priam nelogicky a aj vtedy, ked sa pri ceste siroko daleko nic nenachadza.... a v tom case, ked pri krajnici je nejake velke teleso, tak sa nerozsvieti... neviem s urcitostou napisat, ci to takto casto robi aj pocas svetla, lebo to skoro ani nevidno cez den, skor si to vsimam za tmy, lebo je to dost oslnujuce a pritiahne mi to pozornost.... nemal niekto nahodou tiez podobny problem??
Kovová svodidla tam náhodou nebyla?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Nie... uz si to vsimam viac dni... pokial sa dobre pamatam, aj som to tusim videl, ked som mal pri montazi tazneho dole zadny naraznik, ze je to dost velky a ultrazvukovy snimac.... takze ak je to ultrazvuk, mal by reagovat na vsetko, nie len na kov...
 
A dle jakých parametrů vybíráte parkovací senzory? Přemýšlím o tom, že bych se řídil nějakým takovýmto článkem: https://www.google.com/search?q=/jak-si-vybrat/parkvoaci-senzory/ Jaký je Váš názor? :)
 
Back
Top