• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací senzory - montáž, zkušenosti

A dle jakých parametrů vybíráte parkovací senzory? Přemýšlím o tom, že bych se řídil nějakým takovýmto článkem: https://www.google.com/search?q=/jak-si-vybrat/parkvoaci-senzory/ Jaký je Váš názor? :)
Vybíráme hlavně takové, které jsou kompatibilní se stávajícím multimediálním systémem, mají programovatelnou citlivost podle toho, na jaké mazdě jsou namontované (OEM příslušenství), případně takové, které vydrží a existují na ně náhradní díly (tzn. od evropských výrobců jako Meta System, Valeo, Jablotron). Ten článek (honosné slovo na výtvor) je obecný popis úplných samozřejmostí a má za úkol jen přitáhnout indexátory.
 
Ad.parkovaci senzory - na me to spise pusobi jako poruchova signalizace. V tom pripade nemusi byt vubec problem v cidle, ale v kabelu. U vozidla jine znacky jsem si s tim uzil svoje. Nakonec jsem sel v zadnim narazniku po kabelech a v miste, kde se svazek kabelu upinal na paterni svazek, to byly 2 kabliky hned u stekru uhnile...
 
Ad.parkovaci senzory - na me to spise pusobi jako poruchova signalizace. V tom pripade nemusi byt vubec problem v cidle, ale v kabelu. U vozidla jine znacky jsem si s tim uzil svoje. Nakonec jsem sel v zadnim narazniku po kabelech a v miste, kde se svazek kabelu upinal na paterni svazek, to byly 2 kabliky hned u stekru uhnile...
Díky za názor. Já si taky nemyslím, že je problém v čidle, navíc je už všechny vyměnili, ale někde v kabelech. Už jsem to měl v rámci záruky ve dvou servisech, ale prý je všechno v pořádku. Uhnile nepředpokládám, je to skoro nové auto. Pořád se domnívají, že to může dělat to dodělávané tažné .Před prodejem montováno přímo v servisu Mazda Ústí. To ale funguje v pohodě, po připojení vozíku vše normálně svítí. Asi nakonec opravdu nebude jiná možnost než sundat nárazník a podívat se pod něj a zkontrolovat, ale do toho se jim nechce.....
 
Ahoj, na parkovišti mi někdo promáčknul zadní senzor tak, že prasknul takovej ten rámeček okolo senzoru, co se upevní v nárazníku. Neobjednával tady náhodou někdo někde pouze 1ks senzoru? Ten plast do nárazníku bohužel nikde neprodávají, v Mazdě objednají samozřejmě jen komplet novou sadu a obcházet vrakoviště a hledat tam cx3 je asi běh na dlouhou trať. Kdyby měl někdo podobnou zkušenost a poradí kde co jak sehnat budu rád, díky.
 
Ahoj, na parkovišti mi někdo promáčknul zadní senzor tak, že prasknul takovej ten rámeček okolo senzoru, co se upevní v nárazníku. Neobjednával tady náhodou někdo někde pouze 1ks senzoru? Ten plast do nárazníku bohužel nikde neprodávají, v Mazdě objednají samozřejmě jen komplet novou sadu a obcházet vrakoviště a hledat tam cx3 je asi běh na dlouhou trať. Kdyby měl někdo podobnou zkušenost a poradí kde co jak sehnat budu rád, díky.
Zdarec, záleží, od koho to máš koupený, takovej Jablotron to prodává i po částech, tedy i jen ten senzor...
 
Ahoj, na parkovišti mi někdo promáčknul zadní senzor tak, že prasknul takovej ten rámeček okolo senzoru, co se upevní v nárazníku. Neobjednával tady náhodou někdo někde pouze 1ks senzoru? Ten plast do nárazníku bohužel nikde neprodávají, v Mazdě objednají samozřejmě jen komplet novou sadu a obcházet vrakoviště a hledat tam cx3 je asi běh na dlouhou trať. Kdyby měl někdo podobnou zkušenost a poradí kde co jak sehnat budu rád, díky.

Zkus se podívat tady jestli ho tam mezi tou nabídkou nenajdeš. Aliexpress > parking sensors Mazda
 
Díky za názor. Já si taky nemyslím, že je problém v čidle, navíc je už všechny vyměnili, ale někde v kabelech. Už jsem to měl v rámci záruky ve dvou servisech, ale prý je všechno v pořádku. Uhnile nepředpokládám, je to skoro nové auto. Pořád se domnívají, že to může dělat to dodělávané tažné .Před prodejem montováno přímo v servisu Mazda Ústí. To ale funguje v pohodě, po připojení vozíku vše normálně svítí. Asi nakonec opravdu nebude jiná možnost než sundat nárazník a podívat se pod něj a zkontrolovat, ale do toho se jim nechce.....

Update 15.2.2019 :)
Auto bylo od té doby v servisu AutoBalvin v Brně celkem 6x s cílem najít příčinu problému.Musím říct, že přístup AutoBalvin velmi férový, chtěli tomu přijít na kloub, přejímací technik pohodový borec, na rozdíl od AutoPalace, tam už nikdy...Projev závady jsem vždy natočil na krátké video, protože jak to bývá, v servise to celou dobu vždy fungovalo:)
1 . vyměněny dvě prostřední čidla - prý se zdály nějaké naprasklé. Nic jsem na nich neviděl, nicméně proč nevyměnit - závada trvá
2 . elektricky odpojeno tažné, aby se vyloučil vliv zásahu do elektroinstalace - podotýkám v autorizáku AutoB.E.K v Ústí - závada trvá
3. tažné zařízení kompletně demontováno, aby se vyloučil vliv "železa" - závada trvá
4. Přehrán software na nejnovější verzi, ještě že jsem si nechal otevřená zadní vrátka na AIO tweaky :) - závada trvá
5. Auto strávilo v servisu celý týden na "pozorování", dostal jsem automaticky náhradní vůz . Tady bych rád zmínil, že mi auto bylo zapůjčeno samozřejmě bezplatně, na rozdíl od toho, když jsem kontaktoval původního prodejce AutoB.E.K Ústí s žádostí o řešení problému. Tady mi bylo po telefonu řečeno, že bych náhradní vůz dostal, ale musel bych si prý platit nějakých 600,- na den ....No, evidentně nechtěli, abych k nim s tím z Brna přijel a museli se tomu věnovat. Nicméně, po týdnu proměřování kabelů, čidel apod. elektrikář rozdělal a prohlížel i tu vlastní řídící jednotku a nezdály se mu nějaké pájené spoje na tišťáku. Projel to kontoxem, ale hned po odjezdu - závada trvá. Tažné vráceno a zapojeno zpět.
6. po dalším info videu, které jsem přejímacímu technikovi poslal, byla objednána ta vlastní krabička, která to celé řídí a dnes proběhla její výměna - zatím se zdá, že je závada odstraněna, falešné alarmy zmizely, ale nechci to zakřiknout :)
Pokud byste někdo měl podobnou závadu a není evidentně vadné čidlo, žádejte rovnou výměnu řídící jednotky senzorů, ať nemarníte čas pokusy.
I když to trvalo dlouho, chtěl bych AutoBalvin poděkovat za to, že mě neodbyli jako v AutoPalace a nakonec se podařilo problém vyřešit a odstranit ! Díky
 
Jsem rád, když sem někdo napíše taky pozitivní věci, i když samozřejmě chápu, že je větší motivace psát když ho někdo nas.re.
Takže díky. :)
Možná by to chtělo ještě napsat do threadu zkušenosti se servisy ať mají ty dobré nějakou reklamu. ;)
 
Ahojte, nevíte, kde je chyba ? Mám CX3 2017 před FL. Při couvání slyším pouze pípání. Žádné zobrazení na display... nedá se dokodovat přes diagnostiku ?
Děkuji
 
cau, jsem novej v mazda svete tak mejte trpelivost pls :) kde se zapina zvukova signalizace senzoru??

btw manual jsem si uz stahl, tak budu studovat .. slibuju :D
 
cau, jsem novej v mazda svete tak mejte trpelivost pls :) kde se zapina zvukova signalizace senzoru??

btw manual jsem si uz stahl, tak budu studovat .. slibuju :D
IMO se nikde nezapíná, resp. buď je parkovací senzor zapnutý (tlačítko vlevo pod volantem) a pípá nebo je vypnutý a nikoliv. nepamatuji se, že by taková nabídka v Menu byla.

edit: napiš si do Podpisu motorizaci vozidla
 
tvl to tam vubec nemam .... ale pritom senzory na blatnikach jsou ?

lol sem dement.. jsem si toho nevsiml - je to tam a funguje to super :D sorry ...
 
Poslední úprava moderátorem:
Rovnou se zeptám. Tlačítko tam nemám, jelikož mám ve výbavě pouze zadní senzory s kamerou, ale pro ten delší čumák uvažuji o originální montáži předních v laku. Má někdo informace, zda k montáži patří i doplnění tohoto tlačítka na panel vlevo od volantu?
 
Já si je nechával dřív dodělávat senzory na šestce a tlačítko vlevo mi doplnili, jen na něm nebyla ta ikonka. Dělali to v Mazdě Bek v Ústí. Ale soused měl třeba kulaté tlačítko s diodou před řadící pákou. Taky to měl z Mazdy, ale nevím kde. Spíš zavolat a zeptat se.
 
a planujes je vypinat? ja je mam permanentne zaple takze to tlacitko vubec nepotrebuju ani...

v jakych situacich si ty senzory vypinate?
 
Back
Top